Наслідки зими: дефіцит вітамінів, малорухливість і брак свіжого повітря — даються взнаки. Передусім про це сигналізує шкіра обличчя і рук, а також волосся, тому вони найперше потребують підтримки. Про засоби, які завжди під рукою і перетворять Попелюшку на принцесу, розповідає наша експертка — професорка Тетяна Гарник.
Також слухайте цю статтю в аудіоформаті:
Що робити, щоб поліпшити стан волосся
Через дефіцит вітамінів і тривале носіння головних уборів у холодну пору року наше волосся зазнає метаморфоз: стає масним чи ламким і стоншеним, втрачає природний блиск, з’являється лупа. Що робити? Щоб поліпшити стан волосся, сон має бути повноцінний, їжа — легка та багата на вітаміни (зокрема, олію, жирну рибу, горіхи, насіння, фрукти та овочі), а прогулянки — часті. Але не обійтися і без цілющих засобів.
- Зміцните тонке й посічене волосся, додасте йому блиску, якщо втиратимете в шкіру голови суміш із соків свіжої капусти, лимона й шпинату (в однакових пропорціях).
- Щоб волосся було гарним і міцним, подрібніть дві цибулини, настоюйте впродовж двох годин у 300 мл горілки, процідіть і наносіть суміш на шкіру голови раз на тиждень. Також можна змішати морквяний сік із лимонним.
- При випадінні волосся та лупі втирають у шкіру голови настій із квіток волошки (1 ч. л. залити 1/2 склянки гарячої суміші столового оцту й води навпіл).
- Також рекомендують використовувати кашку з потовченого мигдалю, змішаного зі свіжим молоком (тримати протягом 30 хвилин).
- Допомагає втирання в шкіру голови суміші плодів червоного стручкового перцю з яєчним жовтком та рициновою олією (консистенція сметани).
- Дуже помічна така суміш: взяти по 100 г листків красолі великої, кропиви, 10 г кореневища перстачу гусячого, залити 0,5 л спирту. Настоювати протягом 15 днів, процідити, втирати в шкіру голови.
- При масному волоссі добре прополіскувати його відваром із квіток соняшника: 2 ст. л. сухих пелюсток прокип’ятити в літрі води, настоювати впродовж години. Цей засіб ідеально підійде світловолосим.
- При жирній себореї за 30 хвилин до миття голови рекомендовано втирати суміш із меду, соку алое, лимонного соку (по 1 ч. л.), жовтка, зубчика тертого часнику.
- Для зміцнення волосся натирають шкіру голови настоєм із кори й гілочок обліпихи. 2 ст. л. на 1,5 склянки окропу, настоювати протягом 30 хвилин. Рештою відвару ополіскують волосся після миття.
- Для прискорення росту волосся можна використовувати листя та навколоплідники грецького горіха (2 ст. л. на 2 склянки окропу, настоювати протягом 30 хвилин). Але зважте на те, що цей засіб злегка зафарбовує волосся в темний колір.
⌂ Фото: Щоб волосся росло швидше та було густішим, рекомендують його підстригати при повному місяці
Чим підживити шкіру обличчя
Мороз і сонце — чудове поєднання для лижних прогулянок, але завдає шкоди відкритим ділянкам шкіри. Зима призводить до її подразнення, висихання та утворення зморщок. Тому шкіру треба підживляти. Дуже корисно додати до раціону ягоди смородини, суниці, шипшини та аґрусу.
- Раз на тиждень готувати маски з квашеної капусти. Її слід подрібнити й тонким шаром накласти на обличчя на 25-30 хв. Потім умитися прохолодною водою і змастити лице поживним кремом. Шкіра стане ніжною, свіжою і матиме красивий відтінок.
