Стевія: користь як від ліків

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.06.2022

Стевія — корисна рослина, про яку у світі відомо давно. Лікувальні властивості стевії використовують у медицині від багатьох захворювань. Як посадити стевію в Україні, розкажуть експерти «СонцеСаду».

Чим корисна стевія

Відомо, що індійці здавна використовували цю рослину, яку називали солодкою травою, для приготування напоїв і для лікування опіків та інших хвороб. Нині стевію широко використовують у Японії, США — у раціоні хворих на ожиріння, гіпертонічну хворобу та цукровий діабет ІІ типу. Адже ця рослина містить глікозид, який у 250-300 разів солодший за цукор.

Цінність стевії ще й у тому, що до її складу входять: флавоноїди, калій, кальцій, фосфор, магній, кремній, мідь, селен, хром, вітаміни С, А, Е, вітаміни групи В. Стевію можна вживати протягом тривалого часу. Вона мае імуномодулюючу, адаптогенну, помірну жовчогінну дію, антиоксидантні, протизапальні властивості, покращує роботу серцево-судинної системи, імунітет, нормалізує тиск.

Доцільно вживати стевію і при патології суглобів, артритах, гострому артрозі. Солодка трава зменшу шкідливу дію гормональних стероїдних препаратів, зменшує в'язкість крові, зміцнює судини, пригнічує ріст новоутворень, уповільнює розвиток карієсу, зміцнює ясна при пародонтозі (тому у світі випускають зубні пасти зі стевією).

Стевія нормалізує poбoтy кишково-шлункового тракту, пришвидшує загоєння ран, рубців, допомагає у лікуванні шкірних захворювань - дерматитів, екзем, себореї, поліпшуэ стан нігтів. Можна заварювати стевію і додавати до чаю (замість цукру) або ж приготyвати лікувальний настій.

У всьому світі стевію цінують як джерело вітамінів

Фото: У всьому світі стевію цінують як джерело вітамінів

 

Застосування стевії для оздоровлення організму

Настій. 20 г листків на 200 мл окропу, кип'ятити 5 хв., настояти під кришкою не більше ніж 10 хв., по- тім залити в термос і ще настоювати 10-12 годин. Готyвати не більше як на 2-3 дні, зберігати в холодильнику. Додавати замість цукру.

При травмах, опіках, виразках, фурункулах можна прикладати свіжі подрібнені листки або промивати рани відваром.

 Відвар. 1/2 столової ложки листків зав'язати в серветку або у два шари марлі і залити склянкою окропу. Кип'ятити на повільному вогні 30 хв. Відвар злити в пляшечку, а траву знову залити такою ж кількістю води і настояти 30 хв. Настої можна використовувати окремо або злити в один.

Настій стевії додають у чаї замість цукру

Фото: Настій стевії додають у чаї замість цукру

Настій краси. 1 столову ложку сирих листків на 1 склянку води, довести до кипіння, настояти 30 хв. Використовують для освітлення пігментних плям на обличчі, втирають у шкіру голови для блиску волосся, вмиваються, щоб шкіре стала еластичною та пружною.

Спиртовий екстракт. 20 грамів сухих листків на 1 склянку спирту, тримати впродовж доби в теплому місці, процідити та використовувати по 1 чайній ложці для підсолоджування чаю.

Сироп. 1 ст. л. листків на 1 склянку води, варити на повільному вогні до консистенції сиропу, коли крапля на сухій тарілці триматиметься округлої форми. Такий сироп солодший за цукор у 100 разів. Його додають у чай, особливо корисно — у трав'яні чаї.

 

Як посадити і виростити стевію

Стевія — південна принцеса, тому садити її треба там, де найбільше тепла і світла, у місці, захищеному від вітру.

Найкращими для стевії е ґрунти з легким механічним складом, слабокислі, з високим рівнем ґрунтових вод. На батьківщині стевія росте на піщаних слабокислих ґрунтах.

