Гранат: технологія вирощування культури в Україні (журнал СонцеСад 2/2022)

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
24.03.2022

Гранат — цінна субтропічна плодова культура, схожа за біологічними особливостями на інжир. Вдало вирощувати гранат можна майже на всій території України. «СонцеСад» знає регіональні особливості вирощування цієї культури.  

Для доброї культивації субтропічних рослин треба дещо змінити технологію вирощування, враховуючи особливості помірного клімату, насамперед холодніші зими, ніж у субтропіках.

Про особливості посадки та зимівлю граната слухайте в нашому аудіозаписі:

 

⌂ Фото: Сорт граната Гюлоша рожева адаптована для вирощування в Україні

 

Де і як правильно посадити гранат

Необхідно викопати ямку розміром приблизно 35*35*35 см. Одну стінку зробити похилу, щоб зручно було висаджувати саджанець під кутом. Якщо  ґрунт бідний, то можна покласти в яму 1–2 лопати перегною та добре перемішати з землею.

Саджанець краще висаджувати під нахилом, заглиблюючи стовбур та нижню частину гілок на 10–20 см. Корінь розправляють, засипають яму ґрунтом та після цього добре поливають.

 

Покрокова фотоінструкція, як посадити саджанець граната

У яму саджанець поміщають під нахилом

⌂ Фото: У яму саджанець граната поміщають під нахилом

Засипаємо яму ґрунтом

⌂ Фото: Засипаємо яму ґрунтом

Обов'язково поливаємо саджанець

⌂ Фото: Обов'язково поливаємо саджанець граната

Садити гранати треба на сонячному місці, захищеному від вітру. Найкраще підходять ділянки біля дому, паркана з південного або південно-західного боку.

Відео: Як правильно посадити гранат

Формуйте гранат як кущ і на зиму пригинайте гілки до землі, а зверху накрийте утеплювачем, товщина якого залежить від регіону вирощування та якості: на Півдні України менша, ніж на Півночі.

Варто знати!

Цвіте гранат дуже рясно і довго — з травня до початку осені. Квіти граната неймовірно гарні: великі та червоні. Однак тільки кожна п'ята квітка жіноча, і може сформувати плід.

 Чимало садівників вирощують гранат тільки заради квітів

⌂ Фото: Чимало садівників вирощують гранат тільки заради квітів

 

Як підготувати дерево граната до зими

Для теплоізоляції можна використовувати різні матеріали: очеретяні мати, мішки з тирсою, пінопласт, кукурудзяні чи соняшникові стебла тощо. Зверху рекомендують покласти шифер, фанеру або накрити плівкою.

Якщо зверху не використовуєте гідроізоляції, то не застосовуйте як утеплювач матеріали, які намокають і довго не висихають, зокрема опале листя.

Варто знати!

Найважче у вирощуванні граната — це укриття на зиму. Досвідчені господарі рекомендують висаджувати гранати у траншею. Там рослину буде набагато зручніше вберегти під час зими.

 

Хоча невкриті кущі пошкоджуються при зниженні температури до -15°C, укривайте рослину тоді, коли настануть приморозки — приблизно -5°C. Навесні розкривайте за теплішої погоди. Якщо ж вдарять сильні приморозки — варто знову вкрити гранат.

Купити саджанці граната

Зміст статей журналу СонцеСад 2/2022

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Рецепти з актинідії
Насправді ж росте деревоподібна ліана — актинідія, але її плоди — копія ківі кисло-солодкі ягоди з ніжною м'якоттю. Як і де використовують її корисні властивості
Азиміна, хурма, зізіфус — нові плодові культури в Україні
До перспективних нових плодових рослин для Степу України належать хурма, азиміна, зизифус. Державне підприємство «Дослідне господарство «Новокаховське» Інституту рису НААН» вирощує їх саджанці
Хурма — культура, яка досить легка для вашого саду
Головне — обрати сорт, виведений на основі хурми віргінської!
Фундук — смачний і поживний
Успішний досвід волинянина Івана Грушковського вирощування фундука як бізнес
Азиміна: вирощування в Україні
Азиміна — це чи не найсмачніший екзотичний плід, який можна виростити в Україні
Мигдаль для схуднення і для зміцнення організму
Як корисні властивості мигдалю зміцнюють організм і допомагають боротися із зайвою вагою, читайте поради від нашого експерта
Делікатес із зелених горіхів
Одна-дві ложки цієї смакоти до чаю за сніданком або вечерею додадуть вам енергії та стануть ефективною профілактикою хвороб серцево-судинної, сечостатевої й ендокринної систем
Колоновидні дерева: красиво, модно, компактно і дуже смачно
Плоди колоновидних дерев не поступаються у якості своїм більш розлогим родичам. Посадка колоноподібних плодових та догляд за ними
Які види хурми вирощують в Україні
Особливості видів хурми, які вирощують в Україні

Рекомендовані товари!