Особливості вирощування колоновидних дерев

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
04.09.2021

Дерева на карликовій підщепі слід висаджувати глибше, щоб мі­сце щеплення було на рівні по­верхні ґрунту. Відстань між сад­жанцями — 0,5–1,0 м, міжряддя — 1,5–2,0 м. Незважаючи на те, що коріння переважно розташоване в шарі ґрунту до 0,30 м, траншеї (не ями) для висадження слід ви­копувати завглибшки 0,8-1,0 м. На дно додають попіл, а далі заси­пають ґрунтом, перемішаним із перегноєм (2–3 відра на 1кв. м). Ближче до поверхні, до ґрунту, додають нітроамофоску — 30–50 г/м . Заливають водою, а за по­треби знову поливають за 2 тижні.

Улітку іноді засихають повністю гілки або частини гілок, а також пошкоджується кора біля стовбу­ра. Причина ось у чому. Кожному кореню відповідає певна гілка з провідної системи. Гине та гілка, у якої загинув або дуже пошкодже­ний корінь, а наслідки дії морозів стають помітними під час вегетації.

Для поліпшення зимостійкості дерев слід:

Вкривати краще де­рево повністю (подібно до теплиці або ковпака), присипаючи плівку землею

Деякі садівники замотують мо­лоді деревця повністю плівкою. Однак ця процедура завдає більше шкоди, ніж дає користі. Втіка­ючи від пошкодження внаслідок морозу, дерево стає більш вразли­вим до них, а стовбур пересихає і дуже пошкоджується сонячними опіками. Корисним цей метод є тому, що стовбур не пошкоджують миші і зайці. Вкривати краще де­рево повністю (подібно до теплиці або ковпака), присипаючи плівку землею. У такому випадку тепло надходить не так від сонця, як більше з глибин ґрунту, а волога не дає можливості висохнути гілкам.

Удобрення саду

Щоб отриму­вати високий і стабільний врожай плодів, треба забезпечити рослини основними елементами живлення. Слід зазначити, що позитивний вплив добрив проявляється лише при стабільному зрошенні.

Органічні добрива (перегній, компост) треба додавати один раз на 2–3 роки з розрахунку 3–5 кг/м2.

Обов’язково додавати мінераль­ні добрива. Навіть у шкільних під­ручниках зазначають, що для жив­лення рослини слід насамперед використовувати азот, фосфор і калій. Мала їх кількість призводить до жалюгідного стану і передчас­ної загибелі рослини.

Шкідливе надмірне додавання мінеральних добрив.

✔ Рекомендую додавати щорічно:

Відео: Хвороби ПЕРСИКА, АБРИКОСА. Засоби захисту

Розповідає Василь БОНДАРЧУК, представник компанії «Бадваси»

Формування та обрізування дерев

⌂ При загущенні середини крони зрізу­вати періодично найбільші гілки

Під час висадження реко­мендують обмежити висоту сад­жанця до 0,7 м від рівня ґрунту. З 4–5 року після садіння щорічно проводити зниження центрального провідника до висоти 2,0 м. При загущенні середини крони зрізу­вати періодично найбільші гілки. Рани замащувати садовим варом. Час обрізування — упродовж серп­ня (дерево краще витримує трав­ми, до того ж не виростають жиро­ві пагони, виникають оптимальні умови для перезимівлі інших гі­лок). Однак можна проводити обрізування і в традиційні періоди — наприкінці лютого, в березні. Не­зважаючи на те, що колоноподібні дерева невисокі, вони потребують значно більшого догляду для отри­мання рясного врожаю. Смакові властивості плодів при такому до­гляді значно покращуються. За декоративністю їм і зараз нема рівних серед плодових культур.

Автор: Моторний О. В., агроном-консультант м. Миколаїв

 

Купити саджанці колоновидних плодових дерев

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Колоновидні дерева: красиво, модно, компактно і дуже смачно
Плоди колоновидних дерев не поступаються у якості своїм більш розлогим родичам. Посадка колоноподібних плодових та догляд за ними
Як створити дерево-сад
На одному дереві можна прищепити не лише десятки різних сортів однієї культури а й кількох плодових культур!
Колоновидні плодові дерева
Ці сорти займають малі площі, дають високі врожаї при мінімальних затратах праці на формування і обрізування дерев. Посадка та догляд за ними

Рекомендовані товари!