Як боротися з личинкою хруща: народні методи

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
01.07.2022

Хрущ — давній та запеклий ворог дачників та городників. Цей нахабний шкідник особливо полюбляє коріння, листя, суцвіття ягідних, овочевих та плодових культур і ставить під  загрозу довгоочікуваний врожай! Як завдати цій комасі нищівного удару та попрощатися з нею надовго? На допомогу прийдуть безпечні та перевірені роками народні методи.

В ЧОМУ ШКОДА ХРУЩІВ

На жаль, шкідник широко поширений по всій території України, і кліматичні умови не стають йому на заваді.

Період розвитку хруща триває три-чотири роки в залежності від температури повітря та умов «харчування». Так, на півдні країни життєвий цикл шкідника складає 3 роки, а в північних районах — 4.

Спочатку комаха відкладає яйця, які дозрівають місяць, а потім, протягом 3-4 років з них формується личинка. І якщо на першому році життя вона харчується гумусом, то з часом її апетити та ненажерливість лише зростають.

Личинки хрущів пошкоджують корені саджанців ( найбільше полюбляють суницю, малину та інші ягідні чагарники), квітів та овочів, і не просто «підгризають» рослину, а взагалі її знищують. Дорослі ж особини поїдають молоде листя, суцвіття, зав’язі та навіть плоди.

Читайте ще:

 

НАЙПОШИРЕНІШІ ВИДИ ХРУЩІВ

Травневий хрущ

Цей шкідник полюбляє пухкі ґрунти. Саме тому  віддає перевагу лісистій місцевості, облаштовується поблизу річок. Личинки травневого жука залюбки ласують корінцями вишень,черешень, абрикос, яблуні, сливи, груші.

Травневий хрущ здатен повністю знищити саджанці й нашкодити рослинам та деревам

⌂ Фото: Травневий хрущ здатен повністю знищити саджанці й нашкодити рослинам та деревам

Червневий хрущ

Живе переважно у твердому ґрунті, що відрізняє його від весняного «родича», та представляє особливу небезпеку для дерев. Період розвитку личинки триває від 10 місяців до 2 років. Вона поїдає листя, коріння тополі, сосни, бука, пагони хлібних злаків, бузок, хризантеми, жоржини.

Червневий хрущ (нехрущ), на відміну від травневого, живе у твердих грунтах

⌂ Фото: Червневий хрущ (нехрущ), на відміну від травневого, живе у твердих грунтах

 

Хрущ польовий (красун)

Найчастіше його можна зустріти у степовій зоні. Всеїдній шкідник пошкоджує пиляки, зав’язі зернових, личинки псують корені буряків, соняшнику, тютюну, бульби картоплі, яка є для них делікатесом, а також «зазіхають» на сіянці яблуні, груші, сливи, вишні.

Польовий хрущ (красун) може легко знищити врожай злакових

⌂ Фото: Польовий хрущ (красун) може легко знищити врожай злакових

Боротьбу ж личинками шкідника найкраще проводити в теплу пору року — саме тоді вони максимально наближаються до поверхні ґрунту. Тому слід вчасно вжити всіх заходів аби убезпечити врожай.

Відео: Хвороби та шкідники ЯГІДНИХ. Засоби захисту

Розповідає Василь БОНДАРЧУК, представник компанії «Бадваси»

Ефективний методом у боротьбі проти хруща — поливання ґрунту настоєм з лушпиння цибулі. Для приготування суміші, 1/3 відра наповнюють лушпинням та заливають водою до наповнення тари, витримують 5 днів. Безпосередньо перед поливом настій розбавляють водою у співвідношенні 1:1. За рецептом можна приготувати і розчин з лушпиння часнику.

Ще один дієвий народний метод — перекопування грунту на штик лопати. З осені і протягом вегетаційного періоду глибоко рихліть землю — під механічним впливом майбутні хрущі, личинки, яйця травмуються і гинуть.

Для відлякування шкідника на ділянці висаджують люпин багаторічний, який ще є чудовим сидератом. Для хруща це справжня отрута. Також шкідника відлякує сімейство хрестоцвіті, бузина, гірчиця.

Крім того, у боротьбі з личинками здавна використовували рослини, що накопичують азот, наприклад, білу конюшину. А як приємний бонус — значне покращення якості ґрунтів і жодних шансів для шкідника.

Добре зарекомендував себе і народний засіб з нашатирним спиртом. На відро води додають 100 г харчової солі і 2 ст. л. спирту. Рідиною поливають грядки в період цвітіння картоплі та для профілактики.

А ось саджанці малини та полуниці між рядками можна обробити розчином води й аміаку в пропорції на 10 л води 20 мл нашатирю.

 

 Пам’ятайте!

Тільки комплексний підхід допоможе позбутися личинок хрущів та зберегти город та сад!

Якщо Ви віддаєте перевагу екологічним методам боротьби, то радимо біологічні препарати для захисту — Ентоцид.

У разі екстреної ситуації, Ви можете вдатися до хімічних засобів —  інсектицидів.

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Шкідники суниці: дієві методи боротьби
Щороку суницю садову атакують сотні різних шкідників та хвороб. «СонцеСад» розповідає про найпоширеніші з них та ділиться найбільш дієвими методами боротьби з шкідниками та хворобами суниці  
Хвороби плодових культур
В Україні на плодових культу­рах зафіксовано грибкові, вірусні, фітоплазмові та неінфекційні хвороби. Захисні заходи. Поради фахівця
Як врятувати картоплю від жука й без хімії
Боротьба з колорадським жуком щороку більше забирає сили. Кількість обробок збільшують, концентрацію хімікатів, а користі мало

Рекомендовані товари!