Хороший урожай можна виростити тільки дбайливими руками. Але ж їм і дістається! Мало того, що м’язи відчувають втому, ще й шкіра грубішає, тріскається, або навпаки виникає мокнуття. Особливо тяжко бути дбайливими господинями жінкам, які страждають на дерматити чи екзему. Сьогоднішні поради — для них від експертки «СонцеСаду» Анни Пилипчук, лікаря.
Розрізняють багато видів дерматитів, багато з них виникають після негативної дії зовнішніх подразників (фізичних, хімічних тощо). Екзема також може загостритися внаслідок потрапляння на шкіру землі, впливу сонця, води, речовин, що подразнюють.
Які рослини прийдуть вам на допомогу?
✔ Васильки справжні (базилік). 2 ст. л листків і квіток залити 400 мл окропу, довести до кипіння, настояти 1 годину, пити по 100 мл 2 рази на день.
✔ Материнка — незамінний засіб при свербежі шкіри. 50 г трави залити 2 л окропу, кип’ятити 1 хв, настоювати 1 годину, процідити, додати у ванну. Також корисно вживати настій трави. 4 ст. л трави залити 500 мл окропу, довести до кипіння, настояти 30 хв, процідити, вживати по 100 мл 5-6 разів на день до їди.
✔ Настурція. Приготуйте таку мазь: до 2 ложок соку рослини додати 50 г вершкового масла, добре розтерти і змащувати шкіру двічі на день.
✔ Хвойні ванни. 500 г бруньок або посіченої хвої сосни залити 5 л води, кип’ятити 30 хв, настоювати 1 годину. Ванни приймати через день (всього 10 процедур).
✔ Горіх волоський. 5 ст. л подрібнених листків на 500 мл окропу, кип’ятити 2 хв, настояти 30 хв, прикладати до уражених ділянок шкіри. Хворим на екзему раджу такий рецепт: 200 г листків горіха залити 400 мл молока, кип’ятити 2 хв, додати 2 ст. л листків лопуха, кип’ятити до загустіння і втирати в шкіру.
✔ Любисток лікарський Настоями листків і кореня любистку також змащують шкіру (тричі на день). 1 ст. л коренів на 500 мл окропу, кип’ятити 3 хв, настояти 1 годину. Настій листків — 2 ст. л сировини залити 500 мл окропу, довести до кипіння, настоювати 1 годину.
✔ Чабер садовий — змащувати шкіру свіжим соком рослини.
✔ Чудодійна селера. ½ склянки соку свіжих листків селери і стільки ж оцту а також 1/2 чайної ложки солі змішати, змочити рідиною серветку і прикладати до уражених місць — серветку міняти кожні 3 години. Також дуже корисно вживати сік кореня рослини — по 1-2 чайній ложці 2-3 рази на день до їди.
⌂ Фото: Хвойні ванни дуже корисні для шкіри
✔ Плоди кропу. Готуємо настій: 2 ч. л трави залити 500 мл окропу, довести до кипіння, настояти 30 хв, вживати по 100 мл тричі на день до їди.
✔ Смородина чорна. 1 ч. л подрібнених листків залити 0, 5 л окропу, настояти 40 хв, пити по ½ склянці 3 рази на день.
✔Ожина. Настій листя — 10 г сировини на півлітра окропу, настояти в термосі з вечора, випити впродовж дня в кілька прийомів, краще до їди.
✔ Корені гуньби залити водою (1:2) варити 10 хв, прикладати до уражених ділянок шкіри.
✔ Листки суниці. Свіжі листки розтерти до однорідної маси, нанести на полотно шаром 1 см, прикладати до уражених місць і змінювати кожні 10-12 годин (всього 8 пов’язок). Листки суниці діють як протизапальний та протимікробний засіб, очищують шкіру. Стиглі ягоди суниць, полуниць або калини також можна прикладати до шкіри. А можна змішати перетерті ягоди суниці з медом і додати трішки пшеничної муки — з цієї маси зручно робити аплікації.
⌂ Фото: У суниці все корисно: і плоди, і листя
✔ Картопля. Сік картоплі змішати з медом (5:1), нанести на шкіру. Можна просто потерти картоплину, нанести кашку на серветку і покласти компрес на 2-3 години.
✔ Капуста. Заспокоїти шкіру рук допоможе навіть звичайний листок капусти. А ще краще відварити листки в молоці, масу потовкти, змішати з висівками і зробити аплікації на ніч.
✔ Квасоля звичайна. У разі мокнуття шкіри спорошкуйте сухі плоди квасолі і використовуйте їх як присипку.
✔ Гарбуз звичайний. Чудовою лікувальною маскою для рук буде м’якуш гарбуза. Процедуру проводять щодня до очищення шкіри.
Рекомендовані товари!
У наявності
Аніс за 0,2 г (ЕЛП-12)
10грн.
У наявності
Лаванда лікарська за 0,1 г (ЕЛП-7)
12грн.
У наявності
Розмарин за 0,1 г (ЕЛП-23)
44грн.
У наявності
Гісоп лікарський за 0,1 г (ЕЛП-84)
10грн.
У наявності
Шалфей (шавлія) за 0,3 г (ЕЛП-31)
8грн.
У наявності
Індійський женьшень за 10 нас. (ЕЛП-85)
34грн.
У наявності
Змієголовник за 0,3 г (ЕЛП-17)
10грн.
У наявності
Шандра за 0,1 г (ЕЛП-69)
8грн.