Виноград цінують не тільки за смакові, а й за лікувальні властивості. Сонячне гроно — це справжні ліки, які нормалізують роботу серця, артеріальний тиск, поліпшують апетит і позбавляють безсоння, швидко зменшують набряки. Існує навіть спеціальний напрямок — виноградолікування (ампелотерапія).
⌂ Фото: Виноград — джерело вітамінів
«СонцеСад» зібрав для вас найкращі рецепти з винограду від багатьох захворювань.
Важливо знати!
З лікувальною метою краще вживати виноград, який полежав два-три дні після збору, без шкірки (вона провокує метеоризм) та кісточок (вони можуть спричинити закрепи).
⌂ Фото: Свіжі листки винограду використовують для приготування голубців
Виноград — дуже цінний дієтичний продукт, який має сечогінну, проносну і потогінну дію. Лікарі радять пити виноградний сік, починаючи зі склянки вранці натщесерце за годину перед споживанням їжі, та ввечері, доводячи разову дозу до двох склянок.
✔ Під час лікування соком добова доза не має перевищувати 1200 г. Курс такого лікування — три-п’ять тижнів. Водночас не їжте жирного м’яса, не пийте сирого молока, алкогольних напоїв.
✔ Виноградний сік рекомендують для виведення з організму сечової кислоти, при сечокам’яній хворобі, загальному виснаженні організму. Магазинний виноградний сік для лікування не годиться!
✔ Червоний виноградний сік добре розріджує кров (для цього достатньо вживати півсклянки соку на день), тож корисний для профілактики тромбоутворення.
✔ Родзинки (по одній-дві столові ложки тричі на день) також радять вживати для виведення з організму сечової кислоти, вони дуже корисні при артриті, поліартриті, для профілактики каменів у нирках.
⌂ Фото: Червоний виноградний сік розріджує кров
Настої і відвари з листків винограду в народній медицині використовували для полоскання горла, приготування компресів і ванн при шкірних хворобах. Також для цього можна використовувати сік із недостиглих плодів.
⌂ Фото: Можна приготувати відмінний відвар із насіння винограду
✔ Свіжий сік із достиглого винограду — чудовий косметичний засіб. Компреси і маски з нього живлять і пом’якшують шкіру, позбавляють закупорки потових залоз, покращують обмін речовин у шкірі.
✔ Після ванни чи сауни змочіть марлю свіжим соком винограду, накладіть на обличчя і шию на 15–20 хвилин. Потім вмийтеся теплою водою і змастіть шкіру поживним кремом.
✔ З подрібнених у м’ясорубці родзинок готують компрес, накладаючи на сухі мозолі на долонях і підошвах.
⌂ Фото: Ізюм використовують у косметології
Важливо!
Виноградотерапію не рекомендують при ожирінні, цукровому діабеті, виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки, при коліті, що супроводжується проносами.
✔ Зміст статей журналу СонцеСад 2/2022
Рекомендовані товари!