Лікувальні властивості звичайних огірків

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
30.03.2022

Молоді плоди огірка (зеленці) доволі часто вживають у лікувально-профілактичному харчуванні. Вони мають антитоксичну, болезаспокійливу, жарознижувальну, протипухлинну, седативну дію, та й не тільки.

Експерти «СонцеСаду» підготували для вас перелік найпоширеніших захворювань, лікувати які допоможуть звичайні огірки. Однак варто пам’ятати, що один лиш огірок — не панацея від всіх хвороб. Огірки — тільки гарні помічники. 

Захворювання серцево-судинної системи. Огірки — антиаритмічний, антисклеротичний засіб, який містить унікальний набір мінеральних речовин, що сприяють розвантажувальній дії роботи серця. Завдяки високому вмісту калію ці овочі — чудовий гіпотензивний засіб (знижують артеріальний тиск).

Захворювання шлунково-кишкового тракту. Відомо, що огірки покращують апетит. Вони також сприяють всмоктуванню жирів і білків. Крім того, огірки — це проносний засіб, який допомагає позбутися хронічних закрепів. При шлунково— кишкових коліках у давнину пили огірковий сік як заспокійливий та болезаспокійливий засіб.

Захворювання сечової системи. Огірки мають сечогінну дію; вживають огірковий сік або подрібнені плоди.

Захворювання органів дихання. Якщо вам надокучає кашель, скористайтеся народним рецептом: пийте огірковий сік (або з медом) по 2–3 столові ложки 2–3 рази на день.

Захворювання печінки. Огірки регулюють роботу печінки. Кавказькі народи використовують при жовтяниці відвар із перестиглих огірків і огіркових пагонів.

Корисні властивості огірка

⌂ Фото: Корисні властивості огірка

Захворювання шкіри обличчя. Влітку рекомендують протирати шкіру обличчя скибочкою огірка. Позитивно впливає на суху шкіру маска з тертого огірка, змішаного з 1 ст. л. сметани. її накладають на обличчя 2— 3 рази на тиждень.

Корисна і маска з подрібнених на тертці молодих огірків у суміші з кількома краплями лимонного соку. Обидві маски накладають на обличчя на 20 хвилин, потім змивають і намащують живильним кремом. У боротьбі з веснянками та пігментними плямами використовують огірковий сік і водний настій із зеленої шкірки.

При перевтомі очей, що виникає під час напруженої роботи за комп’ютером, читання, редагування текстів, на повіки кладуть скибочки огірка на пів години.

Цей овоч застосовують ще й при свербінні та запаленні очей, що виникають внаслідок алергії до пилку. Примочки для очей роблять із настою зі шкірки огірка: 0,5 склянки подрібненої шкірки огірка заливають 0,5 склянкою окропу і додають 0,5 ч. л. питної соди.

При внутрішній кровотечі вживають відвар із батогів огірка, який готують так: 50 г сухих і подрібнених пагонів огірка заливають 0,5 л води, кип’ятять, охолоджують, проціджують, вживають по 100 г 3 рази на день.

При укусі оси прикладають до цього місця скибочку огірка; біль швидко минає, а опухлість зникає.

При захворюванні ясен ротову порожнину полощуть огірковим соком 3 рази на день після їжі.

При ревматизмі та болю в ногах вживають суміш огіркового та морквяного соку. Коли після тривалої ходьби відчуваєте біль у ногах, то занурте їх в огіркові ванночки, приготовані з каші з подрібнених великих перезрілих огірків.

 

Купити насіння огірка

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Кукурудза: золота допомога вашому здоров’ю
Дослідники помітили, що у країнах, де страви з кукурудзи є традиційним і основним продуктом харчування (каші, мамалига тощо), набагато менше хворіють на серцево-судинні недуги
Огірки замість косметичного салону
Огірки — чи не найпопулярніший засіб «народної косметології». Існує безліч рецеп­тів засобів, які омолоджують і гоять шкіру. Пропонуємо найдієвіші з них
Помідор-косметолог
Це — улю­блений продукт мільйонів людей, його широко реко­мендують сучасні дієтологи та косметологи. Рецепти оздоровчих засобів та страв з помідорів
Картопля — табу чи ліки?
Як вживати картоплю при ЦД
Овочі для шкіри (журнал СонцеСад №4/2020)
Косметика з городу

Рекомендовані товари!