Рослини-афродизіаки — ключі до пристрасті

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
02.04.2024

Здавна вважали, що шлях до серця чоловіка пролягає через шлунок. Однак це не означає, що сильна половинка лише тоді дуже кохає, коли сита. Кількість спожитого – це ще не якість, якщо страви не містять потрібних для чоловічої сили компонентів – афродизіаків.

Що таке «афродизіак»

Термін «афродизіак» походить від імені богині краси та сексуальності – Афродіти. Грецька міфологія стверджує, що вона носила магічний пояс із коштовного каміння, завдяки якому зачаровувала привабливістю. Однак можна припустити, що ці коштовності могли бути подарунками залицяльників за її принади й шалені ночі кохання. Можливо, секрет чарівності полягав у тому, що тіло Афродіти пахло оліями афродизіаків, які шанували в Давній Греції. Вважали, що вони спокусять будь-якого чоловіка, навіть небожителя Олімпу.

Сучасні ароматерапевти також радять збуджувати сексуальний потяг ефірними оліями анісу, бергамоту, гвоздики, пеларгонії, ялини, жасмину (не садового), імбиру, кардамону, коріандру, кориці, майорану, м’яти, петрушки, розмарину, сосни, шавлії, чебрецю. Наповніть цими ароматами вашу спальню, обкуріть ліжко, білизну. На кухні також присмачте улюблені страви.

 

Вино як афродизіак

«Без Бахуса Венера мерзне». Так говорили в давнину, та й сьогодні приємний вечір часто супроводжується келихом смачного вина. Але не більше!

Арабські й перські лікарі радили настоювати у вині (не довше ніж 13 годин) гілочки розмарину, зібрані до цвітіння, щоб пити по 30 мл увечері.

В Україні Бахуса адаптували до свого бачення: до склянки сухого вина додавали чайну ложку подрібненої суміші сухих листків малини, смородини, материнки, м’яти та ромашки. Нагрівали все на водяній бані до +40°С, добу настоювали, проціджували й увечері пригощали коханих.

Сучасні дієтологи радять приготувати такий сексуальний еліксир: змішайте сік ягід порічки, суниці, аґрусу з водою (порівну), додайте трохи коньяку, банку накрийте марлею, залиште на два тижні при кімнатній температурі. Потім процідіть, розлийте в пляшки й тримайте в холоді. Вживайте по 50 г перед ніччю кохання.

Приємний вечір часто супроводжується келихом смачного вина

⌂ Фото: Приємний вечір часто супроводжується келихом смачного вина

 

Природні афродизіаки

Однак не тільки біля підніжжя Олімпу жінки були чарівними й вабили чоловіків. Наші прабабусі на цьому також добре зналися! Зашивали в підвінечне плаття любисток, який наказував: «Люби мене завжди!» Ним мили волосся, вкидали у воду для купання, розкладали в спальні. Мелісу також вважали жіночою травою: якщо носити її при собі, будеш коханою і жаданою.

А ще наші бабусі мали унікальні рецепти чар-зілля – Олімпу на заздрість! Один із найдавніших: в однакових пропорціях змішати м’яту, звіробій, ромашку, цвіт липи, листя малини, смородини; 1 ст. л суміші на 0,5 л окропу, настоювати до охолодження, додати меду до смаку, вживати тільки щойно приготовленим. Діє так, що й Бахуса не треба!

Вміли готувати «весільні огірки», які радили вживати молодятам упродовж медового місяця, щоб не втомилися та не зажурилися. Огірки тричі заливали гарячою сумішшю, яка складалася з 1 л гарбузового та 300 г яблучного соку, 50 г солі й цукру, після настоювання вживали. Щоб медовий місяць тривав роками, сік з огірка (2 ст. л.) доводили до кипіння, додавали столову ложку відвару з гілочок і молодих листочків ліщини та м’яти.

Приворотним вважали й корінь півонії, квіти якої обов’язково мали пахнути під час цвітіння. У цей період його викопували, подрібнювали, висушували. Чайну ложку заливали склянкою окропу, додавали кілька пелюсток червоної троянди (сухих чи свіжих), настоювали й пили по столовій ложці в другій половині дня.

Ще одне любовне зілля: 1 ст. л. пастернаку кип’ятили в 0,5 л води, настоювали протягом двох годин, вживали по 1/4 склянки.

Наші прабабусі знали, як приготувати «весільні огірки»

⌂ Фото: Наші прабабусі знали, як приготувати «весільні огірки»

 

Афродизіаки в історії

Самураї знали, що терта редька, якою приправляли рис і рибу, посилює не тільки бойовий дух, а й чоловічу потенцію.

Наші ж козаки знали про «бойовий дух» цибулі, вживання якої гарантувало силу в бою і любовних утіхах. Ще Пліній Старший писав, що цибуля – спокусниця, що штовхає в обійми Венери навіть слабких чоловіків. Тому, шановні жінки, жодної страви – без цибулі, але не напередодні ночі кохання!

Лицарський епос зберіг приклади магічних напоїв, які гарантували шалене й вічне кохання. Трістан та Ізольда не могли відвести погляду один від одного, бо випили еліксир кохання. Рецепт простий: 100 мл соку селери, 50 мл соку груші. Головне – випити його удвох надвечір.

Охочим підкорити серце справжнього лицаря радили збирати вранішню росу із квітів троянд та їхні пелюстки, що осипалися вночі, запарювати й пити на ніч. Така красуня тоді буде бажана й сама сповнена бажання. Темноволосим і карооким радили світлі троянди, світловолосим і голубооким – червоні, яскраві.

