Сокотерапія — не лише задоволення

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
23.11.2022

Багато садівників отримали щедрий врожай із фруктових дерев. Це дозволить взимку насолодитися свіжовижатим соком. А як ще й виправити здоров'я за допомогою сокотерапії, розповість експерт «СонцеСаду», доктор медичних наук, професор, член Міжнародної європейської академії натуропатичної медицини Тетяна Гарник.

Важко знайти людину, яка б відмовилася випити скляночку свіжого фруктового чи ягідного соку. Це дійсно смакота і корисно для здоров’я. Настільки корисно, що в натуропатичній медицині з’явився окремий напрямок — лікування хвороб за допомогою соків (із фруктів, ягід, овочів і навіть трав). Цей метод офіційно бере свій початок із середини минулого століття, коли натуропатичні методи вже отримали наукові пояснення. Тож сумнівів у дієвості такого методу не виникає ні у натуропатів, ні у вчених. Наукові дослідження підтвердили, що соки не лише покращують стан здоров’я, а й лікують. Згодом на основі цих досліджень було розроблено спеціальну систему: для лікування кожної хвороби вказано види «лікувальних» соків чи їхніх сумішей та точні пропорції.

 

 

Користь «живої води»  

             Користь «живої води»

ЧОМУ СОКИ ТАКІ КОРИСНІ   

Сік із рослин та плодів — це біологічно активна рідина, тобто вода, яку вбирають рослини, перетворюється на живу органічну речовину, що містить дуже багато ензимів.

Соки легше і краще засвоюються організмом, а отже, всі корисні елементи, що містяться в рослині, потрапляють у концентрованому і майже готовому вигляді, тобто «прямо в ціль».

Соки насичують наш організм найбільшою кількістю основних вітамінів, мікро— та макроелементів, полісахаридів, цукрів, органічних кислот, деяких ефірних кислот, не перевантажуючи при цьому органи травлення.

Соки — надзвичайно важливий компонент дієтичного харчування для людей, які погано переносять рослинну клітковину. Наприклад, не бажано подразнювати слизову оболонку травного тракту при коліті, ентероколіті , виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки. А в лікуванні цих недуг без вітамінів не обійтися.

Соки, як «жива вода», потрапляючи у клітини нашого організму, очищують їх від токсинів, шлаків та іншого баласту, який шкодить здоров’ю.

Соки можна змішувати, щоб доповнювати «вітамінний коктейль», внаслідок чого їхня лікувальна дія посилюється.

 

Правила соколікування

 

Правила соколікування

Щоб вживання соків було не лише задоволенням, а й справжнім лікуванням, треба дотримуватися кількох важливих правил.

 

1. Соки мають бути тільки сирими (а не консервованими). Найкраще пити свіжовичавлені соки, доки вони не втратили цінних речовин.

2. Зазвичай влаштовують або «сокові» розвантажувальні дні (особливо з метою схуднення, якщо нема протипоказів), або ж періодично вживають різні соки для профілактики хвороб та зміцнення здоров’я. Лікування ж передбачає щоденне вживання конкретних доз певних соків чи їхніх міксів упродовж певного курсу.

3. Не починайте з міксів, адже ви не знаєте реакції свого організму на той чи інший сік. Щоб бути впевненим, що це ваш «друг» і лікар, почніть вживати один сік, через деякий час зможете додати інший і так далі.

4. Компонуючи соки, не орієнтуйтеся на власні смаки (адже є «несумісні соки»), найкраще скористайтеся рекомендаціями фахівця.

5. З лікувальною метою деякі соки можна пити склянками, деякі — лише ложками. В середньому при сокотерапії рекомендують випивати за добу (за кілька прийомів) від 200-300 мл до 600 мл соку (але перед тим треба неодмінно порадитися з лікарем!!!). Дозволена норма залежить від індивідуальних особливостей вуглеводного обміну людини, від рівня вмісту глюкози в крові, віку, калоражу соків тощо.

