Гранат: технологія вирощування культури в Україні (журнал СонцеСад 2/2022)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.03.2022

Гранат — цінна субтропічна плодова культура, схожа за біологічними особливостями на інжир. Вдало вирощувати гранат можна майже на всій території України. «СонцеСад» знає регіональні особливості вирощування цієї культури.  

Для доброї культивації субтропічних рослин треба дещо змінити технологію вирощування, враховуючи особливості помірного клімату, насамперед холодніші зими, ніж у субтропіках.

Про особливості посадки та зимівлю граната слухайте в нашому аудіозаписі:

⌂ Фото: Гюлоша рожева адаптована для вирощування в Україні

 

Де і як правильно посадити гранат

Необхідно викопати ямку розміром приблизно 35*35*35 см. Одну стінку зробити похилу, щоб зручно було висаджувати саджанець під кутом. Якщо  ґрунт бідний, то можна покласти в яму 1–2 лопати перегною та добре перемішати з землею.

Саджанець краще висаджувати під нахилом, заглиблюючи стовбур та нижню частину гілок на 10–20 см. Корінь розправляють, засипають яму ґрунтом та після цього добре поливають.

У яму саджанець поміщають під нахилом

⌂ Фото: У яму саджанець поміщають під нахилом

Засипаємо яму ґрунтом

⌂ Фото: Засипаємо яму ґрунтом

Обов'язково поливаємо саджанець

⌂ Фото: Обов'язково поливаємо саджанець

Садити гранати треба на сонячному місці, захищеному від вітру. Найкраще підходять ділянки біля дому, паркана з південного або південно-західного боку.

Відео: Як правильно посадити гранат

Формуйте гранат як кущ і на зиму пригинайте гілки до землі, а зверху накрийте утеплювачем, товщина якого залежить від регіону вирощування та якості: на Півдні України менша, ніж на Півночі.

Варто знати!

Цвіте гранат дуже рясно і довго — з травня до початку осені. Квіти граната неймовірно гарні: великі та червоні. Однак тільки кожна п'ята квітка жіноча, і може сформувати плід.

 Чимало садівників вирощують гранат тільки заради квітів

⌂ Фото: Чимало садівників вирощують гранат тільки заради квітів

 

Готуємо гранат до зимівлі

Для теплоізоляції можна використовувати різні матеріали: очеретяні мати, мішки з тирсою, пінопласт, кукурудзяні чи соняшникові стебла тощо. Зверху рекомендують покласти шифер, фанеру або накрити плівкою.

Якщо зверху не використовуєте гідроізоляції, то не застосовуйте як утеплювач матеріали, які намокають і довго не висихають, зокрема опале листя.

Варто знати!

Найважче у вирощуванні граната — це укриття на зиму. Досвідчені господарі рекомендують висаджувати гранати у траншею. Там рослину буде набагато зручніше вберегти під час зими.

 

Хоча невкриті кущі пошкоджуються при зниженні температури до -15°C, укривайте рослину тоді, коли настануть приморозки — приблизно -5°C. Навесні розкривайте за теплішої погоди. Якщо ж вдарять сильні приморозки — варто знову вкрити гранат.

 

Зміст статей журналу СонцеСад 2/2022

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Мініківі в українських садах: корисні властивості актинідії
Насправді ж росте деревоподібна ліана — актинідія, але її плоди — копія ківі кисло-солодкі ягоди з ніжною м'якоттю. Як і де використовують її корисні властивості
ЕВГЄН ХИЖНЯК: «Якщо пагони гранатів загартовувати — морози їм не страшні»
Як удалося харків'янину виплекати свій едемський сад за умов доволі холодних зим, дізнаємося в самого любителя рослин-екзотів
Азиміна, хурма, зізіфус — нові плодові культури в Україні
До перспективних нових плодових рослин для Степу України належать хурма, азиміна, зизифус. Державне підприємство «Дослідне господарство «Новокаховське» Інституту рису НААН» вирощує їх саджанці
Хурма — досить легка культура для вашого саду!
Головне — обрати сорт, виведений на основі хурми віргінської!
Фундук — смачний і поживний
Волинянин Іван Грушковський одним із перших у регіоні зайнявся вирощуванням фундука. До вашої уваги його досвід
Азиміна. І вдома, і в тропіках, і... в Україні
Культура вже підкорила багато країн завдяки красі та унікальному смаку плодів. Повірте, це чи не найсмачніший екзотичний плід, який можна виростити в наших кліматичних умовах
Мигдаль. Горішки для попелюшки
Хочете стати принцесою за помахом чарівної палички? Тоді посадіть на своїй присадибній ділянці мигдаль
Делікатес із зелених горіхів
Одна-дві ложки цієї смакоти до чаю за сніданком або вечерею додадуть вам енергії та стануть ефективною профілактикою хвороб серцево-судинної, сечостатевої й ендокринної систем
Колоновидні дерева: красиво, модно, компактно і дуже смачно
Плоди колоновидних дерев не поступаються у якості своїм більш розлогим родичам. Посадка колоноподібних плодових та догляд за ними
Вирощування хурми
Особливості вирощування хурми

Рекомендовані товари!