Цілющі дари природи: противірусні лікувальні трави і кращі рецепти (журнал СонцеСад 2/2022)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.03.2022

Захист від респіраторних інфекцій — тема, про яку раніше згадували від сезону до сезону. В часи коронавірусу вона актуальна протягом всього року.
Оскільки дієвих ліків проти COVID досі не знайдено, єдина надія — природні дари. Саме лікарські рослини зміцнюють організм і вчать його протистояти згубним чинникам, розповіла «СонцеСаду» доктор медичних наук, професор, керівниця Асоціації фахівців із народної і нетрадиційної медицини України Тетяна Гарник.

Чим лікувалися наші предки, прадавня профілактика вірусних захворювань

Народна медицина не розмежовує «ліків від грипу», «засобів проти коронавірусу» тощо. Вона вчить: зміцнюйте імунітет, не піддавайтеся стресу, здорово харчуйтеся, більше дихайте свіжим повітрям, вживайте природні засоби, аби віруси обійшли вас стороною чи бодай не зачепили на повну силу.

Сучасна наука також дослідила, які рослини здатні найкраще протистояти вірусам, що й довело правильний вибір наших предків.
Наші бабусі й дідусі знали, що застудні хвороби відганяє аромат хвої сосни та чебрецю, готували з них настої.

Рецепт проти застуди

30 г свіжої хвої залити 250 мл окропу, кип’ятити 20 хв, пити по 50 мл 4 рази на день.

На столі також завжди були народні «ліки від вірусів» — цибуля і часник. І в кожному домі готували настоянку прополісу.

Рецепт настоянки прополісу

30 г подрібненого прополісу залити 100 мл горілки,накрити кришкою і тримати в теплому місці за температури + 20-25°С 7 діб. Час від часу збовтувати й перемішувати. Вживати по 5- 10 крапель на столову ложку перевареної води 1-2 рази на день.

Спробуйте робити настойку з подбрібненого прополісу

⌂ Фото: Спробуйте робити настойку з подбрібненого прополісу

 

Імуностимуляторами захоплюватися не варто

Сьогодні з’явилась мода на «посилення імунітету» імуностимуляторами. Однак це не так безпечно, як здається на перший погляд. Навіть якщо імуностимулятори природного походження.

Особливості коронавірусної хвороби — вона здатна провокувати цитокіновий шторм, коли імунітет починає боротися проти свого господаря. Тому такі рослини як женьшень, родіола рожева, елеутерокок, лимонник не використовуйте під час хвороби. До того ж вони можуть спричинити підвищення артеріального тиску, а це додаткове й небажане навантаження на організм.

Коли одужаєте, зможете скористатися цими засобами для відновлення сил, але не раніше ніж через 7–10 днів після хвороби, і починати варто з мінімальних доз від 5–10 крапель у першу половину дня, до 14 години, щоб не викликати безсоння вночі.

 

Вітаміни — армія для боротьби з вірусами

На відміну від імуностимуляторів вітаміни тим, хто «підхопив» вірус, показані однозначно. Передусім вітамін С. Найбільше його є у смородині та шипшині.
При лікуванні коронавірусу рекомендують цинк, оскільки він підтримує імунну систему в нелегкій боротьбі. Серед рослинних продуктів на цинк багаті зародки пшениці, боби, горіхи, насіння, гриби.

 

Вітамін D — тренд дня

Він синтезується у нашій шкірі, під дією ультрафіолетових променів. Тож якщо влітку ви мало «купалися» у сонячних ваннах, взимку налягайте на жирну рибу, краще — скумбрію. Трохи вітаміну D можна почерпнути і в яйцях та молоці.

Не допускайте зневоднення

Пити при ГРВІ (Гостра респіраторна вірусна інфекція) корисно. Краще пити якомога більше чистої води. Якщо вона набридла — приготуйте чай, узвар із сухофруктів.

Рецепт цілющого чаю при ГРВІ

Помічним буде чай за таким рецептом. 1,5 ч. л. суміші з листків малини, липи, верби, ліщини залити 200 мл окропу, настояти 30 хв, додати мед, лимон за смаком та пити гарячим. Це і смачно, і корисно.

Окрім того, лимон працює як детоксикант, видаляючи токсини, що накопичуються під дією вірусів.

Зрештою, чаї допоможуть вам боротися зі зневодненням організму, що дуже важливо при тяжких вірусних захворюваннях.

До того ж рідина необхідна для підтримки оптимальної густини крові.

