Неймовірне задоволення для дачника і кулінарного гурмана в одній особі готуючи свою коронну страву вийти на ганок і зібрати букетик необхідних для приготування прянощів.
Для того, щоб мати естетично привабливий куточок з пряними травами можна попрацювати і посіяти насіння на розсаду, а можна зупинитися на варіанті посіву насіння пряних трав в ґрунт під зиму. Так насіння пряних трав взимку загартується і буде сильнішим і розкішнішим.
Поспішати не варто. Вивчіть прогноз погоди на тривалий період, щоб уникнути відлиги.
✔ Цікаво!
Є одна порада, як повністю вгадати з посівом насіння пряних трав під зиму. Погляньте на дуб. Він має скинути останні листочки. Тоді можна приступати до посіву під зиму.
Виберіть для посіву насіння пряних рослин не вітряну сонячну ділянку, або з ажурним затіненням.
Відео: МОНАРДА – природний антибіотик
Розповідає Ольга КОРАБЛЬОВА, старший науковий співробітник відділу культурної флори Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України, кандидат сільськогосподарських наук
Так як деякі пряні трави сходять довго, то при прополюванні можна ненароком висмикнути їх прийнявши за бур'яни. Щоб точно бути впевненими, де посіяне насіння пряних трав чудовим рішенням буде посіяти насіння під зиму в горщики і прикопати їх на грядках. Також буде зручніше засипати горщики ґрунтом і сіяти насіння не нахиляючись над грядками, а стоячи за столом вдома.
Для посіву насіння пряних рослин можна використовувати будь-які контейнери чи коробочки, головне з дренажними отворами. Особливих вимог у насіння пряних трав до ґрунту немає. Головне не допускати застою води. Ґрунт у горщиках не повинен доходити до бортиків близько 3 см. Насіння пряних трав сіємо не притискаючи в ґрунт. Присипаємо посів зверху сухою землею. Закопуючи ємності в ґрунт, враховуйте щоб земля в горщиках була на рівні ґрунту на ділянці. Бажано для вашої зручності підписати кожну пряну рослину. Обов'язково вкрийте посадку покривним матеріалом.
⌂ Фото: Якщо висіяти пряні у контейнері восени, навесні будуть видимі зелені ділянки
Взимку в очікуванні весни можна добре підготуватися та продумати ідею і комбінацію клумб.
Коли навесні посіви порадують молодими сходами і земля досить прогріється, виймайте горщики із землі та створюйте найпривабливіші та найоригінальніші клумби.
Клумбу розташуйте так, що вам було зручно вийти з кухні, підійти і зірвати пучок пряних трав за будь-якої погоди, у тому числі і в сльоту, і дощ.
Бажано в клумбах комбінувати лише їстівні рослини. Щоб поспішаючи не відщипнути не ту гілочку.
Можна зібрати різноманітні пряні рослини на одній клумбі, так вийде начебто природний ландшафт. А можна підібрати приблизно однакові пряні трави і створити ідеальні геометричні композиції, немов у палацовому саду.
⌂ Фото: Різноманітні пряні рослини — це ще й красиво
Радимо, що зручніше розміщувати однорічні види окремо від багаторічних.
✔ Однорічні пряні трави: аніс, майоран, базилік, коріандр, кріп, петрушка, гірчиця.
✔ Багаторічні пряні трави: м'ята, меліса, материнка, чебрець, розмарин, лаванда, любисток, рута.
Багаторічні пряні рослини слід оновлювати раз на 3-4 роки.
Рекомендовані товари!
У наявності
Орегано (материнка) за 0,1 г (ЕЛП-24)
14грн.
У наявності
Черемша (Дикий часник) за 0,1 г (ЕЛП-25)
18грн.
У наявності
Чабер за 0,5 г (ЕЛП-10)
12грн.
У наявності
Аніс за 0,2 г (ЕЛП-12)
10грн.
У наявності
Вівсяний корінь за 0,1 г (ЕЛП-40)
58грн.
У наявності
Фенхель за 0,5 г (ЕЛП-9)
12грн.
У наявності
Гірчиця листова за 1 г (ЕЛП-82)
12грн.
У наявності
Сидерат Редька олійна за 0,5 кг (ЕСД-9В)
99грн.
У наявності
М'ята яблунева за 0,1 г (ЕЛП-124)
14грн.
У наявності
Саджанець Шипшина безколючкова Кан (ОКН-4026(2-4л))