Аронія (чорноплідна горобина) широко використовується в лікувальному харчуванні. «СонцеСад» підготував поради, як вживати чорноплідну горобину при гіпертонії. А також люди із проблеми підвищеного тиску гідно оцінять рецепти з калини.
При гіпертонії І, II стадій рекомендовано вживати плоди горобини чорноплідної (аронії) — сирі, як настоянки, узвари, додавати ягоди в салати, вінегрети.
Сік. Бажано впродовж 4-5 тижнів щодня пити сік з аронії по 50 мл тричі на день до їди. Пам’ятайте, що сік, який забродив, втрачає лікувальні властивості.
Свіжі ягоди. У сезон можна вживати по 50-100 г ягід тричі на день після їди (курс лікування — 6 тижнів).
Сире варення. Також ягоди заготовляють на зиму. Для цього 1 кг промитих, просушених ягід треба розтерти з 700 г цукру, зберігати у прохолодному місці без стерилізації, вживати по 75-100 г на день. Такі курси лікування треба проводити двічі на рік — навесні та восени.
Сушені плоди. Для лікування годиться і настій із сушених плодів — 2-4 столові ложки засипати у термос, залити 500 мл окропу, настояти 6-8 годин. Випити впродовж дня за 3 прийоми за 20-40 хв. до їди.
⌂ Фото: Аронія звичайна
✔ Увага!
Горобину не можна передозовувати, інакше це може призвести до ламкості судин
Калина з медом — чи не найвідоміший і найпоширеніший засіб українців проти високого кров'яного тиску. Його використовували наші бабусі. Знадобиться він і нам. Відвар із квітів та плодів калини злегка знижує артеріальний тиск. Ось кілька помічних рецептів.
Настій. 1 ст. л. квітів або 20-25 ягід залити 1 склянкою окропу, кип’ятити 5-7 хв, настояти до охолодження. Випити протягом дня в проміжках між прийомами їжі (по кілька ковтків за один раз). Або ж 2 ст. л. плодів залити 300 мл окропу, кип’ятити 2 хв, настояти 1 годину. Приймати по півсклянки вранці та ввечері після їди.
Якщо хвороба супроводжується неврозом, 3-4 ложки ягід залийте 0,5 л окропу, настоюйте в термосі кілька годин. Це - денна доза, яку можна випити за кілька прийомів до їди.
Сік із ягід. 1 л соку калини змішати з 2 кг цукру, зберігати в прохолодному місці. Вживати по 30-40 мл 3-4 рази на день.
Сире варення. Перетерти ягоди калини з цукром у пропорції 1:2, зберігати в прохолодному місці, вживати до чаю.
⌂ Фото: Калина звичайна
«Ліки-цукерки». Існує старовинний «медовий» рецепт приготування калини.
Мед підігрівають до розрідження, вмочують у нього промиті і підсушені кетяги калини, потім їх висушують. Такі ліки (як цукерки!) можуть зберігатися до півроку.