Алергія на мороз: що робити

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
16.11.2022

Ми звикли, що алергія трапляєть­ся або на певні види продуктів, або на цвітіння різних рослин. Втім, взимку організму загрожує ще один вид алергічної реакції — на холод. Вона проявляється свербежем шкі­ри, почервонінням відкритих частин тіла, припухлістю і болючістю на ді­лянках, які найбільше зазнали хо­лодового впливу. Іноді виникають більш небезпечні симптоми — під­вищення температури тіла, озноб, частий пульс, зниження артеріаль­ного тиску, біль в суглобах та м’я­зах. Ці симптоми можуть тривати від кількох годин до кількох діб. І такий стан потрібно неодмінно лі­кувати.

Експерт «СонцеСаду» лікар-дерматолог Анна Пилипчук допоможе підготуватись до зимових проблем за допомогою вирощених на городі рослин.

Народна медицина радить при холодовій алергії приготувати помічні засоби:

 

З ЯГІД ЧОРНИЦІ

При алергічних проявах на уражені ділянки шкіри накладають примочки з відвару свіжих ягід чорниці (1 ст ложка на 1 склянку води, варити до розм’якшення ягід, процідити, змочити марлю і накладати на 20-30 хвилин 1-2 рази на день).

Або ж готують мазь із свіжих подрібнених ягід чорниці і вершків — змішуючи їх у пропорції 1:1. Мазь, також накладають на шкіру на 20-30 хв. Після цього змивають прохолодною водою.

Також при різного роду алергічних проявах корисно пити натуральний сік з ягід чорниці — він поліпшує обмінні процеси в організмі (по ½–¾ склянки на день).

Знадобиться і листя чорниці — з нього готують лікувальний відвар: 1 ст. ложки сухого листя залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 3 хв, настояти 30 хв. Процідити та приймати по півсклянки 3 рази на день до їди.

 

З ЧОРНОЇ РЕДЬКИ

100 г редьки потерти, додати 40 г подрібненого зерна вівса посівного і 70 г меду, зібраного з травневого взятку. Все це слід змішати у глиняному глечику, щільно його закрити і томити в духовці 30 хвилин. Після цього настояти засіб впродовж 10 годин та приймати по 1 ч ложці 4 рази на день за 20 хв до їди.

Навіть у тих людей, які не страждають на холодову алергію, у вологу, вітряну чи морозну погоду часто виникає почервоніння і лущення шкіри, особливо відкритих її ділянок. Залежно від ступеня їх охолодження і ураження можна скористатися різними природними засоби, щоб заспокоїти шкіру і повернути їй красу.

Для цього вам знадобиться:

 

ЛИСТЯ КАПУСТИ

Ефективним засобом для усунення запалення шкіри є свіже подрібнене листя капусти городньої, зварене в молоці (залити молоком так, щоб воно покрило масу на 1 см, варити і наприкінці додати в гарячу масу яєчний білок). Кашку накладати на уражені ділянки шкіри і тримати приблизно 30 хв, а якщо трапилося обмороження шкіри, то і до 1 години.

 

ЯГОДИ СУНИЦІ

Ніжна шкіра, яка гостро реагує на перепади температури,‘також потребує особливого догляду. Якщо вона пересихає, лущиться, червоніє, приготуйте такий відвар: 2,5-3 ст. ложок ягід суниці розім’яти, залити 0,5 л кип’яченої охолодженої води (сушені — залити окропом), настояти впродовж 2 годин, процідити. Використовувати для умивання подразливої шкіри.

 

ЛИСТЯ ТА ЯГОДИ ОБЛІПИХИ

Із свіжих ягід обліпихи (їх заливають 70% спиртом у співвідношенні 1:10, настоюють 2 тижні в темному місці, періодично перемішуючи, проціджують) готують настойку, яка діє як тонізуючий та антитоксичний засіб. Настойку приймають по 20 крапель 3 рази на день після їди. А от листя обліпихи знадобиться для приготування лікувальних масок для подразненої шкіри. 3-4 ст. ложки сушеного листя обліпихи залити 0,5 л окропу, настояти до охолодження, процідити. Можна вмиватися цим настоєм, робити з нього протизапальні примочки (на 20-30 хвилин, 1-2 рази на день), додавати до поживних масок.

 

ШАВЛІЯ МУСКАТНА

Якщо лущиться шкіра, 1 ст ложку листя шавлії заливають 1 склянкою окропу, настоюють до охолодження і використовують для примочок (на 20-30 хвилин 1-2 рази на день) та приготування косметичного льоду (готовий настій розливають у формочки і ставлять в морозильну камеру). Потім кубиками льоду протирають обличчя.

