Помідор-косметолог

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.12.2021

 

СонцеСад ділиться порадами від експерта

Дуже довго помідор вважали отруйною рослиною. Відомий історичний факт — Джорджа Вашингтона намагалися отруїти саме стра­вою, заправленою смажени­ми помідорами. Вашингтону страва дуже сподобалася, хоча він не знав, як її готували. А от кухар так і не дізнав­ся, що створив замість отру­ти смакоту — він покінчив життя самогубством, щоб уникнути страти за вби­вство такої відомої особи. Нині пристрасті навколо помідорів вщухли. Це — улю­блений продукт мільйонів людей, його широко реко­мендують сучасні дієтологи.

 

При порушеннях обміну ре­човин

Солі, що містяться у помі­дорах, мають здатність підтриму­вати кислотно-лужну рівновагу в організмі, тому помідори рекомендовані хворим з порушенням обміну речо­вин.

 

Для профілактики раку

Сучасна наука виявила у помідорах унікальну речовину з протипухлин­ною дією — лікопен. Вчені стве­рджують, що вживання помідорів знижує ризик виникнення раку.

 

При недокрів'ї

В лікувальному харчуванні цей продукт є додатко­вим джерелом мінеральних солей, а за вмістом заліза помідори у кі­лька разів перевищують куряче м'ясо, рибні продукти, молоко.

 

При хворобах шлунково-ки­шкового тракту

Завдяки вмісту яблучної та лимонної кислот помі­дори збуджують апетит, активі­зують процес травлення, пригнічу­ють хвороботворну мікрофлору ки­шечнику, підвищують кислотність шлункового соку.

 

Для профілактики атероскле­розу

У помідорах мало пуринів, і це робить їх важливим дієтичним продуктом для профілактики ате­росклерозу. Приміром, щавлевої кислоти в помідорах менше у 8 ра­зів ніж у буряках, і в 10 разів ніж у картоплі, в 6 разів — ніж у салаті, в 64 рази менше, ніж у шпинаті! А пе­ктинові речовини знижують вміст холестерину в крові, тож помідор — надзвичайно важливий продукт у харчуванні людей середнього та старшого віку. Помідор також корисний тим, хто відчуває дефіцит калію — для лікування і про­філактики серцевих недуг.

 

При гіпертонії

Доведено, що тома­тний сік має гіпотензивні властивості. Потрібно вжива­ти по 1 склянці соку три рази на день за 10 хв до їди — так само як і при ожирінні, атероскле­розі,недокрів'ї, цукровому діа­беті, після опромінення

 

Для схуднення

Помідор — ма­локалорійний, тож корисний лю­дям із зайвою вагою. Тим, хто хоче схуднути, варто пити суміш тома­тного, яблучного, гарбузового та лимонного соків (2: 4: 4 :2).

 

При глаукомі

Хворим на глау­кому рекомендовано щоденно пи­ти томатний сік — по 1/4 склянки 3–4 рази на день. Краще проводити лікування з листопада до квітня. Сік не підсолювати. Два тижні пи­ти, три тижні перерва.

 

Здоровим людям

Тим, хто не має хвороб, дієтологи також ра­дять вживати по 200— 300 г помідо­рів щоденно (у салатах краще по­єднувати їх з кропом, петрушкою, олією) або пити томатний сік. Па­м'ятайте, що сік з томатів — один з найкорисніших овочевих соків, що має лужну реакцію (лише за умо­ви, що в ньому немає цукру і кро­хмалю!). Тож краще не купувати томатний сік, де ці складові при­сутній готувати його самому, та ще з власного врожаю — без пере­вищення нітратів. У деяких випад­ках утворення каменів у нирках по­в'язане саме з вживанням тома­тного консервованого соку з дода­ванням цукру і крохмалю.

Увага! Обережність з вживан­ням помідорів не завадить хво­рим на жовчнокам'яну хворобу, оскільки велика кількість органі­чних кислот може спричинити спазм мускулатури жовчного мі­хура, а отже, і біль.

 

Маско, я тебе знаю!

Помідор — чудовий косметичний засіб. Він допомагає шкірі відно­вити пружність, свіжість і лікує її. Тому корисно занотувати кілька рецептів для догляду за шкірою.

Для сухої шкіри

1. Маска з м'якуша помідорів із вершками.

Два помідори очистити від шкі­рки та пропустити через м'ясорубку, додати 1 чайну ложку вівсяних пластівців, змолотих у кавомолці, додати 1 чайну ложку вершків, все перемішати. Нанести тонким ша­ром на обличчя. Через 15–20 хви­лин вмитися теплою водою. Курс — 10–12 днів.

2. Маска з томатного соку та крохмалю.

