Актинідія — суперплід і джерело вітаміну С

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.07.2020

Актинідія — це маленьке ківі, яке походить із Східної Азії, де росте протягом тисячоліть. Тривалий час зустрічалася тільки в дикій природі. У 1990-х роках новозеландським ботанікам спало на думку схрестити рослини між собою для загального поліпшення їхніх властивостей. Так з’явилися нові сорти. Вони зберегли смакові та поживні властивості «диких» братів, але водночас набули кращого зовнішнього вигляду та мали довший період зберігання плодів.

Про переваги актинідії читачам СанцеСад розповість наш постійний експерт, професор, фітотерапевт — Тетяна Гарник.


Існують чоловічі та жіночі рослини. Ця рослина має мало листя. Цвіте в середині травня. Ягоди ростуть гронами протягом усього літа. Рослина схожа на ліану, довжина якої може сягати шести метрів. Одна з умов успішного вирощування — створення опори: шпалер, пергол або драбинок.

Молоді ліани, які не вступили в плодоношення, мають дуже декоративний вигляд. Вони переплітають гнучкими стеблами опору й завдяки широкоовальним листкам та великій їх кількості створюють живу зелену стіну. Листки до осені набувають красивого жовтого забарвлення і довго залишаються на ліані до початку заморозків. Цвітіння починається наприкінці червня — напочатку липня. Плодоношення за сприятливих умов рясне — в середньому 10–20 кг із ліани.

Плід — соковита багатонасінна ягода, відносно велика, з приємним солодким або кислувато-солодким смаком та сильним ананасовим або іншим фруктовим ароматом.

Завдяки багатому вмісту вітаміну С актинідія належить до категорії «суперплодів». Вітамін С є антиоксидантом, що бореться проти вільних радикалів, які, зокрема, спричиняють старіння шкіри. Цей вітамінний чемпіон є також визнаним борцем проти втоми.

Завдяки значному вмісту калію  міні-ківі конкурує в цьому сенсі з деякими ягодами (полуниця, малина, ожина або чорниця). Актинідія має надзвичайно багато кальцію, магнію, фосфору та волокон.

Крім сприятливого впливу на здоров’я, актинідія має ще одну перевагу: низьку калорійність — 52 Ккал на 100 г цілих свіжих плодів. Таким чином, це — справжній союзник доброго самопочуття, ідеальний для споживання перед спортивним заняттям або просто для підвищення тонусу.

Саджаніц актинідій можна купити тут

У СонцеСаді можна придбати саджанці жіночих та чоловічий актинідій (саджанці сортів аргута: Джамбо, Вітіківі, Київська крупноплідна, Ананасна, Оригінальна, Кенс Ред та чоловічі (з відкритою кореневою системою та у контейнері). Саджанці сортів коломікта: Доктор Шимановский, Вітакола).

Читати ще:

Актинідія — міні-ківі у вашому саду
Актинідія. Як формувати рослину і вирощувати на шпалері?
Як з одного куща отримати 1000 гривень?
Вирощування ягід: сім правил успіху

LinkedIn
WhatsApp
Telegram