Безсоння – невіддільна частина багатьох людей, особливо зараз, коли багато стресових ситуацій. Лікарі рекомендують таблетки, найчастіше дуже дорогі. Адже в більшості ліків проти безсоння основною складовою є рослини. «СонцеСад» розповідає, які саме рослини можна виростити самим, щоб подолати цей тяжкий стан
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Корінь валеріани допомагає дорослим і дітям здолати симптоми тривоги та депресії. Споживаючи його, ви матимете глибокий сон, якісніший і триваліший (відновлює та додає енергії нашому тілу). Прокинувшись, зможете гори зрушити. Аби помітити результат, приймати корінь валеріани варто до двох місяців.
Лікарська рослина багата на алкалоїди – леонурин та леонуридин, а також флавоноїди, сапоніни й дубильні речовини, які мають заспокійливу дію. Лікарі радять собачу кропиву при нервовому перезбудженні, порушенні серцевого ритму та підвищеному артеріальному тиску. Вона має сильнішу дію, ніж валеріана.
Для настою столову ложку подрібненої сировини залийте склянкою окропу. Потім закутайте, якщо нема де підігріти, або ж поставте на слабенький вогонь бодай на п’ять хвилин. Вживайте до їди по 1/4 склянки чотири рази на день або по третині склянки тричі на день.
Запашна лаванда покращує сон і позбавляє емоційної напруги завдяки ефірній олії в суцвіттях. Нормалізує тиск і допомагає швидше заснути. Щоб поліпшити якість, варто вдихнути запах олії перед сном.
Бавовняний або лляний мішечок із висушеними квітками лаванди кладіть під подушку. Тоді під впливом тепла тіла з подушки виділятимуться ароматичні речовини. Можете вирощувати лаванду в горщику й тримати в спальні.
Ця чудо-рослина лікує депресію, нервове напруження, які часто є причинами безсоння. Цьому сприяють ефірна олія та гідроксикоричні кислоти. Під час приготування чаю найкраще поєднувати листя меліси з м’ятою, ромашкою, валеріаною, глодом.
Ромашкові чаї та відвари – рятівники при безсонні. Квітки містять флавоноїд апігенін, який знижує тривожність і діє заспокійливо. Достатньо випивати склянку теплого чаю за 40 хвилин до сну щодня.
Цінна завдяки ментолу, який допомагає боротися зі стресом і безсонням. Як і ромашковий чай, м’яту рекомендують настоювати протягом десяти хвилин і пити перед сном. Можна також вдихати її аромат.
Чебрець корисно використовувати при безсонні та інтенсивній розумовій праці. Готують настої та відвари, а також ароматичні ванни.
⌂ Фото: Ромашка⇑ М’ята⇑ Чебрець⇑
Діє як заспокійливий засіб. Його радять комбінувати з валеріаною та собачою кропивою. Плоди можна додавати до чаю. Найкраще пити тричі на день за півгодини до їди. Окрім того, глід сприяє одужанню після тяжких хвороб, нормалізує ритм серця.
Заспокоює, покращує сон й апетит, знижує підвищену збудливість. Аби отримати ці бонуси, дві чайні ложки подрібненої сухої трави треба залити склянкою окропу й настоювати протягом пів години. Потім процідити настій, додати одну чайну ложку меду й розмішати. П’ємо чай по пів склянки перед сном. Також при безсонні можна мити голову міцним відваром із материнки.
Липа – природний заспокійливий засіб, який покращує якість сну. Також допомагає боротися із запаленням, зменшує біль, поліпшує роботу шлунково-кишкового тракту, знижує артеріальний тиск.
Рекомендовані товари!
У наявності
Мак суміш Снодійна махрова за 0,2 г (ЕНК-72)
У наявності
Львиний зев високоросла суміш за 0,2 г (ЕНК-152)
У наявності
Сальвія червона за 0,2 г (ЕНК-491)
У наявності
Квіткова суміш Декоративні злаки за 0,5 г (ЕНК-523)
У наявності
Квіткова суміш сухоцвіти Застигла музика за 0,5 г (ЕНК-528)
У наявності
Сальвія суміш за 0,1 г (ЕНК-557)
У наявності
Гайлардія за 0,2 г (ЕНК-96)
У наявності
Сафлор фарбувальний за 0,5 г (ЕНК-563)
10грн.
У наявності
Лаватера Рожева за 0,2 г (ЕНК-725)
У наявності
Титонія круглолиста (мексиканський соняшник) за 0,2 г (ЕНК-726)