⌂ Фото: Так рясно плодоносить малинове дерево
Малинове дерево — це малиновий високорослий кущ, особливих високоврожайних сортів, який формується у вигляді дерева. Виростає він до двох метрів у висоту. У різних сортів ягоди бувають різної форми, але в будь-якому випадку дуже смачні.
Сорти малинового дерева утворюють дуже мало порослі і не розповзаються по всій ділянці, вони мають прямостоячий міцний пагін, який при правильній обрізці дійсно може сформувати малинове «деревце».
⌂ Фото: Ось як вирощують малинові дерева в теплицях Голландії (Advansed berry breeding)
Малинове дерево садять не лише для естетичної краси, але і для отримання гарних врожаїв. З одного малинового дерева збирають більше кілограма ягід, а при хорошому догляді отримують навіть 3 кілограми.
Звісно, що навіть потужне стебло малинового дерева під поривами вітру не встоїть, коли на ньому так багато ягід. Тому якщо бажаєте отримувати хороші врожаї – подбайте про надійну опору, наприклад, шпалеру.
⌂ Фото: Шпалера із огіркової сітки чудово підійде для підтримки деревовидної малини
Сорти малинового дерева дають небагато порослі, однак кількість пагонів в будь-якому разі треба обмежувати, залишаючи не більше одного-двох однорічних пагонів. У наступному році вони даватимуть високий урожай, а поруч дозвольте виростати одному-двом новим пагонам, їм на заміну.
Щоб виростити сильну рослину, слід дотримуватись таких вимог:
1. Якомога більше сонця. Довгі пагони тягнуться до сонечка, тому висаджуйте малину на добре освітлених ділянках.
2.Дренаж. Малинове дерево любить дренований ґрунт, без бур’янів.
3.Щедре удобрення. Ґрунт має бути щедро удобреним перепрілим гноєм або садовим компостом.
4.Надійне кріплення. Малинове дерево для кращого плодоношення, потребує опори-шпалери. Закопайте в землю стовпчики заввишки до 2 м на відстані 5 м один від одного і натягніть між ними дротини (відстань між ними – 60 см). Відстань між рядами має бути 1,5-2 м.
5.Увага — кожній рослині. Кожен саджанець висадіть завглибшки 15-120 см, на відстані 30-50 см, рясно полийте і підв’яжіть до вже готової шпалери.
Коли молоді пагони виростуть до 1,5-2 метрів, верхівки прищипніть. Після цієї процедури починається посилений розвиток бічних відростків, їх кількість може доходити до десяти штук. Ось фотографії вирощування малинових дерев, які ми зняли в господарствах Голландії:
⌂ Фото: Промислове вирощування малинового дерева в голандських теплицях. Фото Михаць Остап
Після збору врожаю, треба видалити дворічні пагони, залишити молоді, й тоді коло щедрого врожаю буде безперервним.
Малинові дерева заради їх велетенського врожаю активно вирощують у промислових теплицях. Можете й ви спробувати вирощувати малинове дерево. Переваги: ще більший врожай плюс можливість отримувати ягоду раніше чи пізніше від основного сезону збирання ягід.
⌂ Фото: Малинові дерева в господарствах Голландії