Як начхати на віруси?

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
03.04.2020

Тетяна Гарник, фітотерапевт.

Профілактика понад усе

Віруси – не лише кілери, а й розвідники, бо шукають вразливе місце. А таким для грипу та застуди є наш ослаблений імунітет. Не лінуйтеся, зміцніть його, починаючи профілактику ще улітку та восени, щоб потім у разі хвороби не вживати «слонової» дози вітаміну С та імуномодулюючих засобів.

Фітотерапевти стверджують: для зміцнення імунітету влітку треба їсти якнайбільше ягід суниці, чорниці, малини, чорної смородини. Не встигли насолодитися з користю влітку – надолужте взимку.

 Ми — те, що їмо

Загалом різноманітне й повноцінне харчування — запорука нашої сили й витривалості. Однак є специфічні продукти, які відганяють віруси.

Обов’язково додайте до профілактичного меню коріння пастернаку. Додавайте його до страв або приготуйте настій: три-чотири ложки сухої сировини заварити (500 мл води) та настоювати в термосі усю ніч. Вживати по півсклянки тричі на день перед їжею. Можна додати меду. До речі, цей засіб ефективний проти сухого кашлю, коли важко відходить мокротиння.

Золото в діжці

Квашені овочі незамінні для зміцнення імунітету та профілактики ГРВІ, тому варто вживати не тільки квашену капусту, а й квашені яблука, огірки та помідори, навіть моркву й буряки. Вони пригодяться для приготування перших страв, зокрема борщу, а також салатів.

Рецепт квашених буряків

Дрібні та середні коренеплоди укласти рядами в посудину, залити розсолом (на 10 л води 0,5 кг солі), аби він покрив овочі на три-п’ять сантиметрів, покласти гніт. Тримати за кімнатної температури протягом 10–15 діб (періодично знімаючи піну), потім перенести в холодне місце.

 

Чаюйте з користю!

Японці вважають, що кращого імуностимулятора, ніж зелений чай, нема. За перших симптомів застуди вони випивають десять кухликів такого чаю впродовж дня і лежать у ліжку, аби добряче пропітніти.

Однак учені, не відкидаючи японських традицій, стверджують, що імунний захист також забезпечить регулярне вживання чорного чаю з лимоном або чаю з ягодами шипшини, листками чи бруньками смородини, суниці.

Соки також корисні. Для зміцнення імунітету радять вітамінний коктейль: 200 мл соку моркви, 50 мл соку з листя шпинату і стільки ж яблучного (без м’якоті). Добова норма не має перевищувати 500 мл такої суміші.

Неприємна несподіванка

Віруси завжди атакують несподівано (особливо це стосується збудників грипу). Зранку бадьорий і дужий – увечері вже підвищується температура. Однак це не означає, що боротися з вірусами запізно. Тому завдання номер один – підвищити рівень інтерферону в організмі, який і сам намагається впоратися з цим завданням (тому й виникає гарячка), однак йому варто допомогти – бажано природними засобами. Тоді й хвороба мине швидше й ускладнень не буде. Синтезу інтерферону сприятиме вживання таких засобів:

- Дві столові ложки кори верби білої залити 400 мл окропу, довести до кипіння, настоювати протягом години, вживати по столовій ложці чотири рази на день перед вживанням їжі. Можна використовувати для полоскання горла.

- Дві столові ложки подрібнених бруньок сосни звичайної залити 500 мл окропу, кип’ятити п’ять хвилин, настоювати протягом 30 хв., процідити, пити по 50 мл чотири рази на день після вживання їжі. Також можна використовувати для інгаляцій.

- Найпотужнішим засобом для підвищення імунітету вважають ехінацею, оздоровчий ефект якої настає вже через кілька днів після вживання. Нашвидкуруч можна приготувати такий засіб: столову ложку трави залити 0,5 л окропу, настоювати протягом шести-семи годин. Вживати по півсклянки двічі на день. Заздалегідь приготуйте настоянку: подрібнену сировину залити 70% спиртом чи горілкою (1:5). Витримати десять діб у темному місці, періодично помішуючи. Вживати по 20–30 крапель три-чотири рази на добу протягом трьох тижнів.

Увага! Препарати з ехінацеї можуть згущувати кров (краще їх не вживати при тромбозах та тромбофлебітах) і підвищувати тиск.

Екстрена допомога

Завдання номер два – пом’якшити симптоми застуди та вигнати токсини з організму. Цьому допоможе:

- Настій із квіток малини: дві столові ложки сировини на 500 мл окропу, настоювати впродовж години, процідити, вживати по столовій ложці вісім разів на день. Можна використати й листя, готувати так само, але настоювати протягом двох годин і пити по 100 мл п’ять разів на день перед вживанням їжі.

- Чайну ложку подрібненої суміші (імбир, кориця, лимонна трава, 1:1:2) заварити у склянці окропу, настоювати протягом десяти хвилин, процідити й пити кілька разів на день, додавши за бажанням трохи меду.

- 20 сухих ягід смородини залити склянкою окропу, варити на слабкому вогні протягом 30 хв., охолодити, вживати по столовій ложці тричі на день.

Після того, як випили теплого чаю зі спеціями, треба лягти в ліжко, вкритися теплою ковдрою й пропітніти.

Увага! Не вживайте ці засоби разом з аспірином. Якщо є потреба у протигарячковому засобі, то вживайте їх у різний час.

Як відновити сили після стресу?

Завдання номер три – залишити хворобу позаду і відновити сили, аби на тлі ослаблення знову не підхопити вірусів. Адже впродовж одного епідсезону їх циркулює багато й вони різні, тому імунітет від них не захищений, а виснажувати його додатковою стимуляцією в такому стані навіть небезпечно.

Рятівники закладеного носа

Помічники проти болю в горлі

Щоб не тріщала голова

Це трапляється при грипі, особливо в перші дні. Однак можна полегшити цей симптом.

 Так само (на одну-три хвилини) можна прикласти до скронь тертий хрін.

Читати ще:

Бар'єри для вірусів

Якщо весна "грає" на судинах
Вишня як гранат? Про користь ягід для здоров'я

LinkedIn
WhatsApp
Telegram