Чотири секрети цукрової кукурудзи від селекціонера Михайла Нагорняка (журнал СонцеСад №2/2021)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
14.04.2021

В Україні гарний клімат, прекрасне тепле літо та чудова родюча земля. Від середини літа до початку осені доступний надзвичайно корисний та смачний делікатес – цукрова кукурудза. Завдяки своїм властивостям овочева кукурудза належить до лікарських рослин, її рекомендують для вживання і дітям, і людям старшого покоління.

Ціна на цукрову кукурудзу постійно зростає, що гарною перспективою для городників, малих та середніх фермерських господарств. Багато споживачів вже знають, що кормова кукурудза – це та, яку ми вирощують для корму тваринам та птиці, а солодка кукурудза – делікатес.

Кукурудза цукрова на відміну від інших підвидів має унікальний склад легкозасвоюваних вуглеводів: фруктоза, цукроза, глюкоза, мальтоза, раффіноза, глюкофруктоза, вітаміни: С, В1, В2, РР тощо; мінерали: Ca, K, Mg, Fe, Na, P, Ci, S та ін. Її харчова цінність вища, ніж у зеленого горошку чи квасолі. Цукрову кукурудзу рекомендують вживати при хворобах шлунку, печінки, нирок, серцевою-судинної і нервової системи.Білосніжні, міцні і здорові зуби переважної більшості латиноамериканців - це результат традиційного вживання в їжу цукрової кукурудзи, багатої кальцієм.

⌂ Михайло Нагорняк

Чотири секрети цукрової кукурудзи:

  1. Як виростити цукрову кукурудзу, щоб споживати не тільки влітку, а й протягом вересня-жовтня ?

Якщо протягом усього літа ви хочете споживати суперсолодку цукрову кукурудзу, радимо обирати сучасні сорти із вмістом цукрів понад 20%, це такі ранні сорти як Фіона, Дейнеріс, Роттердам, а також середньостиглі Джамала та Джульєтта. Вони суперслодкі, із вмістом цукрів понад 22% та мають різний вегетаційний період, і ви продовжите до 1 місяця період збору врожаю. Але якщо висівати декілька різних сортів ще й в різні строки з інтервалом в 2 тижні, а останній посів можна здійснювати на території України до 1 липня включно, то урожай матимете до жовтня!

Відео: Як сіяти суперсолодку кукурудзу?

LinkedIn
WhatsApp
Telegram