Овочі для шкіри (журнал СонцеСад №4/2020)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
19.02.2021

Наша шкіра потребує не лише внутрішньої підтримки правильним харчуванням, а й зовнішнього підживлення цінними елементами. Чи не найбільше їх містять овочі. Головне – правильно ними скористатися, залежно від типу шкіри та наявних проблем.

Гарбуз для омолодження шкіри

Гарбузові маски звужують пори шкіри, живлять, очищають, відбілюють й тонізують її, позбавляють темних кіл під очима, вугрових висипів. Після двотижневого курсу застосування таких масок ваша шкіра стане оксамитовою.

Для жирної шкіри. Змішайте по столовій ложці тертого гарбуза та вівсяного борошна, додайте чайну ложку соку лимона, три столові ложки томатного соку. Нанесіть суміш на обличчя на 20 хвилин.

Для сухої шкіри. Змішайте 100 г вареного гарбуза, три столові ложки молока, збитий білок яйця. Або ж три столові ложки сирого тертого гарбуза, натерте без шкірки яблуко, збитий білок. Так само тримайте 20 хвилин.

Для чутливої шкіри. Змішайте по столовій ложці м’якоті гарбуза й вівсяних пластівців. Нанесіть на шкіру на 15 хвилин. Або ж дві столові ложки гарбузового соку змішайте із сирим жовтком, додайте по чайній ложці меду, олії та вівсяного борошна. Маску нанесіть на 20 хвилин. Перед сном на 20–30 хвилин накладіть на обличчя, шию, зону декольте гарбузово-сметанний крем: столова ложка гарбузового пюре й чайна ложка сметани.

Маска для відбілювання. М’якуш гарбуза змішайте з тертим огірком й молоком. Нанесіть на 20 хвилин.

Маска проти вугрів. Змішати варений гарбуз із зеленим чаєм, тримати протягом 15 хвилин, потім протерти шкіру обличчя 2% розчином саліцилової кислоти.

Кабачки омолоджують

Маска з кабачків допомагає підтримувати молодість шкіри. Наріжте плід тоненькими пластинками, покладіть їх на обличчя, шию, на зону декольте. Через пів години процедуру можна завершити, потім вмитися молоком. Робити такі маски потрібно двічі на тиждень протягом двох місяців.

 

Капуста тонізує шкіру обличчя

Маска з капусти пригодиться тим, хто прагне позбутися надмірної пористості шкіри. Візьміть два листки білокачанної капусти, заздалегідь ошпарте для пом’якшення. Потім намастіть їх оливковою олією, прикладіть до обличчя і тримайте впродовж 15 хвилин. Вмийтеся звичайною водою. І так – вісім процедур через кожні три дні.

Відвар із капусти омолоджує й тонізує шкіру. Зваріть листки, настоюйте 30 хвилин, охолодіть і протирайте відваром обличчя, шию кілька разів на день. Для догляду за жирною шкірою використовують кислу капусту: тонким шаром накладають на обличчя і залишають на 25–30 хв. Потім маску знімають, вмиваються холодною водою, змащують обличчя живильним кремом. 

 

Томати для всіх типів шкіри обличчя

Маски з помідорів додають шкірі пружності й еластичності. Найкраще збити томат у блендері, але якщо такої можливості нема, просто натріть його на дрібній тертці.

Для сухої й нормальної шкіри. Змішайте сік томата (столова ложка) з 1/2 ст. л. крохмалю та додайте кілька крапель будь-якої олії, найкраще – оливкової. Нанесіть суміш на обличчя на 10 хвилин, після цього змийте. Такі маски потрібно робити раз на тиждень.

Для жирної шкіри. Накласти на обличчя кружальця помідорів на 15–20 хвилин і змити теплою водою.

Для стомленої шкіри. До соку з одного помідора додати 0,5 жовтка й вівсяного борошна для отримання однорідної кашки. Маску тримати протягом 20 хвилин, змити теплою, потім прохолодною водою.

