Аби насолодитися айвою і взяти все найцінніше для організму, що в ній міститься, варто запастися смачними рецептами. А цінного в цьому продукті й справді багато: плоди містять яблучну, лимонну кислоти, фруктозу, калій, кальцій, магній, фосфор, цинк, вітаміни В, С, Е, Р, РР, ефірну олію, клітковину, залізо, мідь, кобальт.
✔ Вживаючи айву, зміцните імунітет. Вона дуже корисна при авітамінозі (для цього краще вживати айвовий сік), гіпертонічній хворобі та інших недугах серцево-судинної системи.
✔ Чай зі шматочками айви лікувальний для нирок, бо позбавляє набряків. Айвовий сік із медом лікує шлунок та печінку. Настій із плодів корисно пити при бронхіті. Гурмани ж частіше використовують варені чи печені плоди, готують із них желе, мармелад, цукати, варення, компоти.
✔ У давнину найбільшими поціновувачами цих плодів були жінки. У Давній Греції айву вважали символом краси, кохання й зачаття. Кажуть, що й молодильне яблучко — насправді не яблучко, це айва. Бо цей плід —антиоксидант, який творить дива в нашому організмі. До того ж відваром із насіння вмивалися жінки для краси шкіри; застосовували й внутрішньо завдяки протизапальній, обволікаючій, бронхолітичній і послаблювальній дії. А настій із листя айви зміцнює волосся — Юнона знала, навіщо вплітала у віночок листочки айви!
✔ Сучасні вчені підтвердили, що вживання айви сприяє схудненню, тому хочете бути стрункою — додавайте плоди в різні страви, пийте з них сік і відвар.
Рекомендовані товари!