Гіменокаліс — лілія-павук

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
06.02.2021

Ця рослина має дуже ефектний і екзотичний вигляд, не потребує особливого догляду, але на зиму цибулину треба викопувати. Лілія-павук, безумовно, стане окрасою вашого саду та здивує гостей, які туди завітають. Цю дивовижну квітку можна вирощувати також у приміщенні.

⌂ Ольга Тимченко, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ботсаду ім. М. Гришка

Про особливості рослини й умови її вирощування розповідає Ольга Тимченко, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ботсаду ім. М. Гришка:

Гіменокаліс – виходець із Південної Америки. У наших умовах у ґрунті не зимує: його висаджують навесні й викопують восени. На початку літа рослина викидає стрілку й невдовзі зацвітає. Квітка дуже екзотична: трубочка й вигнуті пелюстки. На одній стрілці може бути до десяти квіток, кожна з яких цвіте недовго, але загалом стрілка милуватиме око цвітом понад тиждень. Протягом усього літа гіменокаліс зберігає декоративне листя, його можна висаджувати як окремо, так і групами, у будь-яких композиціях. Якщо висадите густо, на відстані 15–20 см, то отримаєте красиву клумбу, яка рясно квітуватиме. Висота листя – близько 50 сантиметрів, стрілки з квіткою – приблизно 70 см. Квіти мають приємний слабкий аромат.

⌂ Розмножують гіменокаліс цибулинами

Розмножують цю рослину цибулинами, які утворюють «діток». Щоб викопати цибулину, треба докласти зусиль, бо коріння глибоко залягає в землю. Після викопування листя із цибулин обрізати не варто. Покладіть їх у приміщення, щоб листки повністю висохли. Тоді їх зріжте, а коріння не чіпайте. Зберігайте цибулини при температурі близько 10°С у сухому приміщенні з невисокою вологістю. Якщо зберігати в підвалі, вони можуть загнити. «Діток» від великої цибулини відокремлюють навесні. Вони теж мають коріння, як і материнська цибулина, але ще зо два роки підростатимуть, поки вийде квітуча цибулина.

Висаджують гіменокаліс у травні на добре освітлених сонцем ділянках. Дуже заглиблювати цибулину не треба. Викопайте таку ямку, щоб для коріння було досить місця. Глибина посадки залежить від розміру цибулини: більші – для квітучих цибулин, менші – для дорощування «діток». У період вегетації рослина потребує поливання. Гіменокаліс не дуже вибагливий до підживлення. Можна удобрювати як органікою, так і мінеральними добривами.

Акція! Як виняток ми відкрили Вам доступ до журналу "СонцеСад" і запрошуємо передплатити його тут

Скачати електронний варіант журналу тут

Зміст статей журналу СонцеСад №1/2021
Надзвичайна звичайна айва (журнал СонцеСад №1/2021)
Ягідне царство Анатолія Гребенника (журнал СонцеСад №1/2021)
Актинідія любить українські землі (СонцеСад №1/2021)
Пересаджуємо лілійник (журнал СонцеСад №1/2021)
Королева ночі тубероза (журнал СонцеСад №1/2021)
Лесина Груша в саду (журнал СонцеСад №1/2021)
Лілія як дерево! (Журнал СонцеСад №1/2021)
Кизил сотні літ щороку рясно плодоносить (журнал СонцеСад №1/2021)
Секрети вирощування картоплі (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощуємо смачну картоплю (журнал СонцеСад №1/2021)
Жимолость – максимум користі, мінімум клопотів (журнал СонцеСад №1/2021)
Верба б’є по хворобах (журнал СонцеСад №1/2021)
Астильба – тіньовитривала краса надовго (журналСонцеСад №1/2021)
Десять правил вирощування груші (журнал СонцеСад №1/2021)
Хурма – досить легка культура для вашого саду (журнал СонцеСад №1/2021)
Флокс садовий – невибаглива краса (журнал СонцеСад №1/2021)
Червонощокі яблука - діти сонця (журнал СонцеСад №1/2021)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram