Колоновидні плодові дерева

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
29.07.2021

Це природна форма дерева, у якого гілки ростуть вертикально вгору і майже немає бічних розгалужень. Характерною особливістю всіх клоновидних підщеп є поверхнева коренева система, немає стрижня, що йде вглиб.

Ці сорти займають малі площі (2,5–3x0,5–1 м), дають високі врожаї при мінімальних затратах праці на формування і обрізування дерев. Висаджують колоновидні на відстані 40 см одна від одної. Місце має бути захищеним від вітру і освітлене сонцем.

 

Колоновидна яблуня

Яблуні колоновидні за зовнішнім виглядом нагадують кипарис або пірамідальну тополю карликового зросту з малою кількістю бічних розгалужень. Сорти цих яблунь відрізняються високою врожайністю (в п’ять разів вище, ніж у знаменитої «антонівки»), при цьому доглядати за деревами простіше, ніж за традиційним яблуневим садом. Ширина колоновидної яблуні не перевищує 0,5 м, а висота — 2,5 м, і стовбур дерева не має бічних пагонів. Всі яблуні — скороплідні. Таке фруктове дерево при систематичному підживленні грунту може дати врожай вже в перший рік після посадки.

Краще садити однорічні деревця, вони краще переносять пересадку, ніж двох- або трьохрічні. Іноді саджанці, посаджені навесні, відразу зацвітають. Допускати плодоношення яблуні в перший рік недоцільно, нехай саджанець вкорениться, набереться сил і поживних речовин. Просто обірвіть квітки вручну.

 

Колоновидна груша

Колоновидні груші більш вимогливі до грунту, тому посадка має проходити в підготовлений грунт, і догляд за такою грушею повинен бути відповідним. Перше, що потрібно зробити, це підготувати посадкову яму 60x80см, де 60 см — це діаметр, а 80 см — глибина. Налити відро теплої води і почекати, поки вода вбереться. Потім закласти в посадкову яму відро перегною і два відра непросіяного піску. Грунт для засипки підготувати окремо. У знятий з посадкової ями шар всипати 200 гр. суперфосфату і 100 гр. сульфату калію. Все ретельно перемішати і засипати в яму одну третину приготовленої землі. Залишити все так на п’ять днів.

Потім спушити землю в ямі, влити туди відро води і почекати, поки вона вбереться. Опустити саджанець в посадкову яму Якщо коренева система відкрита, то потрібно розправити всі корені, попередньо видаливши пошкоджені. Засипати посадкову яму землею, що залишилася, трохи притоптати ногою. Виконуючи посадку груші, необхідно стежити за стовбуром (він повинен стояти перпендикулярно до поверхні землі). Рівень землі повинен бути не вище семи сантиметрів до щеплення. На зиму потрібно утеплювати кореневу систему, а навесні робити обрізку і обприскування від шкідників.

 

Колоновидна слива

Це середньоросле дерево — 2,2 м, з рідкісною колоновидної формою крони. Сорт середнього терміну дозрівання, що відрізняється компактною вузькою кроною, слабким зростанням і високою врожайністю. Маса плоду — 45–60 г. Шкірка товста, від рожево-фіолетового до коричнево-червоного кольору. М’якоть золотисто-жовта, ніжна, соковита, цукриста, відмінного смаку. Плоди можуть довго залишатися на дереві, не обсипаючись. Дуже урожайна. Дерево і квіткові бруньки зимостійкі, слива відрізняється високою стійкістю до хвороб.

 

Купити саджанці колоновидних плодових дерев

 

Читайте інші статті:

 

Як догодити мигдалю

 

Айва японська вирощування та догляд

 

Колоновидні дерева: красиво, модно, компактно і дуже смачно

LinkedIn
WhatsApp
Telegram