 

⌂ Фото:  Огірковим соком зазвичай протирають обличчя

 

Огірки — для масок обличчя

Огірковим соком зазвичай протирають обличчя, якщо не до вподоби надмірна засмага, ластовиння, пігментні плями. Огірок підходить для будь-якого типу шкіри, але особливо рекомендують його для пористої, жирної, подразненої, зів’ялої.

Маска для жирної шкіри. Натерти дуже стиглий огірок, до столової ложки кашки додати 1 ст. л. збитого білка.

Маска для сухої шкіри. До кашки огірків додати кілька крапель соку лимона, змастити обличчя, тримати протягом 20 хв. Або ж можна приготувати настій з огірка: кілька шматочків залити склянкою сирого молока, настоювати 30 хвилин, процідити, протирати суху шкіру.

 

Картопля — від лущення шкіри

Якщо шкіра лущиться від вітру або нестачі вітамінів, відваріть картоплину, потовчіть її на пюре, перемішайте із двома ложками молока і ложкою гліцерину. Маску тримайте 15 хвилин. Після змивання нанесіть зволожувальний крем.

 

Пряні трави для шкіри обличчя

Якщо хочете мати майже ідеальну шкіру, вам допоможе бригада косметологів у складі трьох рослин – петрушки, щавлю, естрагону. Подрібніть ці трави, візьміть однакові частини кожної з них і залийте гарячим молоком. Настоюйте протягом 10 хвилин, процідіть і додайте дві столові ложки висівок. Нанесіть кашку на обличчя, тримайте 10–20 хвилин. Змийте теплою водою.

Також можна використати маску з кропу й петрушки (в однакових пропорціях). Столову ложку суміші залийте двома склянками окропу, настоюйте протягом двох годин, процідіть, намочіть серветку й покладіть її на обличчя на 15 хв. Потім вмийтеся холодною водою. До речі, регулярне споживання петрушки також додає краси й здоров’я шкірі. А сік із петрушки (або товчена зелень) допоможе усунути запалення шкіри після укусів комарів та інших комах.

 

Редиска та редька лікують шкіру

Позбутися грибкових захворювань на ногах допоможе сік або листя редьки. Останнє подрібнюють, настоюють у воді для ванночок. Також редькою можна вивести веснянки й відбілити шкіру. Для цього шматочок коренеплоду слід вмочити у вершки, прикласти на півгодини до обличчя. Або ж дрібно натерти, змішати зі сметаною чи олією, накласти на обличчя. Після зняття маски протерти обличчя холодним молоком.

Для в’янучої шкіри. До столової ложки соку редьки додати 1 ст. л. меду та сметани. Маску наносити пошарово з інтервалом п’ять хвилин. Тримати впродовж 20 хвилин, потім змити. Найкраще допомагає тоді, коли шкіра передчасно старіє.

Редиску також використовують для зволоження та живлення шкіри: дві-три редиски натерти на дрібній тертці, додати п’ять-шість крапель олії та чайну ложку крохмалю. Накласти на обличчя на 10 хвилин. Сік із редиски використовують і для профілактики виникнення зморщок – ним протирають шкіру.

 

Кавун – тонік для обличчя

Завдяки тонізувальним маскам із кавуна позбудетеся в’ялості шкіри, освіжите її. Вичавіть сік, намочіть ним марлю (складену п’ятьма шарами), накладіть на шкіру й шию на 15–20 хвилин, потім умийтеся водою і нанесіть крем. Для загального омолодження корисний кавуновий чай. Висушені або й сирі шкірки кавуна подрібнюють, одну-дві чайні ложки заливають склянкою окропу, вживають замість води, але не менше трьох склянок на день і впродовж усього сезону.

Маска з насіння кавуна. Перемолоти кісточки на млинку для кави, додати трохи води, накласти на обличчя на 10–15 хвилин, потім змити. Шкіра набуде свіжого, оксамитового вигляду.