Стевію можна вирощувати в ґрунті

Фото: Стевію можна вирощувати в ґрунті

 

Важливо!

Рослина не витримує наші зими, тому її треба переносити в приміщення або просто вирощувати як однорічник.

Якщо ви плануєте вирощувати стевію у будинку, то можете відразу ж садити її в горщики, але врахуйте, що її коренева система росте вшир, тому висаджуйте рослину в неглибокий широкий горщик.

Розсаду ж висаджують у відкритий ґрунт лише тоді, коли мине загроза повернення приморозків, а середньодобова темперaтypa повітря досягне +10°L.

Спосіб садіння: 70 х 15 см або 70 х 20 см. Особливо важливо забезпечити оптимальну вологість після висаджування у відкритий ґрунт. Коли розсада приживеться, поливати потрібно за потреби, оскільки надмірне поливання в цей період шкодить.

Для вирощування стевії в кімнаті підійде неглибокий і широкий горщик

Фото: Для вирощування стевії в кімнаті підійде неглибокий і широкий горщик

 

Розпушування ґрунту проводять не близько від рослин, тому що вони дуже крихкі і швидко ламаються, а коренева система розміщується неглибоко від поверхні ґрунту.

 

Купити насіння стевії

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Ревінь від ста недугів: корисні властивості та застосування
Якщо шукаєте щось новеньке й екзотичне за смаком, неймовірно корисне, популярне за кордоном і перспективне в Україні — зверніть увагу на ревінь, рекомендує «СонцеСад»
Диво-лікар — королева Ехінацея
Ехінацея багатофункціональна. Ця чудодійна рослина оздоровлює і омолоджує наш організм, зміц­нює імунітет і виліковує від бага­тьох захворювань, радує око сво­єю красою
Гінкго білоба — той, що продовжує життя
Гінкго білоба не випадково називають деревом, «що про­довжує життя». Як впливає використання лі­ків з листя гінкго білоби на орга­нізм людини
Женьшень — корінь життя
Корисні властивості кореня женьшеню. Розповідає Ігор Бялковський.
Спеції. І смакують, і лікують
Кожна зі спецій не лише надає особливого смаку і аромату стравам, а і має особливі властивості, що сприяють оздоровленню

Рекомендовані товари!

Орегано (материнка) за 0,1 г

У наявності

Орегано (материнка) за 0,1 г (ЕЛП-24)

11.9грн.

14грн.

Фасування міні-упаковка
Культура орегано, багаторічна
Термін дозрівання пізній
Любисток лікарський за 0,2 г

У наявності

Любисток лікарський за 0,2 г (ЕЛП-19)

10.2грн.

12грн.

Фасування міні-упаковка
Культура любисток, багаторічна
Термін дозрівання середній
Меліса лимонна за 0,1 г

У наявності

Меліса лимонна за 0,1 г (ЕЛП-8)

8.5грн.

10грн.

Термін дозрівання ранній
Фасування міні-упаковка
Культура меліса, багаторічна
Рута пахуча за 0,1 г

У наявності

Рута пахуча за 0,1 г (ЕЛП-33)

8.5грн.

10грн.

Культура рута, багаторічна
Упаковка
Термін дозрівання пізній
Фасування міні-упаковка
Шавлія Мускатна за 0,2 г

У наявності

Шавлія Мускатна за 0,2 г (ЕЛП-90)

11.9грн.

14грн.

Культура шавлія, багаторічна
Термін дозрівання ранній
Фасування міні-упаковка
Стевія Медова трава за 5 нас.

У наявності

Стевія Медова трава за 5 нас. (ЕЛП-48)

35.7грн.

42грн.

Фасування міні-упаковка
Культура стевія
Термін дозрівання ранній
Чебрець (тим’ян) за 0,15 г

У наявності

Чебрець (тим’ян) за 0,15 г (ЕЛП-34)

10.2грн.

12грн.

Культура багаторічна, чебрець
Упаковка
Термін дозрівання ранній
Фасування міні-упаковка