 

М’ЯКУШ КАБАЧКА

Якщо у вас суха шкіра або ж вона лущиться на вітрі та морозі, приготуйте просту і чудодійну маску. Потріть м’якуш кабачка (200 г), додайте 1 ст. ложку оливкової олії і протушкуйте під кришкою до отримання однорідної маси. Потім дещо охолодіть «пюре» і у теплому вигляді накладіть на шкіру обличчя, шиї, рук на 20 хв. Маску змивають теплою, а потім холодною водою. Процедуру повторюють 8-12 разів щоденно.

 

СІК КАЛЕНДУЛИ

Мазь із соку календули чудово гоїть шкіру — від подразнень, обморожень і опіків. Для її приготування беруть 100 г подрібнених свіжих квітів календули, заливають 0,5 л гарячої соняшникової, оливкової або кукурудзяної олії, настоюють 2 тижні, проціджують, зберігають у холодильнику. Наносять на шкіру перед сном, курс лікування — до загоєння.

 

ОГІРОК

Цей овоч — диво для шкіри. Він зволожує її і запобігає не лише лущенню, а й появі зморшок (які трапляються не лише від віку, а й від дії несприятливих зовнішніх чинників). Огірок натирають на терку, вичавлюють сік та одразу наносять його на шкіру обличчя (у вигляді примочки на 15-20 хвилин). Курс лікування — до отримання результату.

Можна змішати сік з вершками або медом (порівну) і так само нанести суміш на проблемні ділянки шкіри — на 15-20 хвилин, потім змити прохолодною водою. Добре, якщо з літа ви приготували огірковий лосьйон: очистити зелену шкірку огірка і настояти на 70% спирті у співвідношенні 1:10. Потім залишити настій у темному місці на 2 тижні, і лише після цього можна використовувати як лосьйон (протирати шкіру з метою її підживлення).

 

ГОРІХ

Настій листя горіха (2 ст. ложки листя заливають 300 мл окропу, настоюють в теплому місці впродовж години) використовують для лікування зовнішніх запальних процесів шкіри. З нього готують примочки та ванночки (процедури тривають по 15-20 хвилин 1-2 рази на день).

В домашніх умовах за допомогою холодного пресування з ядер горіха можна вичавити олію, яка допоможе проблемній шкірі. Для цього її можна змішати з обліпиховою чи навіть соняшниковою олією (1:1) і змащувати шкіру обличчя та рук на ніч (до повного всмоктування). Це чудовий засіб для догляду за чутливою, схильною до подразнення шкірою, а також для пом’якшення, захисту та живлення сухої шкіри.

 

ЗАСОБИ ВІД ОБМОРОЖЕННЯ

Найбільша прикрість, яка може статися з вашою шкірою взимку, — обмороження. Але й з цією бідою можна впоратися. Обморожені ділянки шкіри можна розтирати настоянкою стручкового перцю, яку слід приготувати завчасно (25 г перцю на 100 мл спирту або горілки, настоюють 10-12 днів).

Від обморожень допомагає і свіжа м’якоть гарбуза (потерта на кашку), її також тримають на уражених ділянках шкіри до 1 години,або принаймні, дотого часу, коли втамується біль.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
У «СонцеСаді» придбали — щедрий урожай зібрали: досвід читачів
«СонцеСад» побував у гостях свого віданного читача Олександра Шитєва, який уже понад 10 років замовляє саджанці різних культур
Як обігріти парник
Про переваги біологічного обігріву парників, теплиць та утеплених грядок за допомогою так званого біопалива розповідає експерт «СонцеСаду» Тамара БЄЛОВА
Чому не можна спалювати суху траву: причини та альтернатива
В Україні не тільки влада, а й науковці застерігають від спалювання стерні й соломи на полі, бадилля, листя й гілок на городах і в садах. Експерти «СонцеСаду» розповідають про причини таких застережень і дають поради, що робити з органічними відходами
Відновлюємо країну разом (журнал «СонцеСад» 3/2022)
Символом відновлення нормального життя та незламності нашого духу є проведення на території Чернігівської та Житомирської областей Всеукраїнської екологічної акції «Сад української мрії»
Як боротися з личинкою хруща: народні методи
Як завдати цій комасі нищівного удару та попрощатися з нею надовго? На допомогу прийдуть безпечні та перевірені роками народні методи
Мульчування. Вчимося у природи
За допо­могою мульчі ми можемо успішно боротися з бур'янами, муль­чування сприяє зберіганню води в ґрунті, рятує його від перегріву влітку та промерзання взимку, дозволяє довше обходитись без розпушування

Рекомендовані товари!