Королева ночі тубероза (журнал СонцеСад №1/2021)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
17.03.2021

Аромат туберози – сильний, дуже приємний, а квіти фантастично гарні! Олія туберози – одна з найдорожчих парфумерних олій у світі! В ароматерапії цей запах використовують як заспокійливий, для зняття стресу, підвищення чуттєвості та сексуальності. Ця екзотична квітка починає цвісти ближче до ночі. Недарма на Сході її іменують Королевою ночі. Наукова назва цієї екзотичної рослини – поліантес тубероза, поліантес бульбоносний.

Про неї розповідає Ольга Тимченко, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Національного ботанічного саду ім. М. Гришка НАН України.

Походить рослина з Південної Америки. У догляді вона нескладна, однак потребує дотримання ряду умов, продиктованих її екзотичним походженням.

1) Любить сонячні ділянки. Якщо її посадити в тінь – вона не буде цвісти.

2) Має тривалий період вегетації. Якщо посадити навесні запізно – він може просто не встигнути зацвісти.

3) Оскільки тубероза не зимує в нашому кліматі у відкритому ґрунті, на зиму її необхідно викопувати.

Тубероза розмножується бульбоцибулинами. Одна бульбоцибулина цвіте лише раз у житті, але дасть 15-30 діток, утворивши гніздо цибулин.

Вирощувати туберозу (поліантес бульбоносний) найкраще у відкритому ґрунті, у саду. Можна – й у кімнатному горщику, але для цвітіння потрібно докласти більше зусиль, оскільки рослина полюбляє великі обсяги ґрунту. Щоб ваша кімнатна тубероза зацвіла – її необхідно висадити у велику кадку.

⌂ Цвітіння туберози

Викопують туберозу у жовтні. Гніздо цибулин злегка обтрушують від ґрунту. Його не поділяють на фрагменти, і прямо з листям кладуть у прохолодне приміщення. Бульбоцибулини добре просохнуть, а листя висохне. Якщо ж листя встигло підмерзнути після перших осінніх заморозків, тоді його обрізають, залишаючи приблизно 10 см. Бульбоцибулини туберози зберігають до весни у сухому приміщенні за температури +10°С.

Відео «Королева ночі – Тубероза!» Розповідає Ольга Дмитрівна Тимченко:

Це відео можете подивитися на YouTube-СонцеСад у гарній якості! Тисніть на відео!

Навесні бульбоцибулини туберози виймають зі сховища і висаджують. Якщо ви саджатимете у відкритий ґрунт – робіть це у травні. Тоді рослина заквітує у кінці вересня – на початку жовтня. Однак оптимальний варіант: спершу у квітні посадити рослину у горщик і попередньо проростити, час від часу злегка поливаючи. А у травні пророщену рослину висадити у відкритий ґрунт. За такого підходу тубероза гарантовано та тривало цвістиме, до того ж раніше.

При посадці тубероза не любить заглиблення. Глибина ямки має становити не більш як 5 см. Якщо посадите глибше – тубероза не зацвіте, бо довго прокидатиметься та проростатиме.

⌂ Туберозу навесні варто висаджувати отаким гніздечком-кущиком - розповідає Ольга Тимченко

Висаджувати туберозу (поліантес бульбоносний) краще гніздами-кущиками, а не поодинокими цибулинками. Таке гніздо формує один, але сильний квітконос. Якщо висадити у ґрунт поодинокі цибулинки-дітки, то вони цього року не зацвітуть, лише збільшаться у розмірах і сформують невеликі гнізда-кущики, які зацвітуть наступного року.

Поліантес бульбоносний любить рясний полив та підживлення. До характеру добрив рослина не надто вимоглива: можна підживлювати як органікою, так і неорганікою. Скажімо, при висаджуванні поліантеса у посадкову ямку корисно додати трохи перегною. За період вегетації туберозу оптимально підживлювати тричі: коли починають проростати листочки; у період бутонізації; після цвітіння.

Наталія Вишневська, Ольга Тимченко

Акція! Як виняток ми відкрили Вам доступ до журналу "СонцеСад" і запрошуємо передплатити його тут

Скачати електронний варіант журналу тут

Зміст статей журналу СонцеСад №1/2021
Надзвичайна звичайна айва (журнал СонцеСад №1/2021)
Ягідне царство Анатолія Гребенника (журнал СонцеСад №1/2021)
Актинідія любить українські землі (СонцеСад №1/2021)
Гіменокаліс – лілія-павук (журнал СонцеСад №1/2021)
Пересаджуємо лілійник (журнал СонцеСад №1/2021)
Лесина Груша в саду (журнал СонцеСад №1/2021)
Лілія як дерево! (Журнал СонцеСад №1/2021)
Кизил сотні літ щороку рясно плодоносить (журнал СонцеСад №1/2021)
Секрети вирощування картоплі (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощуємо смачну картоплю (журнал СонцеСад №1/2021)
Жимолость – максимум користі, мінімум клопотів (журнал СонцеСад №1/2021)
Верба б’є по хворобах (журнал СонцеСад №1/2021)
Астильба – тіньовитривала краса надовго (журналСонцеСад №1/2021)
Десять правил вирощування груші (журнал СонцеСад №1/2021)
Хурма – досить легка культура для вашого саду (журнал СонцеСад №1/2021)
Флокс садовий – невибаглива краса (журнал СонцеСад №1/2021)
Червонощокі яблука - діти сонця (журнал СонцеСад №1/2021)

 

 

 

 

 

 

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram