Айва японська. Яскрава красуня в українських садах

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
07.11.2021

Користь та надзвичайна краса поєднались в цій екзотичній рослині Сходу. Поглянувши на квітку, що розпустилась під променями сонця, відчуваєш досконалу красу матінки-Природи. Ці слова без перебільшення стосуються хеномелесу, або айви японської.

Айва японська добре почуває себе в українських садах. Це невибагливий листопадний або вічнозелений кущ родини розоцвітих, заввишки від 1 до 3 м. Ця рослина приваблює квітами — ще в бутонах та вже розквітлими, декоративним листям, і, звичайно, плодами. На гілочках хеномелес має невеликі колючки, молоде листя у рослини бронзового кольору, пізніше стає темно-зеленими. Великі квіти, до 5 см в діаметрі, мають різноманітне забарвлення — рожеве, помаранчеве, яскраво-червоне, рубінове, біле. Важко пройти повз цю красу, не замилувавшись нею! Бутони розпускаються поступово, починаючи з нижніх гілок, і, з часом, охоплюють весь кущ.


Цвітіння починається в кінці квітня —  на початку травня та триває протягом місяця

Восени дозрівають плоди хеномелесу — округлі, соковиті, жовтувато-зеленого кольору, масою від 30 до 130 г, дуже схожі на яблука, а смаком трохи нагадують ананас. Збирати плоди краще до настання морозів, у жовтні. Бо пошкоджені низькими температурами вони втрачають смак та швидко псуються. Врожайність з одного куща може сягати 9 кг. Айва японська давати плоди починає з 3–4 року після посадки.


⌂ Плоди айви зберігать свою користь навіть після термічної обробки

Плоди айви високо цінуються в кулінарії та косметології, їх використовують в лікувальних цілях. Високий вміст аскорбінової кислоти, вітамінів В1, В2, пектинів робить плоди дуже корисними для дорослих та дітей. Також айва містить фосфор, калій, кальцій, а вітамін С, якого більше ніж в лимонах, зберігається навіть після термічної обробки. У свіжому вигляді плоди майже не вживають, бо вони кислі на смак.  3 них готують варення, желе, сиропи, мармелад, цукати, їх додають в чай замість лимону.


⌂ Варення з айви має неповторний смак та аромат

Плоди айви рекомендують вживати при розладах кишечника та шлунку, вони знижують холестерин в крові та, завдяки вмістy калію, сприяють зниженню тиску. Відварені та протерті плоди використовують у комплексному лікуванні хвороб печінки. В лікувальних цілях використовують листя та насіння хеномелесу, яке має здатність знижувати цукор в крові та лікувати гастрити, коліти. Але у всьому потрібно знати міру. Від переїдання айви можуть виникнути проблеми з травленням.
3 плодів айви японської красуні роблять лосьйони та тоніки для обличчя, шматочками плодів протирають шкіру, а натерті — використовують у вигляді масок.


⌂ Маски з айви чудово очищують і тонізують шкіру

Пропонуємо рецепт маски з айви, яка добре очищуе шкіру (підходить для сухої шкіри обличчя): айву натерти, додати вершки та жовток (всі інгредіенти в рівних пропорціях). Все пepeмішати. Маску потримати на обличчі 15–20 хвилин. Після чого зняти її вологим ватним диском та вмити обличчя водою.

 Юлія Наружна

 

Купити саджанці айви

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Несподіване відкриття — азійська груша
Бомбо-груші у вашому саду! Це реально! Відносно нові для України сорти азійської груші дивують своїх господарів. Потіште себе плодами вагою від 200 г до 2 кг, спробуйте незвичні мускатні смаки із різними відтінками
Особливості вирощування колоновидних дерев
Як посадити саджанці колоновидних та подальший догляд за молодими деревами
Плодовий букет
На одному дереві можна прищепити не лише десятки різних сортів однієї культури а й кількох плодових культур!
Надзвичайна звичайна айва (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощування та догляд за айвою

Рекомендовані товари!

Саджанець Айва Кубанська врожайна

У наявності

Саджанець Айва Кубанська врожайна (ІАВ-3)

149грн.
Маса плоду/грона 300-450 г
Колір плоду жовтий
Терміни дозрівання середньостиглий
Смак кисло-солодкий
Упаковка голий корінь
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові
Саджанець Айва Мускатна

У наявності

Саджанець Айва Мускатна (ІАВ-7)

149грн.
Маса плоду/грона 250-300 г
Колір плоду жовтий
Терміни дозрівання осінній (середній)
Смак кисло-солодкий
Упаковка голий корінь
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Саджанець Айва Румо

У наявності

Саджанець Айва Румо (ІАВ-8)

149грн.
Маса плоду/грона 450 г
Колір плоду жовтий
Терміни дозрівання середній
Смак соковитий, кисло-солодкий
Упаковка голий корінь
Час саджання жовтень, листопад, березень, квітень
Форма багаторічник
Розмір середньорослі (напівкарликові)
Група плодові