Як вирощувати ехінацею і приготувати настоянки з ехінацеї

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
21.01.2022

Про ехінацею та її користь сьогодні знають навіть малюки. Ехінацея — невибаглива у догляді рослина, нині існує неймовірна кількість її сортів. Чимало різновидів ехінацеї декоративні, всі вони мають великі, різні за кольором квіти, трохи схожі на ромашки.

В Україні ехінацею вирощують практично в кожному регіоні. Долучаються до цієї справи і дорослі, і зовсім молоді господарі та господині. Декого ця рослина приваблює своїм зовнішнім виглядом, інших – лікувальними властивостями.

«СонцеСад» отримав листа від нашої юної читачки Даша ШРАМЕНКО, яка мешкає на Київщині. Вона вже давно допомагає бабусі вирощувати ехінацею біля хати. Кількома бабусиними порадами щодо вирощування та застосування ехінацеї Даша вирішила поділитися і з читачами «СонцеСаду».

 

 

Ми з бабусею маємо лише 6 соток землі біля будинку, але використовуємо їх доцільно і раціо­нально. Кожен клаптик ділянки у нас зайнятий: грядочками з ово­чами, ягідними кущами, декоративними квітами та лікарськими рослинами.

Я бабусі допомагаю у всьо­му, але найбільшу турботу та увагу приділяю такій рослині як ехінацея. Це неймовірно кра­сива багаторічна рослина сімейства айстрових.

 

⌂ Бабусина помічниця Даша ШРАМЕНКО, Київська обл.

 

Як і де вирощувати ехінацею

Рослина ця дуже невибаглива і легко роз­множується насінням. Висівати її потрібно на відкритому со­нячному місці та вчасно поли­вати, щоб квітки зберігали свій пурпуровий колір. Ця рослина витримує наші морози, тому не потребує укриття на зиму. Ра­дує своїм цвітом вже на наступ­ний рік після посіву.

Вирощуємо цю рослину ми не лише для краси, але й для здоров’я, адже вона володіє ці­лим букетом протизапальних, противірусних, протимікробних властивостей і є прекрасним засобом для підвищення імуні­тету.

Ось кілька порад від моєї ба­бусі щодо використання цієї ці­лющої красуні:

 

Як приготувати настій з ехінацеї

Для приготування настою з ехінацеї ми використовуємо кві­ти, листя, стебла рослини у сві­жому або сухому вигляді. Весь матеріал дрібно нарізаємо та складаємо в скляний посуд. За­ливаємо 40% спиртом і насто­юємо два тижні при кімнатній температурі в темному місці, періодично перемішуючи, щоб забарвлення рослини було рів­номірним.

Через два тижні про­ціджуємо через марлю і даємо постояти ще два дні, щоб осів весь осад. Потім, при необхід­ності проціджуємо ще раз та пе­реливаємо в темний скляний по­суд, міцно закриваємо кришкою і зберігаємо у холодильнику.

Для профілактики грипу ро­бимо такий же настій, але лише зі свіжих суцвіть рослини. Для поліпшення обміну речовин ре­комендуємо робити настоянку з листя ехінацеї. Технологія приго­тування така ж сама. Приймати настоянку необ­хідно не більше 20 крапель тричі в день перед їжею, але не біль­ше 10 днів.

Бажаю Вам доброго здоров’я та не хворіти!

 

Ексклюзивно для «СонцеСаду» розповіла Даша ШРАМЕНКО, Київська область

 

Купити насіння ехінацеї

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Чорнобривці — друзі не лише квітникарів, а й городників
Вони є тим природним, екологічно чистим засобом, який здатний боротися із шкід­никами і хворобами інших рослин
Ешольція — мерехтливі метелики на клумбі
Хто ж не бажає створити на своїй ділянці квітник, що до пізньої осені радує яскравістю та свіжістю барв? Ешольція каліфорнійська — одна із найкращих однорічних де­коративних рослин, яку до того ж легко вирощувати
Корисні властивості календули
Щоб календула мала цілющу силу, її слід правильно сіяти та зібрати
Диво-лікар — королева Ехінацея
Ехінацея багатофункціональна. Ця чудодійна рослина оздоровлює і омолоджує наш організм, зміц­нює імунітет і виліковує від бага­тьох захворювань, радує око сво­єю красою
Флокс садовий — невибаглива краса (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощування та догляд за флоксами

Рекомендовані товари!