Малина — забудьте про хвороби

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
18.10.2021

Мабуть, нема куточка на планеті, окрім вічних снігів і пустель, де б не росла ця смачна і цілюща ягода. І, мабуть, всі добре знають, що малинове варення — найефективніша «швидка допомога» при застудах, лихоманці, кашлі. Однак не всім відомо, що найкращу потогінну та жарознижу­вальну дію має варена ма­лина, а не сира чи перетер­та з цукром.

Але на цьому таємниці зцілення від «до­машнього лікаря» не вичер­пуються.

Ягоди малини — скарбниця корисних складо­вих. Вони містять бензойну та саліцилову кислоту, яка має бактерицидну дію (до речі, останньої набагато більше в садових сортах, ніж у лісових), 12% цукрів, пектинові речовини, вітамін С (є і у плодах, і в листі малини), вітаміни А, В2, РР, речовини протисклеротичної дії, мінеральні солі заліза, калію, особливо цінний та рідкісний елемент — мідь. Недаремно наші предки (до­ки не спокусилися на китай­ські та індійські чаї) пили «узварець» із малини — на­стій сушених плодів (2 ст. ложки на півтори склянки окропу настояти 20 хв., пи­ти гарячим).

Потогінний та жарознижувальний ефект мають не тільки плоди, а й верхівки пагонів малини (однорічні стебла). 50–60 г сировини заливають 1 л ок­ропу, кип’ятять 5–7 хв., п’ють по 0,5 склянки 3–4 рази на день. У народній медицині цей засіб застосовують при болях у шлунку, для підвищення апетиту, при гіповіта­мінозах, головному болю, як кровоспинний засіб при шлункових та кишкових кро­вотечах, при рясних менст­руаціях, як відхаркувальний засіб при бронхітах. З цією ж метою можна використо­вувати і цвіт малини — 1 столову ложку квітів залити склянкою окропу, настояти 30 хв., процідити та пити з медом.

Відвар із ягід можна вико­ристовувати для полоскан­ня при ангінах та інших за­хворюваннях горла.

Із сухо­го листя рослини готують відвар для примочок, якими лікують забиття, синці. На­стій із листя та квітів вико­ристовують зовнішньо та внутрішньо при вуграх, ек­земах, інших шкірних за­хворюваннях. Народні ціли­телі здавна рекомендували цей засіб і для лікування рожистого запалення, а та­кож використовували його як протиотруту при укусах змій.

Зі свіжого потовчено­го листя малини можна ви­готовити цілющу мазь. Для цього потрібно взяти одну частину соку листя та чо­тири частини вершкового масла (бажано домашнього приготування). Мазь реко­мендують для лікування ву­грів та ран.

Ще один зовні­шній засіб (1 столову лож­ку листя залити 1 склянкою окропу, настояти до охо­лодження) використовують для примочок, які наклада­ють на рани, для орошения гнійних ран, для полоскан­ня порожнини рота при стоматитах.

Автор: Любов Дудченко, кандидат біологічних наук

 

Купити саджанці малини

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Малинове дерево: посадка, догляд і максимальний врожай
Найбільші врожаї з малинових дерев! Вимоги для вирощування малинового дерева
Щедрий врожай малини. Як його зібрати
Здавалося б, це — найлегша проце­дура. Виросло — збирай! Але і тут слід врахувати декілька нюансів
Малина. Засади прибуткового виробництва
Особливості культивування малини від фахівця
Малину зібрав — насадження скосив
Останнім часом з’явилися сорти, які дають урожай на однорічних пагонах. В господарстві «Дібрівка Агросервіс» на Київщині вирощують саме таку
Що любить малина
Створіть ідеальні умови для малини, щоб вона дарувала вам великі врожаї
Малина — здоров'я та прибуток
Лікувальні властивості малини та правила посадки та догляду за малиною
Малиновий рай — про хвороби забувай
Лікувальні властивості малини та рецепти приготування
5 основних правил хороших врожаїв ремонтантної малини
Досвід селекціонера ремонтантної малини Дмитрієва Володимира Ігоревича.
Сунична малина — принада саду!
Надзвичайно декоративні і мегасмачні "червоні їжачки" стануть родзинкою кожного саду.
До саду — з душею і працею
Досвідом з вирощування малини та персиків ділиться Валентина Хлєбіна

Рекомендовані товари!