Айва японська. Вирощування та догляд

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
13.08.2020

Користь та надзвичайна краса поєднались в цій екзотичній рослині Сходу. Поглянувши на квітку, що розпустилась під променями сонця, відчуваєш досконалу красу матінки-Природи.
Ці слова без перебільшення стосуються хеномелесу, або айви японської.
Айва японська добре почуває себе в українських садах. Це невибагливий листопадний або вічнозелений кущ родини розоцвітих, заввишки від 1 до 3 м. Ця рослина приваблює квітами - ще в бутонах та вже розквітлими, декоративним листям, і, звичайно, плодами. На гілочках хеномелес має невеликі колючки, молоде листя у рослини бронзового кольору, пізніше стає темно-зеленими. Великі квіти, до 5 см в діаметрі, мають різноманітне забарвлення — рожеве, помаранчеве, яскраво-червоне, рубінове, біле. Важко пройти повз цю красу, не замилувавшись нею! Бутони розпускаються поступово, починаючи з нижніх гілок, і, з часом, охоплюють весь кущ.


⌂ Цвітіння починається в кінці квітня —  на початку травня та триває протягом місяця

Восени дозрівають плоди хеномелесу — округлі, соковиті, жовтувато-зеленого кольору, масою від 30 до 130 г, дуже схожі на яблука, а смаком трохи нагадують ананас. Збирати плоди краще до настання морозів, у жовтні. Бо пошкоджені низькими температурами вони втрачають смак та швидко псуються. Врожайність з одного куща може сягати 9 кг. Айва японська давати плоди починає з 3-4 року після посадки.


⌂ Плоди айви зберігать свою користь навіть після термічної обробки

Плоди айви високо цінуються в кулінарії та косметології, їх використовують в лікувальних цілях. Високий вміст аскорбінової кислоти, вітамінів В1, В2, пектинів робить плоди дуже корисними для дорослих та дітей. Також айва містить фосфор, калій, кальцій, а вітамін С, якого більше ніж в лимонах, зберігається навіть після термічної обробки. У свіжому вигляді плоди майже не вживають, бо вони кислі на смак.  3 них готують варення, желе, сиропи, мармелад, цукати, їх додають в чай замість лимону.


⌂ Варення з айви має неповторний смак та аромат

Плоди айви рекомендують вживати при розладах кишечника та шлунку, вони знижують холестерин в крові та, завдяки вмістy калію, сприяють зниженню тиску. Відварені та протерті плоди використовують у комплексному лікуванні хвороб печінки. В лікувальних цілях використовують листя та насіння хеномелесу, яке має здатність знижувати цукор в крові та лікувати гастрити, коліти. Але у всьому потрібно знати міру. Від переїдання айви можуть виникнути проблеми з травленням.
3 плодів айви японської красуні роблять лосьйони та тоніки для обличчя, шматочками плодів протирають шкіру, а натерті — використовують у вигляді масок.


⌂ Маски  з айви чудово очищують і тонізують шкіру

Пропонуємо рецепт маски з айви, яка добре очищуе шкіру (підходить для сухої шкіри обличчя): айву натерти, додати вершки та жовток (всі інгредіенти в рівних пропорціях). Все пepeмішати. Маску потримати на обличчі 15-20 хвилин. Після чого зняти її вологим ватним диском та вмити обличчя водою.

 Юлія Наружна

Купити саджанці айви можна тут

Читати ще:
Красу і здоров'я подарує виноград
Актинідія – суперплід і джерело вітаміну С
Чорна смородина - найдешевший полівітамін

LinkedIn
WhatsApp
Telegram