Для сухої, зневодненої шкіри. Спочатку слід протерти шкіру оливковою чи кукурудзяною олією й зробити компрес на п’ять хвилин: змочити рушник у гарячій воді із содою (чайна ложка на літр води) чи в теплому настої ромашки. М’якуш кавуна розтерти й нанести на обличчя на 10–15 хвилин. Маску змити водою кімнатної температури, потім нанести живильний крем.

 

Скраб з дині

Насіння дині також не викидайте. Просушіть його, змеліть на млинку й змішайте зі сметаною до густої консистенції. Отримаєте чудовий скраб, який м’яко очищає шкіру й омолоджує її. А динна маска ефективна для видалення пігментних плям. Для цього нанесіть потовчений м’якуш дині тонким шаром на обличчя, через 10 хвилин змийте й накладіть крем. Або використайте відвар із дині.

Багато вітамінів й антиоксидантів міститься у шкірці динь. Тому корисно накладати її на обличчя для омолодження шкіри.

Зволожувальний лосьйон. Сік дині змішати із двома столовими ложками меду й чайною ложкою солі, додати склянку горілки. Протирати обличчя і не змивати впродовж однієї-двох годин. Динний сік тонізує й освіжає шкіру.

Для нормальної та сухої шкіри. До двох-трьох столових ложок м’якоті дині додати чайну ложку меду й столову ложку сметани. Маску нанести на 15–20 хвилин, потім змити.

Пошарова маска. Для сухої й нормальної шкіри: 30–40 г дині натерти, додати жовток і столову ложку вершків або сметани, а для жирної шкіри – збитий білок. Маску наносити пошарово на обличчя і шию. Після того, як висохне останній шар, змити холодною водою.

 

Римська маска з українського гороху

Відому в усьому світі римську маску, яка відмінно очищає шкіру й додає їй ніжності, готують із горохового борошна. Достатньо змішати його з молочною сироваткою (по дві столові ложки) й накласти на обличчя тонким шаром. Коли суміш висохне, її витирають коловими рухами пальців, потім вмиваються гарячою, а згодом холодною водою.

 

Овощ баклажан як антисептик

При деяких проблемах шкіри, зокрема при гнійничкових висипах, використовують сік із сирих баклажанів, яким змащують уражені ділянки шкіри двічі-тричі на день.

 

Квасоля в дерматології

Ще б пак! У ній так багато цінного! Це ідеальний продукт для приготування поживних масок при сухій та ніжній шкірі. Зваріть склянку квасолі, протріть крізь сито, додайте соку з половини лимона та столову ложку оливкової олії. Нанесіть на обличчя на 2030 хвилин, а потім змийте теплою водою. Достатньо робити такі маски раз на два тижні.

 

⌂ Фото: Маска з моркви для сухої і в’янучої шкіри

 

Морква для краси обличчя

Сік моркви – чудовий косметичний засіб, особливо для сухої і в’янучої шкіри. Його вживають усередину і використовують для оздоровлювальних масок.

Чайну ложку соку змішати зі столовою ложкою вершків та жовтком. Суміш нанести на обличчя, через 20 хвилин зняти тампоном із теплою олією і вмитися прохолодною водою. Така маска сприяє розгладжуванню зморщок, тонізує шкіру.

Морквяний сік заморозити в холодильнику кубиками й протирати обличчя двічі на день. Потім вмитися водою кімнатної температури та змастити шкіру сметаною або вершками. Льодяний масаж також чудово розгладжує зморшки.

