Українська жінка на Італійській землі

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
21.06.2022

«СонцеСад» вже багато років на сторінках журналу публікує цікаві історії з життя людей, які люблять землю. Вони дбайливо ставляться до всього, що можна виростити, тому їхня праця увінчується щедрими врожаями.

Сьогодні — розповідь про Валентину Юрченко.

Валентина Юрченко, родом з українського села Каштанівки Хмельницької області. З дитинства допомагала батькам об­робляти великий город. Там і за­кохалася в усе живе, що можна на земУже, мабуть, життєвою аксі­омою стало те, що, де б не оселилися українці, там обов’язково розквітнуть сади, забуяє усіляка го­родина.

Саме така людина, закоха­на в рослини, вже сім років живе в італійському селі Сантерно, що поблизу міста Равенналі виростити. Згодом Валентина вдвох із сином у пошуках кращих заробітків вирушила до Києва, а по­тім — аж до Італії.

 

На чужині жінка спочатку наймалася на різну роботу, характерну для наших заро­бітчан: доглядала за літніми людьми, при­бирала. Упродовж п'яти років працювала в господарстві, що вирощує органічні помідо­ри. Згодом знайшла на чужині родинне ща­стя, вийшла заміж. Пустила коріння сама і свою вроджену любов до землі почала пле­кати в рослинах вже на землі італійській.

Чоловік працює водієм на фурі, городами не ці­кавиться, але дружи­ну підтримує в усіх її прагненнях.

Біля будинку іта­лійці зазвичай виро­щують декоративні рослини: хвойні, магнолії, лаври. Тож свекри Валентини спочатку говорили їй, що на подвір’ї немає місця для фруктових дерев.

Та і навіщо їх садити, якщо все мож­на купити в магазині? І сусіди дивувалися Валиному проханню посадити біля межі яблуньку чи слив­ку. Але погодилися, бо й умови Валя запропонувала від щирого серця: «Що виросте на ваш бік — усе ваше». І саме так, з любов’ю та ласкавими словами, ніби жи­вих істот, називає наша героїня ті деревця: яблунька, вишенька, черешенька.

Хімічних добрив господиня рослинам не додає, але вносить кінський перегній, який бере від знайомого ветеринара, що має коня. І ро­стуть плоди і овочі, і родять рясно завдяки сонцю, воді та праці господині. Посадила українка на своєму італійському подвір’ї ще і смородину, аґрус, персик, виноград, ліщину, айву. Зносила саджанці потроху, вишукувала місця для них. І вже коли усі рослини прижилися, здивувала чоловіка і свекрів своїм садом.

Щоб посадити городину, Валентина домовилася із сусідом, який не використовував частину своєї ділянки, а лише час від часу скошував там траву. Тепер на клапти­ку городу ростуть різні овочі й навіть пря­но-ароматичні трави — шавлія, лаванда, базилік.

Італійська родина Валентини

Фото: Італійська родина Валентини: чоловік Лука і свекруха Швее. Вони вперше самостійно зварили справжній український борщ. Вийшло дуже смачно!

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Бамія: як виростити та використовувати для оздоровлення організму (журнал СонцеСад №4/2021)
П’ять років тому Світлана Іщенко із Дніпропетровщини вперше посіяла цю овочеву культуру. І тепер ділиться технологією вирощування бамії, а також своїми рецептами страв із бамії
Секрети вирощування овочів: досвід поліського овочівника
Про особливості вирощування овочів на Чернігівщині журналісти «СонцеСаду» детально розпитували Ігоря Дугінова (СС.4/2021)
Різні види сухоцвітів: посадка, вирощування, збір та зберігання
Пе­ред тим, як дати волю фантазії в хо­лодну пору року, навесні та влітку треба докласти рук до вирощування головних складових флорис­тичних композицій. Досвід пані Валентини
Як теща завдяки саду дивовижно змінилася
Цікава розповідь Ярослава Кравченка
Шістсот кілометрів доріг — у чорнобривцях
Ці квіти — символ України. Їх топчуть ногами, їздять по них, а вони всупереч усім негараздам зацвітають.
Догляд за трояндами. Досвід Зінаїди Поляк, читачки «СонцеСаду»
Коли до рук жінки потрапив «СонцеСад», її присадибна ділянка швидко стала перетворюватися на розарій.