Лимони на підвіконні: як посадити та доглядати за лимонним деревом в домашніх умовах

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
31.01.2022

 

СонцеСад ділиться порадами від експерта

Любите лимони, ананаси і гранати? Тоді вирощуйте їх удома, прямо в кімнаті! Це легко, незвично, красиво й корисно! Лимон — чи не найпопулярніше екзотичне плодо­ве дерево, яке вже давно вирощують у домашніх умовах. Лимонне дерево не лише прикрасить кімнату, а й очистить повітря, до того ж воно регулярно цвіте і плодоносить. 

 

Як садити лимонне дерево

Змішайте дернову та листя­ну землю, річковий пісок і перегній (2:1:1:1). На дно горщика насипте дренаж. Якщо корені рослини довші за посудину, акуратно укла­діть їх кільцями, поступово присипаючи ґрунтом. Пересаджувати лимонне дерево треба раз на рік, навесні, але тільки якщо коренева система зайняла весь простір у вазоні.

⌂ Як неправильно садити деревце                          ⌂ Як правильно садити деревце

 

Як доглядати за лимонним деревом

Поливають лимонне дерево лише добре відстояною або ж фільтрованою водою, додаючи до останньої частину звичайної (влітку — щодня або через день, взимку — 1–2 рази на тиждень). На край горщика дуже повільно виливайте воду, поки вона не почне виходити знизу в піддон. Через 2–3 години воду з піддона знову переливають у горщик, так треба робити доти, доки піддон не спорожніє. Окрім того, влітку обприскуйте лимон м'якою відстояною водою. У цей період розмістіть деревце на південно-західному вікні, а взимку — на східному. Прямі сонячні промені пригнічують рослину.

Вазон із лимоном не можна різко й часто пересувати або повертати, бо це може спри­чинити опадання листя, тож робіть це не частіше ніж два рази на місяць і не більше ніж на 30 градусів. Для формування крони періодично прищипуйте пагони протягом перших 2–3 років життя. Якщо молода і слабка рослина (яка має менше ніж 50 листків) зацвіла, видаліть квітки, на третій рік можна залишити 3–4 квітки, на четвертий — тільки добре розвинені. На дорослих лимо­нах залишають лише одну зав'язь на 20–25 листків. Так само роблять і з плодами. Найкраще залишати лимони, які зав'язалися недалеко від стовбура і на коротких гілочках.

⌂ Поливати лише добре відстояною або ж фільтрованою водою

 

Як і чим підживлюють лимонне дерево

Для прискорення росту рослини вико­ристовуйте розчин аміачної селітри. Якщо листя біля верхівки жовтіє і відмирає по кра­ях, застосовуйте сульфатні або калійні доб­рива без хлору. Коли дерево досягне дво­річного віку, двічі на місяць підживлюйте його фосфорно-калійними сумішами (на 1 л води додайте по 5 г калійної солі та суперфос­фату) з розрахунку 300 г розчину на одне де­ревце. А щоб не обпалити кореневу систему, заздалегідь полийте рослину водою.

Узимку підживлюйте лимон раз на мі­сяць, в інші пори року — раз на два тижні добривами органічного походження (пта­шиний послід або коров'як), розбавленими у воді (1:20). Якщо використовуєте мінеральні та органічні підживлення в комплексі, зменште дози удвічі.

Важливо знати!

Лимони достигають протягом місяця, але можуть рости далі (до року). Однак не чекайте, зривайте плоди яскраво-жовтими, бо згодом вони втратять і свою красу, і смакові переваги.

 

Як боротися з шкідниками та хворобами лимонного дерева

За слабкого росту листя у разі браку мі­кроелементів використайте слабкий розчин марганцівки, якщо воно пожовкло — розчин мідного купоросу (2 г/1 л води) кожні 5–6 днів.

Попелиця, щитівка або павутинний клі­щик ослаблюють лимонне дерево і призво­дять до його «облисіння». Способи бороть­би з ними такі самі, як і для інших рослин.

Розповіла ексклюзивно для «СонцеСаду» Анастасія Голубенко, кандидат біологічних наук, науковий співробітник Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Купити саджанці лимону

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Рецепти з актинідії
Насправді ж росте деревоподібна ліана — актинідія, але її плоди — копія ківі кисло-солодкі ягоди з ніжною м'якоттю. Як і де використовують її корисні властивості
Азиміна, хурма, зізіфус — нові плодові культури в Україні
До перспективних нових плодових рослин для Степу України належать хурма, азиміна, зизифус. Державне підприємство «Дослідне господарство «Новокаховське» Інституту рису НААН» вирощує їх саджанці
Хурма — культура, яка досить легка для вашого саду
Головне — обрати сорт, виведений на основі хурми віргінської!
Фундук — смачний і поживний
Успішний досвід волинянина Івана Грушковського вирощування фундука як бізнес
Азиміна: вирощування в Україні
Азиміна — це чи не найсмачніший екзотичний плід, який можна виростити в Україні
Мигдаль для схуднення і для зміцнення організму
Як корисні властивості мигдалю зміцнюють організм і допомагають боротися із зайвою вагою, читайте поради від нашого експерта
Делікатес із зелених горіхів
Одна-дві ложки цієї смакоти до чаю за сніданком або вечерею додадуть вам енергії та стануть ефективною профілактикою хвороб серцево-судинної, сечостатевої й ендокринної систем
Колоновидні дерева: красиво, модно, компактно і дуже смачно
Плоди колоновидних дерев не поступаються у якості своїм більш розлогим родичам. Посадка колоноподібних плодових та догляд за ними
Які види хурми вирощують в Україні
Особливості видів хурми, які вирощують в Україні

Рекомендовані товари!