Де і як садити суперсолодку кукурудзу в Україні?

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
22.12.2020

⌂ На фото Мирослав Парій (селекціонер, генетик, співвласник ВНІСу), Олівер Абу-Боаче (селекціонер)

 

Південь України. Тут селекціонери радять сіяти кукурудзу з густотою 450 насінин на сотку. Також рекомендують додаткове поливання.

Чернігівщина, Харківщина. Для областей України, яким притаманний посушливий клімат, рівнинність та вітри, фахівці радять густоту посіву 500 насінин на одну сотку.

Київська, Черкаська, Полтавська області. Радять густоту посіву 650 насінин на сотку. Якщо ширина міжряддя становить 70 см, то рекомендована відстань між рослинами — 20–25 см. Можна сіяти кукурудзу й квадратно-гніздовим способом: 70 см на 70 см. У такому разі в ямку треба класти по дві-три насінини. За такого способу садіння усі три рослини будуть забезпечені достатньою кількістю сонця, вологи та пилку.

Західна Україна, Галичина, Волинь. В областях із вологішим кліматом рекомендована густота посіву становить 700 насінин на сотку. Щоб уникнути перезволоження ґрунту, кукурудзу слід сіяти на добре дренованих ґрунтах, на рівних ділянках. Не сійте на низовинах, у заплавах річок, на схилах, щоб не було змивання.

Чи виросте кукурудза в Карпатах?

На висоті 600 м над рівнем моря люди облаштовують городики, однак на такій висоті кут нахилу вже становить до 30%, а тому рівень залягання ґрунтових вод незадовільний. Через цю особливість і перепад температури удень та вночі неможливо отримати врожай кукурудзи.

Скільки врожаїв кукурудзи можна зібрати?

На Півдні України та сонячному Закарпатті ентузіасти-експериментатори можуть виростити і два врожаї кукурудзи. Для цього підійдуть гібриди з коротким вегетаційним періодом: Матір драконів — 66–68 днів вегетації, Діадема — 50. Період вирощування кукурудзи у відкритому ґрунті можна скоротити й завдяки висаджуванню розсади.

Кукурудза є надзвичайно сонцелюбна. Від соняшника вона відрізняється щодо сонцелюбності лише тим, що не повертає за ним голови. Категорично не садіть кукурудзу в затінених місцях.

Не сійте одним рядком! Категорично не рекомендовано сіяти кукурудзу на присадибній ділянці одним рядком. Щоб виріс виповнений качан — необхідно забезпечити максимальне запилення. А для цього потрібно сіяти мінімум три рядочки кукурудзи.

Відео «Кукурудза ДІАДЕМА. Смакуй і худни!». Розповідає Ія РЕСЛЕР, науковий співробітник ВНІС (Всеукраїнського наукового інституту селекції), керівник відділу овочівництва:

Відео «Кукурудза-2020». Розповідає Ольга КУЛІШ, провідна селекціонерка ВНІСу з цукрової кукурудзи:


Відео «Кукурудза Чокло. Створена спеціально до м'яса!» Розповідає Мирослав ПАРІЙ, селекціонер, генетик, співвласник Всеукраїнського наукового інституту селекції (ВНІС):
ПІДПИШІТЬСЯ на наш YouTube-СонцеСад! Будьте у курсі наших відео-новин!

 

КУПИТИ насіння суперсолодкої кукурудзи можна тут.

 

Читати ще:

Секрети високих врожаїв суперсолодкої кукурудзи

Суперсолодка кукурудза: колір має значення

Кукурудза: І суперсолодко, і смачно, і корисно!

LinkedIn
WhatsApp
Telegram