Каштан їстівний і його корисні властивості

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.10.2021

У 70-хроках з гірської Фра­нції на Вінниччину був заве­зений унікальний сорт їстівного каштану, який ви­соковрожайний, смачний і без проблем витримує моро­зи до -37° С.

Сіянці цього високоврожайного сорту поширюються в Україні під назвою «Благодатний». Вони та­кож дуже морозостійкі, плодоно­сять щорічно, починаючи з 4–5 ро­ку. Врожайність доходить до 70–100 кг і більше з дерева. Плоди ве­ликі, солодкі, дозрівають і випа­дають з обгорток в жовтні–листопаді. В цей же час опадає листя.

Каштан — вологолюбне дерево. Вологість повітря і грунту — основні умови для успішного його росту. Це дерево любить родючі землі і не переносить вапняних. Може рости на сухих кам’янистих ґрунтах, якщо є можливість його потужній стри­жневій системі проникнути в гли­бокі, багаті вологою ґрунти.

Всі частини їстівного каштана можуть бути використані для про­філактики захворювань людини або як лікарські засоби.

⌂ Каштан їстівний цвіте

 

Каштани зцілюють

Каштан використовують при лі­куванні таких захворювань:

Більшість людей поки що не знає, що, крім приємного смаку, плоди їстівного каштана є джере­лом необхідних нашому організму корисних вітамінів і мікроелемен­тів. З плодів отримують лікуваль­ний екстракт, за допомогою якого можна відновити тонус, підсилити капіляри і судини, нормалізувати кровообіг.

Листя і каштани попередньо ви­сушують і готують з них лікува­льний відвар, який застосовують при запальних захворюваннях си­стеми дихання.

Особливо ефективний каштан при варикозному розширенні вен. Для звільнення від цієї хвороби використовують різні частини каштанового дерева із яких го­тують відвари, мазі і лосьйони. Ко­ли каштан починає цвісти необ­хідно зібрати його квітки і вича­вити з них сік, потім розбавити з водою в пропорції 30:1. Цією на­стойкою протирають хворі місця декілька раз в день.

Каштан їстівний добре допома­гає жінками при болючих і рясних менструаціях, а також в період клімаксу. Для цього використо­вують сік з суцвіть каштана і роз­чиняють в 10 мл води 30 капель соку, вживають два рази в день.

Їстівний каштан — це не тільки горіхоплідна, а й цінна медоносна культура. Особливо цінується сво­єю антимікробною дією, його ре­комендується вживати при киш­кових розладах і венних захворю­ваннях. Він багатий цілим комп­лексом вітамінів. Каштановий мед має трішки гіркуватий присмак, але його можна позбутися при слабому підігріванні меду у від­критій посудині. Має великий по­пит в кондитерській промисло­вості. Може зберігатися до трьох років не кристалізуючись.

Корисні властивості їстівного каштана не втрачаються навіть при тепловій обробці.

 

Як зберігати каштани

Каштани можна заморожувати. Для цього їх потрібно спочатку під­смажити, потім почистити. У тако­му вигляді каштани зберігаються в морозильній камері близько 6 мі­сяців. Для того щоб зберегти свіжі каштани, їх потрібно замочити у воді на пару днів, потім як слід про­сушити. При такій консервації каш­тани можна зберігати в сухому про­холодному місці декілька місяців.

 

Смаковинки із каштанів

Печені каштани

⌂ Печені каштани — для справжніх гурманів

Час приготування: 20 хвилин. Інгредієнти: 0,5 кг каштанів їстівних, не чищених Нагріваєте духовку до 200 градусів. Каштани з гострого боку надрізаєте хрестом на третину, викладаєте на деко і випікаєте близько 20 хвилин. Каштани готові, коли кінчики завернулися і сере­динка стала м’якою.

За смаком вони нагадують соло­дку кукурудзу.

 

Статтю підготовлено за книгою: Пахно Ф.В., Паутов Ю.І., Пахно В.Г. «Їстівний каштан», Дніпропетровськ, 2013

 

Купити саджанці каштана

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Хурма — досить легка культура для вашого саду!
Головне — обрати сорт, виведений на основі хурми віргінської!
Фундук — смачний і поживний
Волинянин Іван Грушковський одним із перших у регіоні зайнявся вирощуванням фундука. До вашої уваги його досвід
Азиміна. І вдома, і в тропіках, і... в Україні
Культура вже підкорила багато країн завдяки красі та унікальному смаку плодів. Повірте, це чи не найсмачніший екзотичний плід, який можна виростити в наших кліматичних умовах
Мигдаль. Горішки для попелюшки
Хочете стати принцесою за помахом чарівної палички? Тоді посадіть на своїй присадибній ділянці мигдаль
Делікатес із зелених горіхів
Одна-дві ложки цієї смакоти до чаю за сніданком або вечерею додадуть вам енергії та стануть ефективною профілактикою хвороб серцево-судинної, сечостатевої й ендокринної систем
Вирощування хурми
Особливості вирощування хурми

Рекомендовані товари!