Красу і здоров'я подарує виноград

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
12.08.2020

Виноград відомий в усьому світі не лише завдяки смачним плодам та неперевершеним винам, а й як цінна лікарська рослина.

Про корисні властивості винограду — подарунку Діоніса розповітсь постійний експерт професор, фітотерапевт Тетяна Гарник.


⌂ Наш експерт — Тетяна Гарник

Ягоди винограду містять до 20% цукрів (переважно глюкоза), цінні органічні кислоти, пектинові, дубильні та ароматичні речовини, амінокислоти, глікозиди, флавоноїди, вітаміни (С, В1, В2, РР, каротин), біометали (залізо, калій, кальцій, магній, фосфор, марганець, селен, цинк), антоціани. Такий букет спричиняє загальнозміцнювальну, сечогінну, жовчогінну, антиоксидантну, гіполіпідемічну дію. Виноградолікування (ампелотерапія) набуло наукового обґрунтування у ХІХ ст., але його використовували здавна. Гіппократ, Гален, Авіценна та інші давні лікарі рекомендували виноградний сік хворим — як протигарячковий, сечогінний, послаблювальний та загальнозміцнювальний засіб і при кровохарканні. Листям винограду лікували рани, хвороби шкіри. Сьогодні виноград успішно використовують проти серцево-судинних недуг, хвороб нирок, зокрема хронічного гломерулонефриту, хронічних гепатитів, бронхітів, колітів та багатьох інших захворювань. Найцінніший цей дієтичний продукт для дітей.


⌂ Лікуватися виноградом потрібно відповідально

Правила ампелотерапії
Однак виноградотерапія — це не безконтрольне споживання. Добова доза ягід не має перевищувати 2 кг, а соку — 1 л. Курс лікування — один-півтора місяця. Ягоди найкраще вживати за 1,5–2 години після споживання їжі, а сік — за годину перед споживанням їжі, розділивши денну норму на три порції. Шкірку та зернятка вживати не треба. У період лікування рекомендують вилучити з раціону жирне м’ясо, сире молоко, кефір, чорний хліб, шоколад, гострі страви й газовані напої. Починають курс лікування з невеликих доз: 200–300 г ягід чи 100 мл соку на добу. Поступово доза збільшується до 1–2 кг ягід на день (розділити на три порції) та склянки соку за прийом, а потім знижується до первинної дози. Лікувальну дозу винограду ділять на три порції, кожну з яких з’їдають за годину перед споживанням їжі.


⌂ Найбільш популярними при ампелотерапії є виноградний сік та ягоди

Яка смачна дієта!
Споживання винограду нормалізує серцевий ритм, усуває набряки, задишку, зміцнює сон, запобігає утворенню каменів у нирках та жовчному міхурі. Корисний виноград і для тих, хто має «опущені» нирки. При серцевій та нирковій недостатності його призначають для розвантажувальних днів. Ягоди добре очищають кров та кишечник від токсинів, помічні від хронічних захворювань шлунка, кишечника, печінки та жовчного міхура, корисні при подагрі. Антиоксиданти винограду (росверетрол) захищають серце, судини, нормалізують тиск і сповільнюють процес старіння організму. Найбільше його накопичується у темних сортах винограду та в листках, що мають червоний колір. Також ці ягоди містять елагову кислоту, яка проявляє антиракову активність. Виноградний сік — незамінний продукт при виснаженні нервової системи, анемії. Він чудово підтримує тонус судин, має відхаркувальну дію, виводить зайвий холестерин із крові. При хронічному закрепі варто випивати щодня по склянці соку тричі на день за годину перед споживанням їжі (курс — упродовж місяця).


⌂ Відвар з родзинок корисний для серця

Родзинка оздоровчого сезону
Ще цінніші для серця родзинки, які містять дуже багато калію, який зміцнює серце і допомагає при аритмії, позитивно впливає на дихальну систему та печінку. Крім того, родзинки мають легку послаблювальну дію, нормалізують функцію кишечника. Відвар із родзинок на воді чи молоці розріджує мокротиння, поліпшує стан імунної та нервової систем. 200 г сировини заливають 0,5 л води та кип’ятять на слабкому вогні протягом 10 хв., проціджують, відтискають, вживають тричі на день після споживання їжі упродовж місяця. Можна додати трохи лимонного соку. Розпарені та подрібнені родзинки накладають на фурункули для стимуляції їх дозрівання.


⌂ Виноградні кісточки краще зберегти

Помічні кісточки
Не викидайте виноградні кісточки — висушіть їх і приготуйте чудовий сечогінний засіб: 1 ст. л. на 100 мл води, кип’ятити протягом 10 хв. на слабкому вогні, процідити і вживати по 1/3 склянки 2–3 рази на добу.


⌂ Виноградний мед: смачно, корисно, незвично

Скуштуйте виноградний мед 
Його ще називають бекмес. Це уварений виноградний сік, смачний і поживний, корисний при анемії, для дітей, ослаблених хворих і людей похилого віку. Для відновлення сил дорослим рекомендовано вживати 100 г бекмесу на добу (розділити на три частини) впродовж місяця, дітям — 50 г на добу впродовж двох тижнів. Як його приготувати? Свіжовичавлений виноградний сік проціджують через подвійний шар марлі, тримають на водяній бані в емальованому посуді, постійно помішуючи, доки його об’єм не зменшиться наполовину. Готовий бекмес густий, як мед. Його розливають у банки, закривають кришками та зберігають у прохолодному місці.
Увага! Виноград протипоказаний хворим на ожиріння та ЦД — через високу калорійність та значний вміст глюкози.


Виноградні листки не поступають ягодам за лікувальними властивостями

Листок — для жінок
Лікувальні властивості мають і листки винограду. Вони діють як гіпотензивний, протизапальний і протимікробний засіб. 1 ст. л. сухого виноградного листя залити склянкою окропу, настояти й вживати по 0,5 склянки 2–3 рази на день перед споживанням їжі. Настій (2 ст. л. подрібнених листків залити 200 мл окропу, довести до кипіння, настоювати 1 год.) рекомендують для полоскання горла при ангіні 6–8 разів на день.
Листки винограду – чудовий кровоспинний засіб, особливо при маткових кровотечах. Для цього рекомендують вживати порошок із сухого листя по 1–2 г тричі на день, запиваючи водою.
Листки винограду корисно додавати до салатів і робити з них (долму — народи Молдови, Кавказу), а в наших місцевостях — голубці.


⌂ Виноградні маски надзвичайно приємні і тонізуючі

Сонячна косметика
Виноград — чудовий косметичний засіб, який тонізує шкіру. Розріжте навпіл кілька ягід винограду й протирайте ним обличчя протягом 20 хв., потім сполосніть водою кімнатної температури. Можна також заморозити кубики з виноградного соку і протирати ними шкіру обличчя (годиться для різних типів шкіри).
Поживна маска: 6 ягід солодкого винограду, по 1 ч. л. розтопленого меду й маслинової олії, перемішайте і додайте яєчний жовток, 1 ст. л. манки й 0,5 ч. л. солі. Тримати маску протягом 15 хв., змити прохолодною водою.

Купити саджанці винограду можна тут

Читати ще:
Виноградні смаколики від Нелли Кулiковської
Актинідія – суперплід і джерело вітаміну С
Чорна смородина - найдешевший полівітамін

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram