Усі горіхи — корисна їжа. Та є серед них і такі, які здатні здійснити диво: подарувати міцне здоров’я, чудовий настрій, красу та стрункість. Хочете стати принцесою за помахом чарівної палички? Тоді посадіть на своїй присадибній ділянці мигдаль.
Мигдаль та боротьба з холестерином
Мигдаль завжди визнавали смачним, та не завжди корисним. На початку 1990-х років минулого століття, коли у США та інших країнах Заходу оголосили «бій холестерину» й почали звинувачувати всі жири в шкідливості, на горіхи перепало й мигдалю.
Однак із плином років проявилися негативні наслідки нерозумної війни з усіма жирами і всі зрозуміли, що серед них є дуже корисні. Тоді й мигдалю почали співати оди як продукту, що містить «добрі», а кажучи науковою мовою — мононенасичені жири, які позитивно впливають на рівень холестерину в крові, а відтак і зменшують ризик серцевих захворювань. Отож, у царині вирощування та продажу мигдалю також стався справжній бум. Рекламодавці охрестили ці смачні горішки найкориснішим перекусом, а дієтологи — їжею для позитивного настрою.
⌂ Фото: Корисні властивості мигдалю зміцнюють організм і допомагають боротися із зайвою вагою
Про користь мигдалю
Учені також підтверджують дані про користь мигдалю, щоправда, виваженіше й стриманіше, але ж доказово! Зокрема, тривалі дослідження щодо вживання цього продукту дали підстави стверджувати, що:
- мигдаль — ефективний компонент дієт для схуднення, оскільки його споживання пришвидшує цей процес, порівняно з іншими режимами обмеження їжі. До того ж не тримає «тіло в голоді», оскільки містить цілий спектр цінних речовин — ті ж мононенасичені жири (40-60%), багато калію, а також білки (до 30%), клітковину (останньої в ньому найбільше з-поміж усіх горіхів);
- мигдаль містить корисні ефірні олії, вітаміни Е, В1, В2, В5, В6, В9, каротин, органічні кислоти, амінокислоти, магній, фосфор, кальцій. Такий комплекс — цінний для нервової системи, обміну речовин (збільшується резистентність до інсуліну), зміцнення кісток та гнучкості суглобів, поліпшення діяльності мозку, забезпечення регенеративних процесів в організмі;
- мигдаль покращує жіноче здоров’я, оскільки вітамін Е дарує прекрасній статі красу, стрункість, гормональний баланс, тобто привабливість, чарівність, а головне — перспективи здорового материнства. Та й для чоловіків мигдаль лікувальний, бо є чудовим засобом для зміцнення потенції, фізичної витривалості;
- завдяки вживанню мигдалю (20-30 г на день) упродовж трьох-чотирьох місяців знижується рівень холестерину в крові. Це значно зменшує ризик виникнення атеросклерозу, інфаркту й інсульту, інших серцевих недуг. Гіпертонікам також слід полюбити мигдаль, корисно вживати цілющі горішки й тим, хто має підвищений рівень цукру в крові. Адже «добрі» жири мигдалю «стримують» високий глікемічний індекс інших продуктів, які зазвичай вживають як перекуси (фрукти чи печиво), мигдаль — продукт довгожителів, оскільки запобігає виникненню багатьох недуг, стримує процеси старіння, мигдаль можна назвати «міцним горішком», оскільки зміцнює імунну систему не гірше за вітамін С. Зокрема, деякі дослідники вважають, що кращого «щита» від вірусів важко знайти. Адже мигдаль постачає організм речовинами, які налаштовують імунну систему на пошуки та знищення вірусів, а також блокують їх розмноження, мигдаль — бальзам для шкіри, його компоненти сприяють її еластичності, зміцнюють стійкість до грибків (це чудова альтернатива дорогим кремам проти старіння). Достатня кількість білка в горішках також допомагає організму виробляти колаген та еластин, які дарують шкірі красу, здоров’я й чарівну молодість.
АЛЕ Є ПЕВНІ ЗАСТЕРЕЖЕННЯ!
- З'ясуйте, чи не маєте алергії на мигдаль.
- Не перевищуйте рекомендовану добову дозу продукту.
- Ретельно пережовуйте горішки — відчуття насиченості з’явиться раніше й за меншої порції, а поживні речовини вивільняються краще під дією слини.
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла: Тетяна ГАРНИК, професор
Купити саджанці мигдалю