Саме час поласувати малиновим (для зняття жару),‭ яблучним чи абрикосовим варенням. Не варто нехтувати вишневим варенням — ‬воно працює як антибактеріальний засіб. ‬

Не варто нехтувати вишневим варенням

⌂ Фото: Не варто нехтувати варенням

Додайте 1-2 ‬‬ложечки будь-якого варення у‭ ‬склянку добре теплої (але не гарячої) води.‭ ‬‬‬‬‬

 

Не дайте крові загуснути

Дуже небезпечним ускладненням коронавірусу є загущення крові та виникнення тромбозів. Це призводить до інфарктів, інсультів та інших загрозливих станів. Аби такого не сталося, слід вживати засоби, що розріджують кров.

Якщо стан критичний — лікар призначить спеціальні препарати. З метою ж профілактики таких ускладнень можна приймати й рослинні засоби.

1. Відвар кори верби (або гілочки «молодої» верби): 2 ст л сировини на 400 мл окропу, довести до кипіння, настояти 1 годину, вживати по 1 ст л 4 рази на день до їди.

2. Червоний виноградний сік (1/2 склянки на день).

3.Буркун. Спорошковану рослину додають по щіпочці у салати, до м’яса або в чай. Або 1 ст л трави додати в 2 склянки окропу, настояти 1 годину, пити по1/4 склянки 3 рази на день до їди. Курс лікування — 10-14 днів.

4. Каштан кінський. Подрібніть каштани, висушіть, додавайте в чай по пів чайної ложки. Можна приготувати настоянку з порошку плодів: 50 г сировини залити 0,5 л горілки. Настояти 10- 12 днів, вживати по 30- 40 крапель до їди впродовж 2-3-х тижнів.

5. Гадючник. 1 ч. л. заливають 200 мл окропу, накривають кришкою, через п’ять хвилин чай готовий. Пити до їжі по 100 мл тричі на день. Курс — 10-20 днів.

Правильне харчування допомагає розріджувати кров

⌂ Фото: Правильне харчування допомагає розріджувати кров

 

Шкідлива і корисна їжа під час вірусних захворювань

Для розрідження крові корисно вживати часник, цибулю, червоний болгарський перець та помідори, імбир, корицю, вишні, чорниці, малину, сливи, пити журавлиновий чай.

1 см свіжого кореня імбиру, дрібку кориці (на кінчику ножа), 1 ч. л. зеленого чаю. Суміш залити 0,5 л окропу, настояти, перецідити, додати лимона й меду за смаком. Випити протягом дня.

250 г часнику подрібнити, додати 300 мл меду, настояти 3 тижні й приймати по 1 ст. л тричі на день за 40 хв до їди. А можна просто з’їдати по 1-2 зубчику часнику на день.

Продукти бджільництва — незамінні при різних вірусних захворюваннях.

Слід пам'ятати

Водночас під час вірусних захворювань слід суттєво зменшити вживання продуктів, багатих на вітамін К, оскільки вони навпаки посилюють згортання крові. Це плоди чорноплідної горобини, шпинат, салат.
Деревій, кукурудзяні приймочки, подорожник, калина також сприяють згущенню крові, тому їх небажано вживати під час хвороби навіть з лікувальною метою.

Спеціально для «СонцеСаду» доктор медичних наук, професор, керівниця Асоціації фахівців із народної і нетрадиційної медицини України Тетяна Гарник

 

Купити насіння лікарських рослин

 

Зміст статей журналу СонцеСад 2/2022

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Часник. Швидка допомога при застуді
Українська народна медицина немислима без цього унікального лікаря. Це — перший і найдієвіший засіб при застуді та грипозних захворюваннях.
Малина. Кілер для застуди й ангел для серця
Ягоди малини мають не лише чудовий смак, а й комплекс надзвичайно корисних речовин. Кожний елемент потенціює лікувальну дію малини
Сливи і виноград — останні дарунки літа
Слива і виноград. Використовуйте їхні корисні властивості сповна восени — для задоволення, оздоровлення і омолодження!
Верба б’є по хворобах (журнал СонцеСад №1/2021)
Лікувальні властивості верби
Вишня як гранат? Про користь ягід для здоров'я
Вишні містять майже стільки ж вітамінів, як і гранати. Вживаючи вишні, ви оздоровите весь організм, особливо серцево-судинну систему.
Як начхати на віруси?
Як уникнути вірусного захворювання або позбутися його без ускладнень?
Бар'єри для вірусів
Компанія вірусів, які спричиняють гострі вірусні інфекції, налічує понад 200 видів, тому розминутися з ними навряд чи вдасться, а ось гідно їх зустріти – можна.
Якщо холод викручує суглоби
Дбати про здоров’я суглобів треба заздалегідь за допомогою правильного харчування і пам’ятати про народні методи лікування у разі виникнення загострень хронічних хвороб.

Рекомендовані товари!