- Морква тонізує шкіру. Сік із неї містить вітамін А, тож можна його пити або готувати з нього маску: 1 ч. л. соку змішати з 1 ст. л. вершків та жовтком. Нанести на обличчя, через 20 хвилин зняти теплою рослинною олією і сполоснути обличчя прохолодною водою. Також можна натерти моркву до консистенції кашки, додати 2 ст. л. картопляного крохмалю, яєчний жовток, перемішати. Нанести шкіру на 20 хвилин, змити прохолодною водою. Така маска освіжає обличчя, розгладжує зморшки.
- Лід не зайвий, особливо для масної шкіри. Можна заморозити сік моркви в холодильнику кубиками й масажувати ними шкіру обличчя по п’ять хвилин уранці і ввечері. Потім умитися водою кімнатної температури й змастити шкіру сметаною чи вершками. При запальних процесах (гайморит, фронтит, отит) застосовувати лід не можна, як і переохолоджувати шкіру в ділянці пазух носа!
- Незалежно від типу шкіри, їй допомагає гарбуз. 30-40 г залити склянкою молока або вершків. Проварювати впродовж 10 хвилин. Кашку ще теплою нанести на обличчя на 20-30 хв. Потім змити маску теплою водою.
- Незамінний засіб для поліпшення стану шкіри — картопля, яка живить її, позбавляє сухості й подразнення, розгладжує зморшки. Сиру картоплину очистити, дрібно натерти (як на деруни), додати кілька крапель рослинної олії і столову ложку свіжого молока. Завдяки такій масці шкіра буде гладенькою й пружною.
- Двічі або тричі на тиждень можна робити маски з картоплі в лушпинні (очищують, ретельно розминають, змішують із вершками чи сметаною, будь-яким фруктовим соком, яєчним білком до консистенції крему, наносять на 20 хвилин). Якщо обличчя обвітрюється, варто додати оливкової олії.
- Можна використовувати картопляний сік: змочити в ньому марлеві серветки й прикладати до обличчя.
- Для жирної шкіри підійде хрін звичайний: 100 г подрібнити, додати склянку яблучного оцту, склянку вина, настоювати протягом п’яти днів, використовувати як лосьйон уранці і ввечері.
- Лосьйон краси. Пів склянки дрібно посіченого кропу, 20 г гліцерину, 200 г спирту 70%, настоювати впродовж трьох діб, процідити, додати 100 мл дистильованої води. Використовувати вранці і ввечері.
⌂ Фото: Шкіру обличчя треба підживляти
Як освітлити шкіру обличчя
Без нього навесні ніяк! Але якщо воно дошкуляє, спробуйте природні засоби.
- Чорна редька чудово відбілює шкіру. Слід натерти її до консистенції кашки (2 ст. л.) і додати 5-6 крапель олії. Нанести на обличчя, після маски шкіру протерти прохолодним молоком.
- Редька живить і вітамінізує шкіру. Для цього змішайте по 1 ст. л. соку, меду, сметани, нанесіть пошарово з інтервалом 5-6 хвилин, тримайте протягом 20 хвилин, потім змийте.
⌂ Фото: Кажуть, що людей, обличчя яких усіяне ластовинням, поцілувало сонце і тому їм по житті завжди щаститиме
Як покращити стан шкіри рук
Руки також старіють після зими. Шкіра тріскається, виснажується, а нігті можуть розшаровуватися.
- Для рук цілющим буде компрес із дуже теплого картопляного пюре (можна додати молока), який роблять щодня. Так само можна використовувати сиру картоплю, натерту до консистенції пюре.
- Якщо виникли проблеми з нігтями, цілителі Сходу радили тримати кінчики пальців у кавовій гущі або яблучному чи винному оцті. Потім обов’язково сполоснути їх чистою водою. Українська народна медицина має інший секрет, який полягає в тому, щоб прикладати до нігтів суміш тертої цибулі з медом.
⌂ Фото: Щоб руки не були сухими варто обробляти їх зволожувальним кремом, уникати гарячої води та краще витирати бововняним рушником
Переглянути повний зміст статей журналу «СонцеСад» 2/2024
Купити саджанці ягід