 

Овочі для міцного волосся

В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла наш експерт – професор Тетяна Гарник

Купити насіння овочів тут

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Рослини для покращення зору (журнал «СонцеСад» 1/2024)
Правду кажуть, що очі – дзеркало не лише душі, а й органів травного тракту, а також ворота печінки. Щоб поліпшити зір, варто звернути увагу на рослини, багаті на провітамін А – каротин
Рослини проти раку
Попередити патологічний процес в організмі можна профілактичними методами, одним з яких є застосування лікарських рослин
Диво-лікар — королева Ехінацея
Ехінацея багатофункціональна. Ця чудодійна рослина оздоровлює і омолоджує наш організм, зміц­нює імунітет і виліковує від бага­тьох захворювань, радує око сво­єю красою
Лаванда — повелителька спокою
Лаванда — красива ароматна тендітна і дуже цілюща. Як лікуватися лавандою розповість експерт.
Ягідна оздоровниця
Ягоди — унікальний продукт харчування і дивовижні ліки. Які ягоди кому потрібні?
Красу і здоров'я подарує виноград
Хто сказав, що ліки не можуть бути смачними? Наша експерт знає, як за допомогою винограду зберегти здоров'я і красу
Чорна смородина — найдешевший полівітамін
Про неймовірну користь маленької чорної ягодки розповість наш постійний експерт Зінаїда Андріївна Шестопал
Актинідія — суперплід і джерело вітаміну С
Смачна. Незвична. Надзвичайно корисна. Про користь актинідії розповідає експерт.
Вишня як гранат? Про користь ягід для здоров'я
Вишні містять майже стільки ж вітамінів, як і гранати. Вживаючи вишні, ви оздоровите весь організм, особливо серцево-судинну систему.

Рекомендовані товари!

Диня Фантазія за 20 нас.
NEW!

У наявності

Диня Фантазія за 20 нас. (ЕДН-39)

15.3грн.

18грн.

Термін дозрівання середній
Форма плоду овальна
Фасування міні-упаковка
Вид диня
Гарбуз Кавбуз за 2 г

У наявності

Гарбуз Кавбуз за 2 г (ЕГР-19)

20.4грн.

24грн.

Термін дозрівання середньостиглий
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид кавбуз
Горох Нут турецький

У наявності

Горох Нут турецький (ЕГХ-13)

13.6грн.

16грн.

Термін дозрівання ранній
Форма плоду кругла
Фасування міні-упаковка
Вид горох
Упаковка за 20 г, за 50 г
Квасоля кущова Славія

У наявності

Квасоля кущова Славія (ЕКС-46)

22.1грн.

26грн.

Термін дозрівання середньостиглий
Форма плоду видовжено-округла
Фасування міні-упаковка
Вид квасоля
Упаковка за 10 г, за 20 г
Кавун Імператор F1 за 1 г

У наявності

Кавун Імператор F1 за 1 г (ЕКВ-73)

20.4грн.

24грн.

Термін дозрівання середньоранній
Форма плоду округла
Фасування міні-упаковка
Вид кавун
Упаковка
Баклажан Перфекшен F1 за 8 нас.

У наявності

Баклажан Перфекшен F1 за 8 нас. (ЕБЛ-33)

15.3грн.

18грн.

Термін дозрівання середньоранній
Форма плоду овальна
Фасування міні-упаковка
Вид баклажан
Баклажан Гордіта F1

У наявності

Баклажан Гордіта F1 (ЕБЛ-32)

22.1грн.

26грн.

Термін дозрівання середньоранній
Форма плоду овальна
Фасування міні-упаковка
Вид баклажан
Упаковка за 40 нас., за 8 нас.
Морква Кузя лакомка за 20 г
NEW!

У наявності

Морква Кузя лакомка за 20 г (ЕМР-81В)

27.2грн.

32грн.

Термін дозрівання середньопізній
Форма плоду конічна
Фасування міні-упаковка
Вид морква
Упаковка
Морква Флакко

У наявності

Морква Флакко (ЕМР-14)

6.8грн.

8грн.

Термін дозрівання пізній
Форма плоду конусоподібна
Фасування міні-упаковка
Вид морква
Упаковка 2 г, 20 г
Гарбуз Світильник Джека за 1 г

У наявності

Гарбуз Світильник Джека за 1 г (ЕГР-25)

7.65грн.

9грн.

Термін дозрівання середньопізній
Форма плоду ребриста
Фасування міні-упаковка
Вид гарбуз