Суперсолодка кукурудза: колір має значення

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
20.08.2020

Колір має значення
Обираючи кукурудзу на вирощування для себе чи на продаж, яким сортам надати перевагу? Чи є різниця у смаках і корисних властивостях між надцукровою кукурудзою з жовтим і білим зерном? Яка особливість кукурудзи з зернами різних кольорів на одному качані? Чи буває солодка кукурудза інших кольорів? Яку вигоду отримають агробізнесмени від вирощування надцукрової кукурудзи, що відрізняється кольором від звичної жовтої?
Про це говоримо з Михайлом Нагорняком, керівником компанії МНАГОР, м. Вінниця.

– Михайле Миколайовичу, ваша компанія представляє на ринку України дві новинки — Білий кролик і Мармурову. Розкажіть, будь ласка, про ці нові гібриди. Почнемо з Білого кролика. Чим він особливий?
– Ця наша новинка має абсолютно біле солодке зерно. Воно містить дієтичне волокно без жодних пігментів. Тому, якщо людина має алергію на пектини, що містяться у жовтій кукурудзі (таке зрідка, але буває), то кукурудзу з білим зерном вона може вживати абсолютно спокійно. Також її можна давати дітям від двох років. Біла кукурудза дуже популярна у США. Там багато людей страждають ожирінням. Кукурудза з білим зерном дарує солодкий смак, але дієтичні волокна дозволяють її їсти досхочу і не повніти. Біла кукурудза взагалі не містить крохмалю, його створення в ній блокується на генетичному рівні.

– Цікава назва цієї кукурудзи. І з приводу «Білого» все зрозуміло. А чому «кролик»?

– Там, де ми вирощували перший раз цей гібрид, у господарстві були кролі. Літо видалося дуже посушливе. Але кукурудза, яка пізніше отримала назву Білий кролик, дала не тільки чудові качани на продаж, а і соковиту зелену масу на відгодівлю кролів. Кролики дуже полюбили стебла і листя цієї кукурудзи, які на смак теж солодкі, і гарно набирали вагу на такому кормі. Зеленою масою цієї кукурудзи можна кормити не лише кролів, а й інших домашніх тварин.

Відео «Як посіяти суперсолодку кукурудзу?». Розповідає селекціонер Михайло НАГОРНЯК:

– Білий кролик – посухостійкий гібрид?
— Так, і це зумовлено ще однією особливістю цієї кукурудзи. Вона має листки схожі за формою на вуха у кролика – прямостоячі, так званої еректоїдної форми. Краплинки роси завдяки формі листка стікають до стебла, а не від стебла, і по стеблу стікають до кореня. Таким чином не втрачається жодної краплі живильної вологи.

Білий кролик:
* має білі зерна;
* має прямостоячі листки, схожі ня кролячі вуха;
* листям цієї кукурудзи дуже люблять ласувати кролі.

– В чому економічна цінність Білого кролика?
– По-перше, Білий кролик – ультраранній. Рік на рік не приходиться, але в сезоні 2019 року його дозрівання було на рівні ультраранніх гібридів. Тож продавати цю кукурудзу можна за найвищою в сезоні ціною. Фермери вже оцінили попит споживачів на неї, і тепер збільшують об’єми закупки насіння кукурудзи у нас. Наприклад, один чоловік, що минулого року взяв чотири тисячі насінин Білого кролика, цього року закупив у Мнагору вже двісті тисяч зерен!

– А Мармурова кукурудза? Чим особлива вона?

– Ця кукурудза відрізняється від інших забарвленням. Тому її набагато простіше ідентифікувати, як солодку. Біла кукурудза є солодка і є зернова. В Україні білої зернової кукурудзи немає, але у світі вона дуже популярна. З білої зернової кукурудзи роблять біле кукурудзяне борошно, а з нього випікають багато хлібних виробів, наприклад, в Іспанії та Мексиці. У нас теж є кукурудзяне борошно, але його роблять із жовтої зернової кукурудзи.   Тож, жовта кукурудза так само може бути як солодкою, так і зерновою. Але якщо ви бачите кукурудзу, де на одному качані поєднані білі і жовті зерна, можете бути стовідсотково впевненні, що перед вами суперсолодка кукурудза. Зернова не може поєднувати обидва цих кольори на одному качані. До того ж, Мармурова – найраніша з ранніх кукурудз. Вона має гарний качан: красивий не лише забарвленням, а і великий, з рівними рядами зерен.

– Щодо смаку Мармурова чимось відрізняється від інших кукурудз?

– Вона дуже смачна! Це практично страва високої кухні. Наприклад, як більшість хазяйок готують котлети? Вони солять фарш. А в ресторанах правильно роблять так: спочатку котлету формують, а потім солять зверху. І коли ви їсте котлету з солоним верхом і не солону всередині, смаки перемішуються в роті і ви отримуєте особливу насолоду. Так само мармурова кукурудза. Смаки зерен двох видів перемішуються в роті, взаємодіють з ферментами слини і ви отримуєте неперевершений смак. А на приготована на грилі – вона надзвичайно смачна! Якщо стоятиме п’ять людей і буде на них чотири качана, то четвертий і п’ятий можуть за неї побитися. Крім того, ця кукурудза більш наближена до дієтичних, ніж інші кукурудзи, за рахунок того, що в ній блокується утворення крохмалю. 

– Ця новинка має екзотичний вигляд. Як до неї ставляться споживачі? Чи не насторожує їх двоколірність?
– Наші люди ще не звикли до такої кукурудзи. Але дехто вже робить правильні висновки. От купує людина солодку кукурудзу на базарі. І серед жовтих качанів попадається качан зернової. І людина просить поради: як розрізнити на вигляд солодку кукурудзу і кормову? А фермер, який кукурудзу продає, каже: «Що ж тут розрізняти? Відкриваєш листки, дивишся на качан. Якщо біла з жовтим – значить суперсолодка». І вже до цього фермера люди приходять часто повторно. Це хороший маркетинговий хід. Якщо люди впевнені у якості вашої продукції, то вони і самі до вас повернуться, і знайомим порадять. Жовту солодку і жовту кормову кукурудзу можна розпізнати тільки вдома, коли вже її зварите. А купуючи Мармурову, маєте гарантію одразу, що купуєте суперсолодку.

Мармурова:

* має білі і жовті зерна на одному качані
* має унікальний смак і дієтичні властивості
* суперрання, що дозволяє продати її по найвищій ціні

Оксана Дзененко

Купити найкращі сорти кукурудзи можна тут

Читати ще:

Суперсолодка кукурудза – скуштуєте раз і захочете їсти щодня!
Кукурудза: І суперсолодко, і смачно, і корисно!

Спаржева квасоля: вирощуємо не плоди, а «обгортку»

У передчутті нових овочевих перемог

Яка кукурудза смачна навіть сирою?

 

LinkedIn
WhatsApp
Telegram