Делікатес із зелених горіхів

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
11.08.2021

Хто не чув про користь ядер волоського горіха?! А знаєте, наскільки смачні страви з волоського горіха? Про це розповідь експертів «СонцеСаду».

Чому варто вирощувати волоський горіх

Тарієль Ібраімов, уродженець Узбекистану, знайомий із цим смаколиком із дитинства. У гірській місцевості, де він жив, із волоських горіхів традиційно варили варення. Потім чоловікові судилося отримати тещу, яка вміла готувати цю страву з українських горіхів. Наразі Таріель вирішив виготовляти солодкий делікатес сам. І не просто кілька баночок для родини, а спробувати себе у невеличкому переробному бізнесі — і вигідно, і корисно. Це він усвідомив давно. Коли кілька років тому його друзі, що мешкають у США, спитали, що можна завести з України до Америки, щоб і заробити, і було затребуване, він відповів: «Волоські горіхи, але не ядра як такі, а перероблені». А як приклад назвав варення із зелених горіхів.

Із горіхом як породою Тарієль знайомий багато років. Чоловік виготовляє меблі й неодноразово милувався природною красою деревини. Тепер вирішив оцінити властивості цієї рослини як харчової культури. А якщо визначена мета — треба стартувати.

У Макарівському районі на Київщині Таріель придбав під сад ділянку. При виборі саджанців поклався на думку Валентини Лановенко, відомої читачам «СонцеСаду» садівниці. Валентина відговорила початківця від купівлі іноземних, а також щеплених саджанців, які є менш пристосованими до кліматичних умов нашої країни, і запропонувала закласти сад сортовими українськими сіянцями. На правильність такого вибору вказує досвід родини Лановенків, які багато років відбирають насіннєвий матеріал із найкращих місцевих екземплярів і вирощують кореневласні саджанці. Як результат, жоден рік не залишив їх без урожаю.

Варення із зелених горіхів відоме багатьом народам, які традиційно вирощують це дерево. Таріель обрав рецепт, надрукований в книзі «Домашнє консервування» 1968 року видання. Ця збірка написана інженером-харчовиком Іваном Кравцовим і, починаючи з 1959 року й аж до цього часу, пережила дев’ять видань. Чоловіка спочатку напружило використання в рецепті вапняної води, але потім виявилося, що цей технологічний прийом використовують і в інших рецептах. А щодо доз і часу витримки краще покладатися на цю збірку, бо цей рецепт виважений і не може нікому зашкодити.

Варіть і вживайте! Одна-дві ложки до чаю за сніданком або вечерею додадуть вам енергії та стануть ефективною профілактикою хвороб серцево-судинної, сечостатевої й ендокринної систем.

 

Рецепт варення із зелених волоських горіхів 

✔ Плоди для варення із зелених волоських горіхів слід брати нестиглі, зелені, із несформованою шкаралупою. Зібрані горіхи сортують, видаляючи пошкоджені. Потім підв’ялюють упродовж доби та вимочують у холодній воді протягом 4-5 діб, змінюючи воду три рази на день.

✔ Далі бланшують у киплячій воді 5 хвилин, охолоджують і очищують від зеленої оболонки.

✔ Очищені горіхи два дні витримують у вапняній воді. Готують її з розрахунку 0,5 кг гашеного вапна на 5 літрів води. Вапно ретельно розмішують у воді, дають відстоятися упродовж 6 годин, після чого розчин обережно зливають, залишаючи осад.

✔ Після вапнування горіхи ретельно промивають у проточній холодній воді, проколюють виделкою в кількох місцях і знову замочують у холодній воді на дві доби.

✔ Перед варінням горіхи повторно бланшують в окропі 15 хвилин, після чого воду зливають, а горіхи засипають у киплячій цукровий сироп — 700 г цукру на 3 склянки води.

✔ Перше варіння продовжується на слабкому вогні 10–12 хвилин.

✔ Знявши варення з вогню, його витримують 24 години, після чого додають ще 500 г цукру, чайну ложку лимонної кислоти й варять на слабкому вогні до готовності, знімаючи пінку.

✔ Наприкінці варіння кладуть ванілін. Готовність варення із зеленого волоського горіха визначають пробою краплі сиропу.

✔ Варення в готовому стані розфасовують у прогріті сухі банки, накривають кришками, закупорюють і перевіряють якість закупорки.

✔ Гаряче варення після закупорки можна пастеризувати. Для цього щільно закупорені банки укладають у каструлю з підігрітою до 70 градусів водою і пастеризують за температури води в каструлі 90 градусів: банки ємністю 0,5 л — 10 хвилин, 1 л — 14 хвилин.

✔ Під час пастеризації каструлю накривають кришкою. Рівень води в ній повинен бути на 3 см нижче верха горлечка банки.

✔ Після пастеризації банки залишають для повітряного охолодження.
На 1 кг зелених горіхів витрачається 1,2 кг цукру, 1 ч. л. лимонної кислоти, 1 г ванільного порошку.

Спеціально для «СонцеСаду» матеріал підготувала Олена СУХОРУКОВА

 

Купити саджанці волоського горіха

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Мигдаль: посадка та догляд
Ви милуватиметеся чудовим цвітом і смакуватимете смачними горішками, якщо вивчите правила догляду за мигдалем
Чим фундук корисний для здоров'я
Корисні та поживні властивості фундука. Поради експерта щодо вікористання плодів фундука
Бізнес на волоських горіхах. Не сад, а цілий ліс
Волоський горіх — рослина, на якій можна заробити завжди. А якщо з розумом, то й чимало. Лишень на одному гектарі ця культура є надійною інвестицією у майбутнє.

Рекомендовані товари!