Молоді плоди огірка (зеленці) доволі часто вживають у лікувально-профілактичному харчуванні. Вони мають антитоксичну, болезаспокійливу, жарознижувальну, протипухлинну, седативну дію, та й не тільки.
Експерти «СонцеСаду» підготували для вас перелік найпоширеніших захворювань, лікувати які допоможуть звичайні огірки. Однак варто пам’ятати, що один лиш огірок — не панацея від всіх хвороб. Огірки — тільки гарні помічники.
✔ Захворювання серцево-судинної системи. Огірки — антиаритмічний, антисклеротичний засіб, який містить унікальний набір мінеральних речовин, що сприяють розвантажувальній дії роботи серця. Завдяки високому вмісту калію ці овочі — чудовий гіпотензивний засіб (знижують артеріальний тиск).
✔ Захворювання шлунково-кишкового тракту. Відомо, що огірки покращують апетит. Вони також сприяють всмоктуванню жирів і білків. Крім того, огірки — це проносний засіб, який допомагає позбутися хронічних закрепів. При шлунково— кишкових коліках у давнину пили огірковий сік як заспокійливий та болезаспокійливий засіб.
✔ Захворювання сечової системи. Огірки мають сечогінну дію; вживають огірковий сік або подрібнені плоди.
✔ Захворювання органів дихання. Якщо вам надокучає кашель, скористайтеся народним рецептом: пийте огірковий сік (або з медом) по 2–3 столові ложки 2–3 рази на день.
✔ Захворювання печінки. Огірки регулюють роботу печінки. Кавказькі народи використовують при жовтяниці відвар із перестиглих огірків і огіркових пагонів.
⌂ Фото: Корисні властивості огірка
✔ Захворювання шкіри обличчя. Влітку рекомендують протирати шкіру обличчя скибочкою огірка. Позитивно впливає на суху шкіру маска з тертого огірка, змішаного з 1 ст. л. сметани. її накладають на обличчя 2— 3 рази на тиждень.
Корисна і маска з подрібнених на тертці молодих огірків у суміші з кількома краплями лимонного соку. Обидві маски накладають на обличчя на 20 хвилин, потім змивають і намащують живильним кремом. У боротьбі з веснянками та пігментними плямами використовують огірковий сік і водний настій із зеленої шкірки.
✔ При перевтомі очей, що виникає під час напруженої роботи за комп’ютером, читання, редагування текстів, на повіки кладуть скибочки огірка на пів години.
Цей овоч застосовують ще й при свербінні та запаленні очей, що виникають внаслідок алергії до пилку. Примочки для очей роблять із настою зі шкірки огірка: 0,5 склянки подрібненої шкірки огірка заливають 0,5 склянкою окропу і додають 0,5 ч. л. питної соди.
✔ При внутрішній кровотечі вживають відвар із батогів огірка, який готують так: 50 г сухих і подрібнених пагонів огірка заливають 0,5 л води, кип’ятять, охолоджують, проціджують, вживають по 100 г 3 рази на день.
✔ При укусі оси прикладають до цього місця скибочку огірка; біль швидко минає, а опухлість зникає.
✔ При захворюванні ясен ротову порожнину полощуть огірковим соком 3 рази на день після їжі.
✔ При ревматизмі та болю в ногах вживають суміш огіркового та морквяного соку. Коли після тривалої ходьби відчуваєте біль у ногах, то занурте їх в огіркові ванночки, приготовані з каші з подрібнених великих перезрілих огірків.
Рекомендовані товари!
У наявності
Огірок Веселі метелики за 0,5 г (ЕОГ-116)
10грн.
У наявності
Огірок До чарочки F1 за 15 нас. (ЕОГ-278)
10грн.
У наявності
Огірок Філліпок F1 за 10 нас. (ЕОГ-309)
26грн.
У наявності
Огірок Герман F1 (ЕОГ-265)
48грн.
У наявності
Огірок Чайковський F1 за 10 нас. (ЕОГ-314)
42грн.