Хрущ — давній та запеклий ворог дачників та городників. Цей нахабний шкідник особливо полюбляє коріння, листя, суцвіття ягідних, овочевих та плодових культур і ставить під загрозу довгоочікуваний врожай! Як завдати цій комасі нищівного удару та попрощатися з нею надовго? На допомогу прийдуть безпечні та перевірені роками народні методи.
На жаль, шкідник широко поширений по всій території України, і кліматичні умови не стають йому на заваді.
Період розвитку хруща триває три-чотири роки в залежності від температури повітря та умов «харчування». Так, на півдні країни життєвий цикл шкідника складає 3 роки, а в північних районах — 4.
Спочатку комаха відкладає яйця, які дозрівають місяць, а потім, протягом 3-4 років з них формується личинка. І якщо на першому році життя вона харчується гумусом, то з часом її апетити та ненажерливість лише зростають.
Личинки хрущів пошкоджують корені саджанців ( найбільше полюбляють суницю, малину та інші ягідні чагарники), квітів та овочів, і не просто «підгризають» рослину, а взагалі її знищують. Дорослі ж особини поїдають молоде листя, суцвіття, зав’язі та навіть плоди.
Читайте ще:
✔ Травневий хрущ
Цей шкідник полюбляє пухкі ґрунти. Саме тому віддає перевагу лісистій місцевості, облаштовується поблизу річок. Личинки травневого жука залюбки ласують корінцями вишень,черешень, абрикос, яблуні, сливи, груші.
⌂ Фото: Травневий хрущ здатен повністю знищити саджанці й нашкодити рослинам та деревам
✔ Червневий хрущ
Живе переважно у твердому ґрунті, що відрізняє його від весняного «родича», та представляє особливу небезпеку для дерев. Період розвитку личинки триває від 10 місяців до 2 років. Вона поїдає листя, коріння тополі, сосни, бука, пагони хлібних злаків, бузок, хризантеми, жоржини.
⌂ Фото: Червневий хрущ (нехрущ), на відміну від травневого, живе у твердих грунтах
✔ Хрущ польовий (красун)
Найчастіше його можна зустріти у степовій зоні. Всеїдній шкідник пошкоджує пиляки, зав’язі зернових, личинки псують корені буряків, соняшнику, тютюну, бульби картоплі, яка є для них делікатесом, а також «зазіхають» на сіянці яблуні, груші, сливи, вишні.
⌂ Фото: Польовий хрущ (красун) може легко знищити врожай злакових
Боротьбу ж личинками шкідника найкраще проводити в теплу пору року — саме тоді вони максимально наближаються до поверхні ґрунту. Тому слід вчасно вжити всіх заходів аби убезпечити врожай.
Розповідає Василь БОНДАРЧУК, представник компанії «Бадваси»
⇒ Ефективний методом у боротьбі проти хруща — поливання ґрунту настоєм з лушпиння цибулі. Для приготування суміші, 1/3 відра наповнюють лушпинням та заливають водою до наповнення тари, витримують 5 днів. Безпосередньо перед поливом настій розбавляють водою у співвідношенні 1:1. За рецептом можна приготувати і розчин з лушпиння часнику.
⇒ Ще один дієвий народний метод — перекопування грунту на штик лопати. З осені і протягом вегетаційного періоду глибоко рихліть землю — під механічним впливом майбутні хрущі, личинки, яйця травмуються і гинуть.
⇒ Для відлякування шкідника на ділянці висаджують люпин багаторічний, який ще є чудовим сидератом. Для хруща це справжня отрута. Також шкідника відлякує сімейство хрестоцвіті, бузина, гірчиця.
⇒ Крім того, у боротьбі з личинками здавна використовували рослини, що накопичують азот, наприклад, білу конюшину. А як приємний бонус — значне покращення якості ґрунтів і жодних шансів для шкідника.
⇒ Добре зарекомендував себе і народний засіб з нашатирним спиртом. На відро води додають 100 г харчової солі і 2 ст. л. спирту. Рідиною поливають грядки в період цвітіння картоплі та для профілактики.
⇒ А ось саджанці малини та полуниці між рядками можна обробити розчином води й аміаку в пропорції на 10 л води 20 мл нашатирю.
✔ Пам’ятайте!
Тільки комплексний підхід допоможе позбутися личинок хрущів та зберегти город та сад!
Якщо Ви віддаєте перевагу екологічним методам боротьби, то радимо біологічні препарати для захисту — Ентоцид.
У разі екстреної ситуації, Ви можете вдатися до хімічних засобів — інсектицидів.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Бузина чорна Variegata (ОКН-2286)
У наявності
Антихрущ (УЗЗ-18)
У наявності
Ентоцид за 100 г (УЗЗ-167А)
У наявності
Сидерат Конюшина червона за 0.5 кг (ЕСД-7)
220грн.
У наявності
Сидерат Люцерна за 0,5 кг (ЕСД-6)
169грн.
У наявності
Саджанець Шипшина безколючкова Кан (ОКН-4026(2-4л))
У наявності
Ініціатор (УЗЗ-420)
У наявності
Газонна трава Конюшина Біла (ЕГТ-8)
102грн.