Догляд за трояндами. Досвід Зінаїди Поляк, читачки «СонцеСаду»

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.02.2020

Час від часу із села Лісоводи Городоцького району Хмельницької області до редакції надходять замовлення на троянди. За останні роки таких було чимало, тому ми вирішили дізнатися, як складається їхня доля.

— Як розгорну журнал, то все хочу! Така краса! До вподоби й те, що всі саджанці, які отримала від «СонцеСаду», якісні, доходять до мене в доброму стані та без проблем укорінюються. Квітки, що розкрилися в моєму саду, такі самі, як на фото. Ще й пахнуть. Усе чесно. Сьогодні в моєму садочку майже дві сотні трояндових сортів і десятки — від вашого журналу, — звітує володарка сільського розарію Зінаїда Поляк.

⌂ Фото: Зінаїда Поляк

Будиночок Зінаїди Олександрівни потопає у буянні квіткових запахів і кольорів. Колись перед домом ріс сад. Яблуні й вишні постаріли, чотири роки тому їх викорчували. Тоді й купила Зінаїда Олександрівна на ринку свій перший саджанець чайної троянди. Далі — більше. А коли до рук потрапив «СонцеСад», ділянка швидко стала перетворюватися на розарій. Жінка ніколи не зрізує квітів — хіба що хтось попросить. Милується ними від бутона до останньої пелюстки, що впала на землю.

Життя пані Зінаїди не вирізнялося особливою поетичністю — працювала на електронному заводі, під час землетрусу у Вірменії будувала житло для потерпілих. Воно й зараз ніби прозаїчне — утримує корову, свиней, курей, працює на городі. Проте її душа вміє радіти всякому прояву життя. Жінка надихається місцевим лісом, доглядає за джерелами, які живлять річечку Лісоводку. Навіть її корова не просто Зорька чи Манька, а Квіточка.

— Це рамблери... Для рожевого вже треба робити арку... Ґрунтопокривна троянда не вибаглива, кущик не високий, цвіте яскраво та рясно... Ось чайна... Теж чайна... Невисокі флорибунди планую пересадити, щоб росли окремо, — знайомить зі своїми підопічними господиня. — Зараз уже почалися перші приморозки. Тож щоранку, коли виходжу надвір, перша думка: чи живі мої красуні? І коли побачу, що встояли, тішуся.



Відео «Хвороби та шкідники троянд. Засоби захисту». Розповідає Тетяна БУБОН, садівник-любитель з 20-літнім досвідом:




Улітку ділянка пані Зінаїди — справжні райські кущі. Але ж нічого не росте саме собою, все потребує догляду. Він у Зінаїди Олександрівни полягає у 9 основних правилах.

Правила догляду за трояндами:

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Олена СУХОРУКОВА

 

Як розмножити троянду пагонами

Трояндові сорти, які найбільше сподобалися Зінаїді Поляк, вона розмножує пагонами. Бере гілку, яка відцвіла. Вирізує серединну частину із чотирма бруньками (міжвузлями). Обриває листя. У розрізану навпіл пластикову пляшку насипає шар ґрунту, шар піску (добре затримує вологу), шар ґрунту. Заглиблює гілку так, щоб дві бруньки були в ґрунті, дві — зовні. Зверху прикриває другою частиною пляшки. Якщо з бруньки почав пробиватися новий листочок, то це означає, що утворилося коріння. Тоді верхню частину пляшки можна зняти. Навесні саджанець висаджують на постійне місце.

Придбати троянди

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ляльки з мого дитинства
Історія Маргарити Телик, переможниці конкурсу на ФБ
Азійська лілія. Витончена краса в українських садках
Селекціонерка Лариса Кикоть дала інтерв’ю спеціально для читачів журналу «СонцеСад». Вона знає про ці квіти все, адже вже багато років залюблена в їхню витончену красу (СС. 1/2023)
Як садити гладіолуси, щоб вони милували око
Вирощування гладіолусів — справа нескладна, але потребує знань та сумлінної праці. Як правильно вирощувати гладіолуси, радить експертка «СонцеСаду» Євгенія Гаврилівна РУДЬ, садівник-любитель
Викопуємо та зберігаємо іриси після сезону цвітіння
Місяць червень — час прекрасних і благородних ірисів. Але, щоб наступного року цвітіння цих багаторічних культур було таким же пишним та яскравим, необхідно організувати правильний догляд за ними після відцвітання
Види і сорти рябчиків, правила посадки та догляду
Особливості вирощування рябчиків та правила догляду за ними «СонцеСаду» розповіли провідні експерти Ольга Тимченко та Наталія Тарасюк
Гіацинт у вашому саду
Якщо від­даєте перевагу весняному буянню гіацинтів, подбайте про належні умови для них у саду
Як правильно садити півонії
Посадіть ці квіти на своїй клумбі, щоб насолодитися квітучими кущами сповна. Як створити таке диво на власному подвір’ї — розповість наш експерт Юлія Назарчук
Як вирощувати нарциси
Експерти «СонцеСаду» діляться порадами щодо вирощування нарцисів
Шкідники та хвороби жоржин
Найбільш поширені шкідники та хвороби жоржин та методи боротьби з ними

Рекомендовані товари!