Батьківщина граната — Північна Африка, Середня Азія. Його культивують у всіх субтропічних країнах як дуже цінну рослину. Його вирощують в Криму, Ірані, Середземномор'ї, Азербайджані, Грузії, Середній Азії.
Плоди граната містять вітаміни, клітковину, мінеральні речовини і мікроелементи: кальцій, магній, калій, марганець, натрій. У соку культурних сортів граната знаходиться від 8 до 20% цукру (глюкоза і фруктоза), до 10% лимонної, яблучної, щавлевої та інших органічних кислот, фітонциди.
Гранат Азіатський
Плоди середні і великі округлої форми світло-кармінового забарвлення. Шкірка у цього сорту тонка з рожевим або кремовим забарвленням. Зерна у плода великі, темно-пурпурного кольору, на смак — кисло-солодкі, насіння в них невеликі. Ранньосереднього терміну дозрівання.
Гранат Кримський смугастий
Сорт кримської селекції. Дерево низькоросле. Плоди середні або великі, округлі, темно-кармінові, смугасті, масою 280г. Шкірка тонка, рожевого і кремового забарвлення. Зерна великі, темно-пурпурні, кисло-солодкі, насіння дрібні. Ранньосереднього терміну дозрівання.
З квіток граната, що містять велику кількість яскраво-червоного пігменту антоціана пуніцин, виробляють барвники, якими фарбують шовкові, бавовняні, льняні і вовняні тканини.
Гранат їдять у свіжому вигляді, готують з нього сік, варення, сиропи, напої, вина, морозиво, приправи до різних страв.
Гранатовий сік — прекрасний лікарський засіб проти цинги. Він покращує апетит. Допомагає при лікуванні атеросклерозу, при головних болях і шлунково-кишкових розладах.
При гіпертонії регулярний прийом в їжу плодів граната поступово знижує артеріальний тиск у гіпертоніків.
Розведеним соком граната полощуть горло при ангіні. При гормональних порушеннях вживання гранатових кісточок, сприяє гормональній активності, відновлює гормональний баланс в організмі, знімає головні болі, підвищений тиск і дратівливість в клімактеричний період. Жінкам і чоловікам рекомендується з'їдати зерна гранатів разом з кісточками.
Висушені кісточки гранатів також корисні. При запальних і ранозагоювальних процесах добре допомагає відвар з шкірки плодів: 5 г подрібненої шкірки заварюють 100 г води, проціджують і приймають по 1-2 чайні ложки до їди 3 рази на день.
При запаленні нігтьового ложа, гнійних виразках, хворобах вуха і носа стовчене насіння граната в суміші з медом застосовують у вигляді мазі.
Читайте ще:
Мигдаль звичайний
Хурма – досить легка культура для вашого саду!
Актинідія: вирощування