Малиновий рай — про хвороби забувай

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
08.01.2021

⌂ Малинове варення — найефективніша «швидка допомога» при застудах

  Мабуть, нема куточка на планеті, окрім вічних снігів і пустель, де б не росла ця смачна і цілюща ягода. І, мабуть, всі добре знають, що малинове варення — найефективніша «швидка допомога» при застудах, лихоманці, кашлі. Однак не всім відомо, що найкращу потогінну та жарознижувальну дію має варена малина, а не сира чи перетерта з цукром. Але на цьому таємниці зцілення від «домашнього лікаря» не вичерпуються. Ягоди малини — скарбниця корисних складових. Вони містять бензойну та саліцилову кислоту, яка має бактерицидну дію (до речі, останньої набагато більше в садових сортах, ніж у лісових), 12% цукрів, пектинові речовини, вітамін С (є і у плодах, і в листі малини), вітаміни А, В2, РР, речовини протисклеротичної дії, мінеральні солі заліза, калію, особливо цінний та рідкісний елемент — мідь.
  Недаремно наші предки (доки не спокусилися на китайські та індійські чаї) пили «узварець» із малини — настій сушених плодів (2 ст. ложки на півтори склянки окропу настояти 20 хв., пити гарячим). Потогінний та жарознижувальний ефект мають не тільки плоди, а й верхівки пагонів малини(однорічні стебла). 50-60 г сировини заливають 1 л окропу, кип'ятять 5-7 хв., п'ють по 0,5 склянки 3-4 рази на день. У народній медицині цей засіб застосовують при болях у шлунку, для підвищення апетиту, при гіповітамінозах, головному болю, як кровоспинний засіб при шлункових та кишкових кровотечах, при рясних менструаціях, як відхаркувальний засіб при бронхітах. З цією ж метою можна використовувати і цвіт малини — 1 столову ложку квітів залити склянкою окропу, настояти 30 хв., процідити та пити з медом.

⌂ Із сухого листя малини готують відвар для примочок

Відвар із ягід можна використовувати для полоскання при ангінах та інших захворюваннях горла. Із сухого листя рослини готують відвар для примочок, якими лікують забиття, синці. Настій із листя та квітів використовують зовнішньо та внутрішньо при вуграх, екземах, інших шкірних захворюваннях. Народні цілителі здавна рекомендували цей засіб і для лікування рожистого запалення, а також використовували його як протиотруту при укусах змій. Зі свіжого потовченого листя малини можна виготовити цілющу мазь. Для цього потрібно взяти одну частину соку листя та чотири частини вершкового масла (бажано домашнього приготування). Мазь рекомендують для лікування вугрів та ран. Ще один зовнішній засіб (1 столову ложку листя залити 1 склянкою окропу, настояти до охолодження) використовують для примочок, які накладають на рани, для орошення гнійних ран, для полоскання порожнини рота при стоматиті, пародонтозі.

Любов Дудченко, кандидат біологічних наук

Купити саджанці малини можна тут

Читайте також:
5 основних правил хороших врожаїв ремонтантної малини
Як виростити рекордний врожай на малиновому дереві
Малину зібрав – насадження скосив

LinkedIn
WhatsApp
Telegram