Малина. Кілер для застуди й ангел для серця

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.10.2021

Ягоди малини мають не лише чудовий смак, а й комплекс надзвичайно корисних речовин. Зокрема, вони містять до 8% цукрів (глюкозу, фруктозу, сахарозу), до 2% органічних кислот (саліцилову, лимонну, мурашину, винну, яблучну). Саме саліцилова кислота (до речі, її набагато більше у садових сортах, ніж у лісових) та її ефіри мають протизапальну дію, схожу на дію відомого препарату «Аспірин». Але, на відміну від синтетичних ліків, натуральна ягода має низку переваг. Зокрема, вона містить фенольні сполуки, вітаміни (аскорбінову, нікотинову, фолієву кислоти, рибофлавін, каротин), біметали (залізо, марганець, мідь, цинк, кобальт, магній, фосфор, натрій, калій), тобто комплекс макро- та мікроелементів. А ще — клітковину, пектин і фітостерини. Кожний елемент потенціює лікувальну дію малини.

Цілющими властивостями вирізняються квітки та листки малини, які також містять флавоноїди, органічні кислоти, цукри, вітамін С, біметали та дубильні речовини. Квітки й листки мають протизапальну, в’яжучу, антитоксичну, кровоспинну й антиоксидантну дію. Навіть дрібненьке насіння малини не спочиває, а дарує нам жирні олії (їх у насінні — до 15%) та фітостерини (до 4%).

Здавна українці цінували малину як унікальний потогінний і жарознижувальний засіб при застудних захворюваннях. Однак досі не всі знають, що найпотужнішу потогінну та жарознижувальну дію має варена малина (так звана п’ятихвилинка, рецепт приготування якої подаємо нижче), а не сира чи перетерта з цукром.

До того ж, плоди малини поліпшують апетит, нормалізують діяльність травного тракту, завдяки органічним кислотам олужнюють організм, стимулюють сечовиділення.

Зважте й на те, що калорійність цієї смачної ягоди дуже низька – лише 41 калорія на 100 г продукту. Тож, малинова дієта – для стрункості.

Ця ягода не спричиняє алергії, як, наприклад, суниця. Обмежують її вживання тільки хворі на нефрит та подагру, оскільки плоди малини (особливо сушені) містять пурини.

Засоби проти гарячки і болю

Потогінний та жарознижувальний ефект мають не тільки плоди, а й верхівки пагонів малини (однорічні стебла).

У народній медицині цей засіб також застосовують при болях у шлунку, для підвищення апетиту, при гіповітамінозах, головному болю, як кровоспинний засіб при шлункових та кишкових кровотечах, при рясних менструаціях, як відхаркувальний засіб при бронхітах.

З цією ж метою можна використовувати і цвіт малини.

 

Купити саджанці малини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Малинове дерево: посадка, догляд і максимальний врожай
Найбільші врожаї з малинових дерев! Вимоги для вирощування малинового дерева
Щедрий врожай малини. Як його зібрати
Здавалося б, це — найлегша проце­дура. Виросло — збирай! Але і тут слід врахувати декілька нюансів
Малина. Засади прибуткового виробництва
Особливості культивування малини від фахівця
Малину зібрав — насадження скосив
Останнім часом з’явилися сорти, які дають урожай на однорічних пагонах. В господарстві «Дібрівка Агросервіс» на Київщині вирощують саме таку
Що любить малина
Створіть ідеальні умови для малини, щоб вона дарувала вам великі врожаї
Малина — здоров'я та прибуток
Лікувальні властивості малини та правила посадки та догляду за малиною
Малиновий рай — про хвороби забувай
Лікувальні властивості малини та рецепти приготування
5 основних правил хороших врожаїв ремонтантної малини
Досвід селекціонера ремонтантної малини Дмитрієва Володимира Ігоревича.
Сунична малина — принада саду!
Надзвичайно декоративні і мегасмачні "червоні їжачки" стануть родзинкою кожного саду.
До саду — з душею і працею
Досвідом з вирощування малини та персиків ділиться Валентина Хлєбіна

Рекомендовані товари!