У 70-хроках з гірської Франції на Вінниччину був завезений унікальний сорт їстівного каштану, який високоврожайний, смачний і без проблем витримує морози до -37° С.
✔ Сіянці цього високоврожайного сорту поширюються в Україні під назвою «Благодатний». Вони також дуже морозостійкі, плодоносять щорічно, починаючи з 4–5 року. Врожайність доходить до 70–100 кг і більше з дерева. Плоди великі, солодкі, дозрівають і випадають з обгорток в жовтні–листопаді. В цей же час опадає листя.
✔ Каштан — вологолюбне дерево. Вологість повітря і грунту — основні умови для успішного його росту. Це дерево любить родючі землі і не переносить вапняних. Може рости на сухих кам’янистих ґрунтах, якщо є можливість його потужній стрижневій системі проникнути в глибокі, багаті вологою ґрунти.
✔ Всі частини їстівного каштана можуть бути використані для профілактики захворювань людини або як лікарські засоби.
⌂ Каштан їстівний цвіте
Каштан використовують при лікуванні таких захворювань:
✔ Більшість людей поки що не знає, що, крім приємного смаку, плоди їстівного каштана є джерелом необхідних нашому організму корисних вітамінів і мікроелементів. З плодів отримують лікувальний екстракт, за допомогою якого можна відновити тонус, підсилити капіляри і судини, нормалізувати кровообіг.
✔ Листя і каштани попередньо висушують і готують з них лікувальний відвар, який застосовують при запальних захворюваннях системи дихання.
✔ Особливо ефективний каштан при варикозному розширенні вен. Для звільнення від цієї хвороби використовують різні частини каштанового дерева із яких готують відвари, мазі і лосьйони. Коли каштан починає цвісти необхідно зібрати його квітки і вичавити з них сік, потім розбавити з водою в пропорції 30:1. Цією настойкою протирають хворі місця декілька раз в день.
✔ Каштан їстівний добре допомагає жінками при болючих і рясних менструаціях, а також в період клімаксу. Для цього використовують сік з суцвіть каштана і розчиняють в 10 мл води 30 капель соку, вживають два рази в день.
✔ Їстівний каштан — це не тільки горіхоплідна, а й цінна медоносна культура. Особливо цінується своєю антимікробною дією, його рекомендується вживати при кишкових розладах і венних захворюваннях. Він багатий цілим комплексом вітамінів. Каштановий мед має трішки гіркуватий присмак, але його можна позбутися при слабому підігріванні меду у відкритій посудині. Має великий попит в кондитерській промисловості. Може зберігатися до трьох років не кристалізуючись.
✔ Корисні властивості їстівного каштана не втрачаються навіть при тепловій обробці.
Каштани можна заморожувати. Для цього їх потрібно спочатку підсмажити, потім почистити. У такому вигляді каштани зберігаються в морозильній камері близько 6 місяців. Для того щоб зберегти свіжі каштани, їх потрібно замочити у воді на пару днів, потім як слід просушити. При такій консервації каштани можна зберігати в сухому прохолодному місці декілька місяців.
⌂ Печені каштани — для справжніх гурманів
Час приготування: 20 хвилин. Інгредієнти: 0,5 кг каштанів їстівних, не чищених Нагріваєте духовку до 200 градусів. Каштани з гострого боку надрізаєте хрестом на третину, викладаєте на деко і випікаєте близько 20 хвилин. Каштани готові, коли кінчики завернулися і серединка стала м’якою.
За смаком вони нагадують солодку кукурудзу.
Статтю підготовлено за книгою: Пахно Ф.В., Паутов Ю.І., Пахно В.Г. «Їстівний каштан», Дніпропетровськ, 2013
Рекомендовані товари!
У наявності
Чуфа (земляний горіх) за 3 г (ЕСЧ-2)
16грн.
У наявності
Фізаліс Кондитер за 0,2 г (ЕЛП-77)
12грн.
У наявності
Саджанець Фундук Цінний Вебба (ОКН-1697)
У наявності
Огурдиня за 5 нас. (ЕЛП-107)
10грн.
У наявності
Циклантера за 0,3 г (ЕЛП-110)
26грн.
У наявності
Диня китайська за 5 нас. (ЕЛП-100)
18грн.
У наявності
Чина Степова 21 за 1 г (ЕЛП-108)
10грн.