Вишня як гранат? Про користь ягід для здоров'я

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.04.2020

У вишнях міститься майже стільки ж водорозчинних вітамінів, як і в плодах граната.

Також у цих ягодах багато кумарину — речовини, яка знижує згортання крові, тому вони цінні, бо запобігають тромбоутворенню та іншим ускладненням атеросклерозу.

Вишні корисні для хворих на недокрів’я завдяки унікальному поєднанню вітамінів С, В2, В6, заліза, магнію, кобальту.

Гармонійний комплекс вітамінів С та Р з дубильними речовинами і пігментами вишні сприяє зміцненню кровоносних капілярів, зниженню артеріального тиску, підвищенню загальної стійкості організму. Чим темніше забарвлення м’якоті вишні, тим більше в ній вітаміну Р.

Як і багато інших кісточкових плодів, вишня містить амигдалін, який допомагає зменшити біль, полікувати шлунок і нервову систему.

Народна медицина завжди радила вживати вишневий сік із молоком при захворюваннях суглобів.

Кількість фолієвої кислоти в щойно достиглих вишнях не така вже й велика. Однак якщо стиглі ягоди повисять на деревах протягом «зайвих» 10-15 днів при теплій, сонячній погоді, вміст фолієвої кислоти в них значно підвищиться (таке ж накопичення фолієвої кислоти у процесі достигання спостерігається і в малині).

У ягодах вишні багато вітаміну В2. 250 г м’якоті плодів забезпечить ваш організм 0,5 мг цього вітаміну (при добовій потребі 2 мг).

Вишні покращують апетит, їх корисно вживати при лихоманці та як легкий проносний засіб. М’якоть і сік мають антисептичні властивості.

У народній медицині сік вишні застосовували як відхаркувальний засіб при бронхітах, знеболювальний – при артриті, протигарячковий – при застуді, кровоспинний – при менструальних кровотечах, а потовчене свіже листя прикладали, аби зупинити носові кровотечі.

Учені стверджують, що півтора горнятка вишень на день підвищують рівень антиоксидантів у крові, завдяки чому оздоровлюється весь організм, особливо серцево-судинна система.

Щоб полегшити біль у суглобах при артриті, подагрі та ревматизмі, рекомендують щодня з’їдати жменьку вишень або пити відвар із вишневих плодоніжок: жменю плодоніжок кип’ятити в літрі води протягом трьох-п’яти хвилин, настоювати упродовж 30 хв., пити щодня по півлітра.

Вишневий сік (по півсклянки на день) корисний тим, які мають проблеми з печінкою. Однак за підвищеної кислотності шлунка від вишень краще відмовитися.

Чай із гілочок зимової вишні не тільки корисний (має помірну заспокійливу дію і поліпшує роботу легенів), а й дуже смачний. Тільки їх треба не запарювати, а кип’ятити. Можна вживати напій одразу після кип’ятіння, але краще почекати, доки він настоїться, набуде красивого червонувато-коричневого кольору й легкого мигдального присмаку. Це один із найсмачніших чаїв. Для його приготування візьміть п’ять гілочок завдовжки 20 см на літр води. Міцніший чай втратить смак, та й що забагато, то не на користь.

Помічною для здоров’я людини є кора вишень, яка містить йод і дубильні речовини. Кілограм вишневої кори подрібнюють, засипають у трилітрову банку й заливають її горілкою. Накривають кришкою, замотують банку темним папером чи хусткою й залишають на три тижні в темному місці. Вживають по десертній ложці тричі на день перед споживанням їжі протягом двох місяців у разі захворювань щитоподібної залози.

Купити саджанці вишень можна тут

Читати ще:

Чим фундук корисний для здоров'я?

Чарівне яблучко

Надзвичайний ІВАН-ЧАЙ

Суниця лісова — ягідна перлина

LinkedIn
WhatsApp
Telegram