⌂ Сергій Ситниченко: «Суперсолодка кукурудза, як дівчина, любить тепло та догляд»
«Усе пізнається в порівнянні, — переконаний Сергій Ситниченко, керівник ТОВ «Ларк Сідз Україна». — Раніше, як тільки на ринку з’явилася звичайна цукрова кукурудза, ми захоплювалися: «Вау! Це щось надзвичайне!», бо перед тим їли зернову з колгоспного поля, варили її пів дня, але все одно була дубова. Притрушували сіллю, і вона нам такою подобалася. А сьогодні вже смакуємо суперсолодку кукурудзу. Таким чином, маємо колосальний вибір.
Зробіть аналіз ґрунту та води. Ґрунт та вода — запорука щедрого врожаю. Щоб не вносити в ґрунт те, що в ньому вже є, здайте його зразок на аналіз, також зробіть аналіз води, якою поливатимете рослини.
Температура ґрунту. Суперсолодка кукурудза дуже вибаглива до температури ґрунту при посіві. Мінімально +12°С, оптимально +15°С, аби отримати рівномірні дружні сходи. Що солодша кукурудза, то вибагливіша до температурного режиму.
Рядки з півночі на південь. Кукурудза любить сонячні ділянки. Щоб її рядки добре освітлювалися сонцем, найбільш оптимальний для вирощування напрямок рядків – з півночі на південь. Це стосується вирощування усіх овочів загалом.
⌂ Для кукурудзи бажано налаштувати крапельне зрошення
Кукурудза любить воду. Забезпечення вологою — одна з основних умов для отримання високого та якісного врожаю. Бажано налаштувати крапельне зрошення. За вегетаційний період рекомендовано кукурудзу полити три-п’ять разів, залежно від кількості опадів. Норма поливання — 5 м3 води на сотку, тобто по відру 9–12 л води на рослину за одне поливання.
Глибина посіву насіння має становити 2,5–3 см. Не глибше!
Просторова ізоляція. Домінантним посівом на вашій ділянці має бути тільки суперсолодка кукурудза. Якщо поруч ростиме звичайна зернова, у суперсолодкої не буде якісного качана. У результаті перезапилення її смакові властивості втратяться.
⌂ Відстань посіву в міжряддях має бути 70 см, а в рядку 30см між рослинами
Що більша площа живлення, то більший качан! Щоб забезпечити себе урожаєм, рекомендують традиційну технологію посіву кукурудзи: 70 см міжряддя, 30 см між рослинами в рядку. У лунку слід кидати одне зерно.
Як вирощувати кукурудзу розсадним способом? Цукрова кукурудза — це тендітна рослина. Вона любить тепло й догляд, щоб її плекали, як дівчину. Насамперед це стосується вирощування розсадним способом. Вибираючи тару, врахуйте, що коренева система кукурудзи велика. Найзручніше вирощувати в касеті на 96 чарунок. Кукурудза не любить перестоювати в касеті – починає видовжуватися! Максимальний вік розсади — 20 днів. Найоптимальніший — 15 днів. Температурні умови для висаджування розсади у відкритий ґрунт — плюс 15°С.
Відео «Суперсолодка кукурудза 1980 вражає розмірами!». Розповідає Сергій Ситниченко, керівник ТОВ «Ларк Сідз Україна»:
Це відео можете подивитися на YouTube-СонцеСад у гарній якості! Тисніть на відео!
Підпишіться на наш YouTube-СонцеСад! Будьте у курсі наших відео-новин!
Конвеєрний посів. Щоб ви могли зривати молоденькі якісні качани протягом тривалого часу (аж до пізньої осені), рекомендують конвеєрний посів суперсолодкої кукурудзи: у різний час, від ранніх гібридів до пізніх. Найпізніший посів, скажімо, для Київщини, — це 20 червня. Сіяти пізніше — нема сенсу, бо кукурудзі вже не вистачить тієї кількості сонця, якої потребує для формування якісного налитого качана. Є одне «але»: для пізнього вирощування не радять сіяти ультраранні та ранні гібриди, бо при активному літньому сонці пришвидшено проходять усі стадії розвитку, тому формують невеликий качан.
⌂ Пухирчаста сажка кукурудзи
Якщо на кукурудзі сажка. Несприятливі погодні умови зумовлюють появу сажки. Цьому сприяє стрес, який рослина отримує у фазі 8–10 листочків. Сажку спричиняють спори сажкових грибів, тому її можна позбутися тільки спалюванням видалених рослин. Якщо складете такі рослини в гноярку, то спори сажки збережуться, тому під час угноєння городу зараження цієї хворобою повториться.
Чи варто видаляти пасинки? Наявність чи відсутність пасинків майже не впливає на кінцевий результат: на розмір качана та його смакові властивості. Видаляючи пасинки, трішки пришвидшите достигання — на два-три дні. Натомість за погодних умов, що склалися цього року, пасинки не бажано було видаляти, бо в сильну посуху вони притіняють прикореневу систему кукурудзи.
Якщо жовкне листя. У разі запливання ґрунту (при надмірному поливанні, після зливи тощо) у міжрядді утворюється кірка. Це спричинює дефіцит повітря в кореневій системі, рослина починає задихатися — її листя жовтіє. Господар думає, що рослинам бракує азоту, і вносить його. А насправді треба просто зробити міжрядне розпушування.
Замість гербіцидів – сапазін. Вирощуючи кукурудзу, краще не застосовувати гербіцидів або ж вносити мінімальну кількість. Найкращий замінник гербіцидів — сапазін (сапа+Зіна), тобто просапування міжрядь та видалення бур’янів уручну.
Наталія Вишневська
Купити найкращі сорти кукурудзи тут
Читайте ще:
Хвороби кукурудзи
Суперсолодка кукурудза – скуштуєте раз і захочете їсти щодня!
Де і як садити суперсолодку кукурудзу в Україні?