Ремонтантна малина - це малина, у якої утворюються ягоди як на дворічних стеблах, так і на однорічних. Пагони минулого року починають плодоносити в червні-липні, другий врожай формується на молодих пагонах поточного року і плодоносить з початку серпня по листопад в умовах України.
Урожай сучасних сортів дозріває на початку серпня, він становить до15 т/га (до 3 кг з куща), при цьому ягоди крупні, відмінного смаку, червивих ягід не буває, добрий врожай можна виростити без хімічної обробки. Догляд за насадженнями не складний: нема необхідності робити шпалери. Сорти малини селекціонера Дмитрієва В.І відмінно проявили себе в більшості областей України.
Посадка та догляд. Агротехніка ремонтантної малини багато в чому подібна до малини звичайного типу. Принципова відмінність в тому, що восени знищують надземну частину куща, немає підв'язки дворічних пагонів, не проводять обробку від малинного жука, малинного комара і в цілому від хвороб. Основний догляд полягає в ручному зборі врожаю, обробітку ґрунту, підживленні та зволоженні.
1. Вимоги до ділянки та ґрунту. Ділянка для посадки малини має бути рівною, з невеличким нахилом, добре освітленою. Дерева можуть знаходитися від посадки малини не ближче ніж на висоту крони дерева, ґрунт переважно легкий з доброю аерацією, слабокислий (РН 5,7-6,5). Нейтральні та лужні ґрунти не придатні.
2. Посадка. Відстань між рядами 2 метри, в рядку між рослинами 30-40 см. Перегній вноситься смужкою 50 см, дозою 10- 15 кг на погонний метр і перекопується на глибину 20-25 см.
З. Термін посадки. Допускається посадка саджанців з листям та короткою обрізкою ( 30-40 см) у вересні. Масова посадка саджанців проводиться восени після 15- го жовтня. Весняна посадка-березень-квітень. Саджанці малини вирощенні в контейнері, дають можливість проводити посадки в будь-яку пору року, в тому числі і в літні місяці. Посадки зроблені в травні-червні, встигають дати врожай восени цього ж року.
4. Догляд за насадженнями. Перший рік. Прополка та спушування між рядками, мульчування рослин тирсою, подрібненою соломою. Другий рік. Нормування кількості пагонів в рядку 5-8 на один погонний метр. Розпушування між рядками, підживлення мінеральними добривами до початку росту пагонів, на початку цвітіння молодих пагонів. Серпень-жовтень — збір врожаю. Грудень — скошування всіх пагонів і вивіз з ділянки. Третій рік і далі — як для другого року. Примітка: Можна залишити частину пагонів для літнього плодоношення, але не більше чотирьох на погонний метр.
5. Полив. Мульчування і розпушування між рядками зберігає вологу. Кількість поливів скорочується до мінімуму. В період зав'язування плодів полив проводити між рядками, або продовжувати крапельне зрошування. Всі пагони в листопаді-грудні скошуються до рівня землі. Врожай в наступному році формується на молодих пагонах, що виросли з кореневищ весною.
Володимир Дмитрієв ̶ селекціонер.
СонцеСад представляє кращі сортималини селекціонера Дмитрієва В.І відмінно проявили себе в більшості областей України.
Брусвяна. Найбільш популярний сорт, дозріває на початку серпня. Ягода відмінного смаку, крупна, щільна. Кущ висотою до 2-2,5 м. Перший врожай — червень, другий — з 10 серпня і до морозів. Ягоди 10-12 г, класичного малинового смаку, транспортабельні. Врожайність 2,2-2,5 кг з куща. Пагони міцні, h=2-2,5 м.
Малина Брусилівська Ремонтантна, високоврожайна, посухостійка. Ягоди великі - масою 16-18 г яскраво-червоні, кисло-солодкі, соковиті, ніжні. Плодоносить з кінця липня до перших заморозків. Врожайність - 6-8 кг з куща.
Брусиловський стандарт. Дозрівання першого врожаю - червень, другого - з першої половини серпня і до морозів. Ягоди крупні, темні, солодкі, середній розмір яких 28х23 мм. Безперервне плодоношення до морозів. Пагонів утворює мало, вони міцні, гиляться, висота h=1,7 м. Врожайність 3-3,5кг з куща. Кущі невисокі, прямостоячі. Високоврожайний сорт.
Придбати саджанці малини можна тут
Читати ще:
Найсолодший сорт лохини... український!!!
Як з одного куща отримати 1000 гривень?
Сунична малина – принада саду!
Малину зібрав — насадження скосив