1 ст. л. свіжого соку змі­шують з 1 ч. л. картопляного кро­хмалю та 1 ч. л. рослинної олії. На­носять суміш на обличчя, витриму­ють 15–20 хв, змивають теплою во­дою. Курс лікування — 12–14 масок.

Для жирної шкіри

1. Томатні кубики.

Три столові ложки томатного соку змішайте з 1 чайною ложкою соку петрушки, розлийте у формочки та поставте в морозилку. Такими кубиками льо­ду щодня протирайте шкіру.

2. Яєчна маска.

Збиваємо 1 бі­лок свіжого курячого яйця, дода­ємо 1 чайну ложку свіжого томат­ного соку, знову збиваємо, нано­симо на попередньо очищену шкі­ру на 20 хвилин, змиваємо теплою, потім холодною водою.

Для нормальної шкіри

Змішати 2 столові ложки свіжого сиру, 1 столову ложку молока, 1 чайну ложку соняшникової олії, по­тертий помідор. Масу нанести на обличчя на 15— 20 хвилин, змити те­плою водою, а потім — холодною.

Для комбінованої шкіри

Віджати сік з 1 помідора, додати 1 яєчний жовток і м'якоть полуниці, перемішати, нанести на обличчя. Через 15 хвилин змити прохоло­дною водою.

Очищувальна маска

Помідор досить ефективно лікує вугрові висипи. Для цього слід на­носити помідорну масу (пропуще­ну через м'ясорубку) на уражену ділянку шкіри, а потім змити її во­дою кімнатної температури. Про­цедуру проводити щоденно — до усунення проблеми.

Лікування опіків

Дарма, що томат сам червоний, він добре знімає почервоніння шкі­ри, спричинене термічними опіка­ми. Якщо ви звикли намащувати місця сонячних опіків кефіром чи сметаною — це добре. Але якщо додасте туди ще й пюре з помі­дора — ефект буде набагато поміт­нішим.

Відбілююча маска

Якщо у вас не дуже вразлива і ні­жна шкіра, можна нанести пюре помідора на обличчя на 15 хвилин, змити маску спочатку теплою, а потім холодною водою і змастити шкіру зволожувальним кремом. Якщо боїтеся отримати подра­знення шкіри, просто протріть об­личчя соковитим шматочком по­мідора і так само вмийтеся.

Від тріщин на п'ятах

Щоб їх позбутися, можна вико­ристати те, що ми вирощуємо в се­бе вдома: у рідке пюре вареної картоплі додаємо томатний сік (на кожні 2 картоплини 2 ложки соку) і робимо «ванночку» для ніг впро­довж 20 хвилин, після цього сполі­скуємо ноги теплою водою, вити­раємо, наносимо крем для ніг. Або ж можна накласти на п'ятки ком­преси із потовчених свіжих помі­дорів — на 20–30 хвилин.

Увага! Використання цих ре­цептів протипоказано людям, які мають алергію на томати.

 

Страви з помідорів

Помідори з часниковою підливою

На дно салатниці кладуть варені яйця, порізані кільцями, зверху — так само порізані помідори, зали­вають часниковою підливою, поси­пають цибулею, зеленню, петруш­кою. Підливу готують за таким ре­цептом: товчуть у ступці часник із сіллю, додають трохи духмяного перцю, вливають пів склянки води з кількома краплями лимонного соку. На 120 г помідорів потрібно 10 г часнику, 10 г ріпчастої цибулі, зеле­ні петрушки, кропу, 1 яйце, лимонна кислота, сіль, перець за смаком.

Вітамінний напій

У прохолодний кефір кладуть подрібнену зелень петрушки або кропу. Швидко помі­шуючи вливають томатний сік, до­дають сіль, цукор. Можна до гото­вого напою додати часник. Для при­готування порції напою потрібно 70 г помідорів, 250 мл кефіру, зелені — 10 г, сіль, цукор — за смаком.

Холодний томатний суп

У сік по­мідорів додають дрібно нарізані огі­рки та цибулю, зелень кропу та петрушки, нарізане кубиками м'ясо або варену ковбасу. Заправляють сметаною. Томатний сік — 300 мл, огірки свіжі — 40 г, цибуля ріпчаста — 15 г, кріп — 5 г, петрушка — 7 г, м'ясо або ковбаса — 30 г, сметана — 20 г, сіль, спеції за смаком.

 

Розповіла ексклюзив для СонцеСад Анна Пилипчук, лікар

 

Купити насіння помідорів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ягідна оздоровниця
Ягоди — унікальний продукт харчування і дивовижні ліки. Які ягоди кому потрібні?
Овочева дієта для шкіри (журнал СонцеСад №4/2020)
Косметика з городу
Красу і здоров'я подарує виноград
Хто сказав, що ліки не можуть бути смачними? Наша експерт знає, як за допомогою винограду зберегти здоров'я і красу

Рекомендовані товари!