Запахи багатьох рослин довкола нас можуть впливати на якість життя: змінювати настрій, покращувати пам’ять, сприяти засинанню. Аби зміцнити здоров’я, не обов’язково мати великий сад, адже ці рятівні культури можна вирощувати в кашпо на балконі або на клумбі біля багатоповерхівки. Ділимося найкращими рецептами цілющих засобів із лікувальних рослин
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Має потужні антиоксиданти, які сповільнюють процес старіння, поліпшують пам’ять і запобігають хворобі Альцгеймера. Екстракт листя стимулює кровообіг, що дає змогу забезпечувати киснем відділи мозку й розріджує кров. Рослина завдяки багатому хімічному складу відновлює судинну систему й пошкоджені тканини. Лікарі радять використовувати листя для лікування і профілактики інсульту, хвороби Альцгеймера та інших патологій головного мозку.
Ця рослина пережила найбільш несприятливі умови на планеті, тому стійка до грибів, вірусів, паразитів і не піддається хворобам. Гінкго білоба – довгожитель: деякі екземпляри мають понад 2000 років.
Його називають коренем життя: зміцнює імунітет, підвищує концентрацію уваги, зменшує тривожність, знижує прояв тахікардії, підтримує роботу серця. Але мало хто знає, що женьшень поліпшує пам’ять та увагу. З нього можна готувати чай, заварюючи коріння і настоюючи протягом 15 хвилин. Окрім того, женьшень нормалізує рівень глюкози й холестерину в крові, сприяє відновленню після операцій і важких захворювань, а також рятує від депресії.
⌂ Фото: Гінко білоба поліпшує пам’ять
Серед прихильників трав шавлія – фаворитка. І недарма! Вона щедра на компоненти, які сприяють покращенню нейронних зв’язків і передачі сигналів у головному мозку. Тому для профілактики та лікування деменції, хвороби Альцгеймера варто пити чай із цією рослиною. До того ж вона лікує запалення ротової порожнини, допомагає при спазмах кишківника й печії, знижує рівень цукру в крові.
Вплив шавлії на хворобу Альцгеймера досліджували в Тегерані 2003 року. Пацієнти, які отримували протягом чотирьох місяців екстракти шавлії, довели ефективність у лікуванні хвороби Альцгеймера від легкого до помірного ступеня.
Розмарин
Солодкий аромат розмарину відомий більшості завдяки кулінарним стравам. Але ця рослина не лише чудово смакує до м’яса та риби, а й позбавляє втоми, підвищує артеріальний тиск, допомагає при артриті, кашлі, порушеннях менструального циклу, проблемах із печінкою та жовчним міхуром.
А який він рятівник для пам’яті! Рослина має розмаринову й карнозову кислоти, які підвищують рівень ацетилхоліну (основний передавач нервових сигналів) та ефективно покращують пам’ять і швидкість обробки інформації. У своїх дослідженнях учені довели, що не обов’язково пити для цього чай. Розмарин цілющий і тоді, коли просто його понюхаєте.
Його вважають травою-адаптогеном, що стимулює роботу мозку, поліпшує увагу та зміцнює сон. Окрім того, екстракти або ефірні олії базиліку покращують пам’ять, утрачену внаслідок стресу чи старіння, лікують депресію через хронічний стрес чи фізичне навантаження і порушення після інсульту, нормалізують артеріальний тиск.
Базилік запобігає певним видам онкозахворювань, зокрема раку грудей, товстої кишки, підшлункової залози. Розслабляє кровоносні судини й розріджує кров, як аспірин. Листя базиліку можна заварювати для чаїв або просто жувати.
⌂ Фото: Рослини, які покращують пам'ять можна вирощувати в кашпо на балконі або на клумбі біля багатоповерхівки
Вони містять пігмент апігенін – флавоноїд, який позитивно впливає на утворення клітин мозку й покращує взаємодію між клітинами. Петрушка й чебрець запобігають депресії, хворобам Альцгеймера та Паркінсона.
Учені з Луїсвільського університету (штат Кентуккі (США)) довели, що елемент алілсульфід, який міститься в часнику, поліпшує мікрофлору кишківника та довготривалу пам’ять у людей похилого віку. Часник споживайте або свіжим, або як приправу до страв.
Рекомендовані товари!
У наявності
Аніс за 0,2 г (ЕЛП-12)
10грн.
У наявності
Валеріана лікарська за 0,05 г (ЕЛП-18)
10грн.
У наявності
Ехінацея пурпурова (лікарська) за 0,5 г (ЕЛП-71)
10грн.
У наявності
Індійський женьшень за 10 нас. (ЕЛП-85)
34грн.
У наявності
Сафлор фарбувальний за 0,5 г (ЕНК-563)
10грн.
У наявності
Розторопша плямиста за 0,3 г (ЕЛП-13)
10грн.
У наявності
Змієголовник за 0,3 г (ЕЛП-17)
10грн.
У наявності
Шавлія лікарська за 0,2 г (ЕЛП-20)
10грн.
У наявності
Шандра за 0,1 г (ЕЛП-69)
8грн.