Горіхи — дивовижні ласощі. Смачні й надзвичайно корисні. Кожний вид має свою «родзинку». Зокрема, фундук містить велику кількість жирних олій — до 70%, 15-18% білків, близько 8% вуглеводів, каротин, провітамін А, вітаміни B1, Е, солі заліза.
За поживністю фундук перевершує хліб, молоко і навіть картоплю. А листя і кора рослини багаті на ефірні олії та дубильні речовини. З ядра фундука можна приготувати сурогат кави, з нього вичавлюють олію, яка не поступається за смаковими властивостями та ароматом мигдалевій.
► До речі, олія фундука — ✔визнаний протиглисний засіб, який виганяє круглих глистів, зокрема аскарид. З цією метою її вживають по 1 десертній чи столовій ложці (залежно від віку пацієнта) 2-3 рази на день. Маловідомий, але доведений факт — олія фундука ✔допомагає полегшити перебіг епілепсії. ✔Крім того, олія фундука дуже ефективний засіб для зміцнення волосся. Перед миттям голови коріння волосся треба змастити олією, змішаною з яєчним жовтком в однакових пропорціях, і не змивати «маску» впродовж 15 хв. ✔Для очищення шкіри обличчя змочений теплою водою тампон слід занурити в кілька крапель олії і протерти ним шкіру.✔ Олію фундука можна використовувати для підживлювального масажу зони декольте, обличчя і ніг.
► Із горішків фундука виготовляють так зване горіхове молоко. Як приготувати: ядра ретельно розтирають і розбавляють перевареною водою. Таке «молоко» корисне матерям-годувальницям, оскільки воно має лактогенну дію (пити по 1/2 — 1 склянці 2-3 рази на день, залежно від ефекту, якого ви хочете досягти).
►Також фундук — незамінні ліки при сечокам’яній хворобі, лихоманці, бронхіті, метеоризмі. Плоди фундука рекомендують вживати при наявності каміння в нирках, а у суміші з медом — при анемії та ревматизмі (1 десертна ложка 3-4 рази на день).
► Горішки корисно додавати до салатів, пудингів, овочевих страв (зокрема до баклажанів).
⌂ Фото: Листя фундука дуже корисні
► Листя фундука збирають у травні. Фітопрепарати з нього лікують печінку, мають відхаркувальні властивості, помічні при метеоризмі.
► Листя фундука знадобиться для приготування настою (2 столові ложки сухого листя на 2 склянки окропу настояти впродовж 2 годин у теплому місці, процідити). Його можна використовувати для полоскання, спринцювання, примочок як протизапальний засіб. І внутрішньо (по 1/2 склянки 4 рази на день до їжі) при захворюваннях печінки і гіпертрофії передміхурової залози у чоловіків, щоб за побігти розвитку злоякісної пухлини. Єдине застереження — листя для приготування настою треба збирати під час цвітіння рослини.
► Весна — пора збору кори фундука, яку здавна використовувати для лікування малярії. Відвар кори — 1 ст. л. на 2 склянки води, кип’ятити 10 хв., настояти 30 хв. Вживають по 1/2 склянки 4 рази на день і при варикозному розширенні вен, тромбофлебіті, при хворобах печінки і нирок, а як зовнішній засіб — для аплікацій при трофічних виразках на гомілках, капілярних кровотечах, ранах, що погано загоюються.
► Травники також радять використовувати зовнішню зелену «обгортку» (листяну) горіха, яка містить багато дубильних речовин, і готувати з неї настій проти діареї: 1 столова ложка сировини на 1 склянку окропу, варити 7-10 хв., вживати дітям по 1 столовій ложці, а дорослим — по 1/3 — 1/2 склянки 2-3 рази на день.
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла Любов Дудченко, кандидат біологічних наук.
Рекомендовані товари!
У наявності
Саджанець Фундук Каталонський (ОКН-993)
У наявності
Саджанець Фундук Каталонський (ІФН-5-10)
У наявності
Саджанець Фундук Галле (ОКН-1698)
У наявності
Саджанець Фундук Косфорд (ОКН-1717(2-4л))
У наявності
Саджанець Фундук Цінний Вебба (ОКН-1697)