Про властивості родіоли рожевої складали легенди. Чай із неї здавна пили сильні світу цього, щоб стати ще сильнішими й, прагнучи безсмертя, досягнути бодай би здорового довголіття. Імператори навіть виряджали експедиції, щоб знайти золотий корінь.
⌂ Фото: Професорка Тетяна ГАРНИК
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Унікальність цілющих властивостей родіоли рожевої підтвердила й народна медицина, яка використовувала цей лікувальний засіб із часів Діоскорида, і сучасна наука. Як ними скористатися, розповідає наша експертка — професорка Тетяна ГАРНИК.
Якщо посадите родіолу рожеву, то до аптеки вже не ходитимете, адже ця рослина — ліки проти багатьох хвороб. У східній медицині препарати з її кореневища використовують при серцево-судинних та шлунково-кишкових захворюваннях, туберкульозі легень, переломі кісток, шкірних недугах, гарячці, як примочки – для лікування ран. Ранозагоювальну дію також має сік зі свіжих кореневищ, який уживають для поліпшення слуху, зору, при жовтяниці.
⌂ Фото: Так виглядає лікувальна красуня — родіола рожева
Усі знають, що найефективніші ліки не впораються з недугою так, як сам організм, якщо він готовий до зустрічі з інфекціями чи виснаженням. Найкраще в цьому йому допоможе родіола рожева, адже її корінь вважають найпотужнішим адаптогеном, який нормалізує обмінні процеси, поліпшує розумову й фізичну працездатність. Окрім того, посилює енергетичний потенціал організму, підвищує його стійкість в екстремальних умовах (нервово-емоційне навантаження, переохолодження, вплив іонізаційної радіації тощо), запобігає руйнівній дії стресу й застуді.
Настоянка із золотого кореня відновлює сили після виснажливих хвороб, тонізує та стимулює, коли хочеш скласти руки, поліпшує пам’ять, концентрує увагу, регулює роботу ендокринної системи, нормалізує травлення.
⌂ Фото: Корень родіоли рожевої — золотий корінь
Настій: 20 г подрібненого кореня на 500 мл окропу, кип’ятити протягом п’яти хвилин, настоювати впродовж двох годин, пити по 100 мл двічі на день до їди.
Рідкий екстракт: сировину залити окропом (1:2), кип’ятити до випаровування наполовину, уживати по 5–10 крапель двічі на день до їди (за 20 хвилин).
Настоянка: 50 г сировини на 0,5 л 40% спирту, настоювати протягом 14 діб у темному місці, періодично струшуючи; уживати по 25 крапель двічі на день.
⌂ Фото: Настій із родіоли рожевої
Тонізувальна й регулювальна дія – фішка золотого кореня з-поміж усіх його переваг. Тому доцільно застосовувати родіолу для лікування вегето-судинної дистонії, неврозу, астенії, гіпотонії, імпотенції. Однак не варто використовувати золотий корінь як батіг.
1.Не передозовуйте препарат, бо це може або надмірно стимулювати нервову систему, або призводити до зворотного ефекту – сонливості та зниження працездатності!
2.Не вживайте препарати з родіоли після 16.00, оскільки це спричиняє безсоння!
4.Гіпертонікам варто починати лікування з половини рекомендованої дози впродовж семи днів, а далі можна поступово підвищувати норму.
5.Курс лікування має тривати 15–20 днів. Здоровим людям рекомендовано підвищувати тонус у разі потреби (знесилення, екзамени, далекі походи, перебування в екстремальних умовах тощо), тому й вони можуть уживати препарати з родіоли.
Рекомендовані товари!
У наявності
Орегано (материнка) за 0,1 г (ЕЛП-24)
14грн.
У наявності
Аніс за 0,2 г (ЕЛП-12)
10грн.
У наявності
Лаванда лікарська за 0,1 г (ЕЛП-7)
12грн.
У наявності
Вівсяний корінь за 0,1 г (ЕЛП-40)
58грн.
У наявності
Тим’ян лимонний за 0,05 г (ЕЛП-80)
18грн.
У наявності
М’ята перцева за 0,1 г (ЕЛП-2)
12грн.
У наявності
Індійський женьшень за 10 нас. (ЕЛП-85)
34грн.
У наявності
Котяча м’ята закавказька за 0,1 г (ЕЛП-37)
12грн.
У наявності
Рута пахуча за 0,1 г (ЕЛП-33)
10грн.
У наявності
Стевія Медова трава за 5 нас. (ЕЛП-48)
42грн.