6. Деякі соки — смачні, деякі (особливо з овочів і трав) — не дуже, але ліки не завжди приємні на смак. Втім не варто додавати в лікувальні соки цукор та сіль, бо це може звести нанівець всю користь сокотерапії. Максимум можна «підсолодити» сік медом або розбавити його перевареною водою, щоб «пом’якшити» смак.

 

Застереження

Як і будь-яке лікування, сокотерапія не допускає передозування. Не можна пити соки досхочу або за принципом «що більше, то краще». Існують норми споживання соку (для кожної хвороби і для кожного виду соку вони — свої, тож потрібно чітко дотримуватися порад дієтолога чи фахівців із натуропатичної медицини).

Треба враховувати супутні хвороби людини у кожному конкретному випадку. Наприклад, абрикосовий, сливовий, морквяний, буряковий соки мають послаблювальну дію, а грушевий, айвовий, чорничний, виноградний — в’яжучу. Сік із кавуна, моркви, груші, винограду сприяє виведенню токсинів. Жовчогінну дію має сік із моркви, абрикосів, капусти. Сік із білокачанної капусти взагалі унікальний — містить рідкісний вітамін U, який лікує виразкову хворобу.

Деякі дієтологи взагалі вважають, що фреші потрібно пити чітко по годинах, не змішуючи їх з іншими продуктами.

Пийте сік з розумом! Враховуйте супутні хвороби людини у кожному конкретному випадку

⌂ Фото: Пийте сік з розумом! Враховуйте супутні хвороби людини у кожному конкретному випадку

Найкориснішими є соки з рослин, які ростуть на «рідній» землі, адже недаремно в народі кажуть: де народився, там і пригодився, тобто нам потрібно «підживлюватися» тими вітамінами і мікроелементами, які потрібні для проживання у певній географічній зоні. А «наші» рослини містять саме ці елементи.

Деякі вчені дотримуються погляду , що зростання онкологічної захворюваності серед населення пов’язане з недостатнім вживанням «живої» їжі, зокрема рослинної. Там, де вдалося «прищепити» громадянам любов до споживання овочів та фруктів, кількість хворих на рак зменшилася. Тому в багатьох розвинених країнах з’явилося правило — не сідати за стіл без фрешів. До їжі традиційно вживають овочеві, а після їжі — фруктові чи ягідні соки.

 

УВАГА!

Всі надані рекомендації стосуються натуральних соків із плодів вирощених у природних умовах рослин.

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Алергія на мороз: що робити
Експерт «СонцеСаду» лікар-дерматолог Анна Пилипчук допоможе підготуватись до зимових проблем за допомогою вирощених на городі рослин
Солодка парочка для оздоровлення: корисні властивості буряка та моркви
Без моркви й буряка нема ні супу, ні борщу. Це знає кожна господиня. Але ці рослини мають набагато більше достоїнств не лише в кулінарній, а й передусім у лікувальній сфері. Більше про це розповість експерт «СонцеСаду» Тетяна Гарник, професор
Подбайте про здоров’я рук
Які рослини прийдуть на допомогу дбайливими господинями жінкам, які страждають на дерматити чи екзему. Сьогоднішні поради — для них від експертки «СонцеСаду» Анни Пилипчук, лікаря
Рослини проти раку
Попередити патологічний процес в організмі можна профілактичними методами, одним з яких є застосування лікарських рослин
Лікувальні властивості помідорів, огірків та інших...
«СонцеСад» підготував добірку рецептів з описом лікувальних властивостей огірків, помідорів та інших найбільш популярних у народній медицині рослин
Кукурудза: золота допомога вашому здоров’ю
Дослідники помітили, що у країнах, де страви з кукурудзи є традиційним і основним продуктом харчування (каші, мамалига тощо), набагато менше хворіють на серцево-судинні недуги
Корисні властивості солодкого перцю
Якби існував конкурс овочів на звання «найбагатший вітамінами», усі золоті медалі дісталися б солодкому перцю
Кому корисна айва
Про користь айви. А цінного в цьому продукті й справді багато
Ягідна оздоровниця
Ягоди — унікальний продукт харчування і дивовижні ліки. Які ягоди кому потрібні?

Рекомендовані товари!