Росу із квітів троянд вважали афродизіаком

⌂ Фото: Росу із квітів троянд вважали афродизіаком

 

Особливі любовні страви

Скільки не насолоджуйся ароматами, нехай і магічними, скільки не пригублюй чар-вино, але ніч кохання потребує ще й фізичної сили! Тому жінки завжди знали: чоловіка треба добре нагодувати. А вже рівних у кулінарії українським жінкам важко знайти. Здавна вони мали свої таємниці: що готувати, як подавати й чим приправляти, аби чоловік після вечері не спав, а кохав. Знахарі також нашіптували, що для чоловічої сили морква, буряк, редька, спаржа, селера, цибуля мають бути обов’язковими в стравах.

Були й особливі любовні страви.

Сучасні дієтологи додають, що афродизіаками є часник, фініки, спаржа, олія оливкова, мускус, мед, кокоси, полуниця, гриби, артишоки.

Жінки завжди знали: чоловіка треба добре нагодувати

⌂ Фото: Жінки завжди знали: чоловіка треба добре нагодувати

 

Трави для підвищення потенції

Сьогодні рецепти страв для підвищення чоловічої потенції розробляють дієтологи. Щодо кожного афродизіаку вони мають свої аргументи:

рослини-афродизіаки на підвіконні

⌂ Фото: Рослини-афродизіаки на підвіконні

Матеріал підготовлено за книгами лікарки-дієтологині, кандидатки медичних наук Світлани Ільїної та лікарки-ароматерапевтки, кандидатки біологічних наук Любові Дудченко

Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 2/2024

Купити саджанці пряно-ароматичних рослин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Рослини для міцного сну
В більшості ліків проти безсоння основною складовою є рослини. «СонцеСад» розповідає, які саме рослини можна виростити самим, щоб подолати цей тяжкий стан (СС.1/24)
Рослини для покращення пам’яті
Запахи багатьох рослин довкола нас можуть покращувати пам’ять. Які саме, розповідає «СонцеСад» (СС.1/24)
Рослини-антидепресанти
Ті, хто вирощують рослини, можуть спробувати знизити негативні наслідки поганого настрою за допомогою пряно-ароматичних трав. Які з них найефективніші – розповідає «СонцеСад» (СС.1/24)
Рослини для покращення зору (журнал «СонцеСад» 1/2024)
Правду кажуть, що очі – дзеркало не лише душі, а й органів травного тракту, а також ворота печінки. Щоб поліпшити зір, варто звернути увагу на рослини, багаті на провітамін А – каротин
Які мінерали містять овочі та фрукти
Повноцінність харчування залежить не від того, скільки ви їсте, а передусім від того, що їсте, чи містить спожита їжа біологічно активні речовини, в тому числі й мінеральні. Тож важливо знати, що для вашого організму найкорисніше, а що — зайве
Роль вітамінів у житті людини
Вітамін С — важливий елемент нашого харчування, але є й інші складові переліку корисних речовин. Про них розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Вітаміни — основа життя: чому варто вживати фрукти та овочі
Навіщо нам вітаміни, які містяться в овочах та фруктах? Відповідь на це запитання дасть експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Сокотерапія — не лише задоволення
Багато садівників отримали щедрий врожай із фруктових дерев. Це дозволить взимку насолодитися свіжовижатим соком. А як ще й виправити здоров'я за допомогою сокотерапії, розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник
Рецепти при гіпертонії з аронії та калини
Аронія (чорноплідна горобина) широко використовується в лікувальному харчуванні. «СонцеСад» підготував поради, як вживати чорноплідну горобину при гіпертонії. А також люди із проблеми підвищеного тиску гідно оцінять рецепти з калини

Рекомендовані товари!

Огіркова трава за 0,3 г

У наявності

Огіркова трава за 0,3 г (ЕЛП-22)

12грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура огіркова трава
Орегано (материнка) за 0,1 г

У наявності

Орегано (материнка) за 0,1 г (ЕЛП-24)

14грн.
Термін дозрівання пізній
Фасування міні-упаковка
Культура орегано, багаторічна
Аніс за 0,2 г

У наявності

Аніс за 0,2 г (ЕЛП-12)

10грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура аніс, однорічна
Базилік зелений за 0,5 г

У наявності

Базилік зелений за 0,5 г (ЕБЗ-1)

10грн.
Термін дозрівання середньоранній
Фасування міні-упаковка
Культура базилік, однорічна
Упаковка
Естрагон (Тархун) за 0,1 г

У наявності

Естрагон (Тархун) за 0,1 г (ЕЛП-11)

14грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура естрагон, багаторічна
Упаковка
Кріп Лукуллус

У наявності

Кріп Лукуллус (ЕКР-13)

18грн.
Упаковка за 10 г, за 20 г
Термін дозрівання ранній
Фасування міні-упаковка
Культура кріп
Любисток лікарський за 0,2 г

У наявності

Любисток лікарський за 0,2 г (ЕЛП-19)

10грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура любисток, багаторічна
Кмин за 0,5 г

У наявності

Кмин за 0,5 г (ЕКМ-1)

9грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура кмин
М’ята перцева за 0,1 г

У наявності

М’ята перцева за 0,1 г (ЕЛП-2)

12грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура багаторічна, м'ята
Шалфей (шавлія) за 0,3 г

У наявності

Шалфей (шавлія) за 0,3 г (ЕЛП-31)

8грн.
Термін дозрівання середній
Фасування міні-упаковка
Культура шавлія