Азиміна: вирощування в Україні

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
27.09.2021

⌂ Фото: Михайло Журба, провідний інженер відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України

Ще одна екзотична цікавинка — азиміна трилопатева. Її батьківщина — Північна Америка, але культура вже підкорила багато країн завдяки красі та унікальному смаку плодів. Повірте, це чи не найсмачніший екзотичний плід, який можна виростити в наших кліматичних умовах.

Про цю культуру розповідає Михайло Журба

Плоди азиміни великі — 300–400 г, а іноді й більші. Вони надзвичайно ароматні, з м’яким кремоподібним м’якушем. На смак — як манго в поєднанні з тропічними фруктами, зокрема має цитрусові нотки. М’якоть плодів м’яка, соковита, ніжна, її також можна їсти ложкою. До того ж плоди азиміни надзвичайно корисні: містять багато біологічно активних речовин (антоціани, антиоксиданти, флавоноїди, вітаміни, цукри).

 

Особливі умови вирощування азиміни

Азиміна має свій секрет: дає багато кореневої порослі, яку можете або видалити, або залишити, тоді матимете справжній азиміновий гай.

Висаджувати азиміну можна в жовтні або навесні, коли ще або вже тепло, оскільки це теплолюбна рослина. Першого року після висадження рослину треба обов’язково регулярно поливати. Тоді вже через рік починає активно й швидко рости.

У наших умовах дерево виростає до 5–7 м заввишки. Переважно має вузькоконічну крону, надзвичайно гарне, як тропічне, з великими красивими листками. Квітує навесні, зазвичай — на початку травня (ще до розпускання листків на дереві), квітки дуже незвичного червоно-коричневого кольору. Однак якщо хочете отримати плоди, то висаджуйте декілька дерев азиміни, найкраще — три, недалеко одне від одного, оскільки ця культура перехреснозапильна. Тоді щороку отримуватимете щедрий урожай. До того ж кожен сорт азиміни має різні на смак плоди та терміни достигання, тому рекомендую вирощувати декілька сортів.

⌂ Фото: Плоди азиміни, які вирощені в Україні

 

Азиміна любить полив

Азиміна надзвичайно невибаглива, не уражується шкідниками, не потребує додаткових агротехнічних заходів, окрім притінення в перші роки після висаджування та регулярного поливання. У природі росте на узбережжях річок, тому її найкраще висаджувати в низинах, де ближче ґрунтові води, а також на суглинках. На піщаних ґрунтах рослина потребуватиме додаткового поливання. Зрештою, у затяжну засуху слід поливати всі, навіть дорослі дерева, на яких ґрунтах вони не росли б. Тому прикореневу зону рекомендовано мульчувати, аби утримати додаткову вологу.

Купити саджанці єкзотичних плодових рослин

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Коли та як обрізати, підготувати до зими, чим підживити мушмулу
Тепер мушмула — загальновизнана їстівна плодова рослина. Плодоношення та якість самих плодів залежить від того, наскільки ви правильно проведете обрізку дерева
Лимони на підвіконні: як посадити та доглядати за лимонним деревом в домашніх умовах
Любите лимони, ананаси і гранати? Тоді вирощуйте їх удома, прямо в кімнаті! Це легко, незвично, красиво й корисно! Як садити лимони та доглядати за ними
Екзотична бамія: правила вирощування та догляду в Україні
Свого часу такий екзот оселився в саду в пенсіонерки Олени Горобенюк. Досвід вирощування та вживання
Як виростити інжир. Поради досвідченого садівника
Виростити інжир, субтропічну рослину у помірно континентальному кліматі України цілком можливо. Досвідчений садівник Володимир Щиголь поділився із читачами журналу «СонцеСад» 
Айва японська. Яскрава красуня в українських садах
Користь та надзвичайна краса поєднались в цій екзотичній рослині Сходу
Хурма — культура, яка досить легка для вашого саду
Головне — обрати сорт, виведений на основі хурми віргінської!
Особливості вирощування колоновидних дерев
Як посадити саджанці колоновидних та подальший догляд за молодими деревами
Надзвичайна звичайна айва, або як виростити айву в Україні (журнал СонцеСад №1/2021)
Вирощування та догляд за айвою
Гранат та його користь
Чим корисний гранат

Рекомендовані товари!