Не тільки корінці: смачні та корисні рецепти з редиски

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
21.02.2022

Редиска — один із найбільш ранніх та улюблених весня­них овочів. Ці невеликі круглі чи довгасті, червоні чи червоні з білими кінчиками плоди не тільки радують нас своїми смаковими властивостями, а ще й збагачують багатьма потрібними для організму речовинами. Про корисні якості цього овочу розповідає кандидат біологічних наук Любов ДУДЧЕНКО.

 

Редиска — комора вітамінів

Редис має багато сортів і вирощують його в різних країнах. Крім звичних малинових, малинових із білим плодів можна купити фіолетові, коричневі, темно— бордові й білі.

Крім того що редиска — смачний і соковитий овоч, вона ще й справжня комора вітамінів, мінеральних солей та інших корисних речовин, особливо потрібних ослабленому після зими організмові.

А тим, хто бажає позбутися зайвих кілограмів, більшість дієтологів настійно рекомендує ввести редис у свій раціон. Цей овоч має низьку калорійність і нормалізує обмінні процеси в організмі, перешкоджаючи накопиченню жиру.

Редиска багата на зольні та азотисті речовини, містить фітонциди — біологічно активні речовини рослинного походження, що пригнічують ріст шкідливих бактерій, найпростіших і грибків. Основна частка калорійності в редисці припадає на вуглеводи. Кількість білка, як у будь-якому іншому овочі, значно менша.

Важливо!

Мало хто знає, що невеликий пучок редиски повністю покриває добову потребу людини у вітаміні С.

 

Як приготувати смачний салат з бадилля редиски

Зазвичай у їжу вживають корінь редису. Однак найкориснішою частиною редиски є редчиння (бадилля), яким багато хто нехтує. У ньому містяться всі ті ж корисні речовини, що й у корені, але в більшій кількості.

Редчиння можна застосовувати для приготування салатів, супів і гарнірів. Добре поєднується воно з тушкованим м’ясом. Смак і запах у свіжого редчиння пряний, він може до­повнити страви не гірше за кріп, петрушку чи руколу.

Завдяки вмісту ефірних олій, у тому числі гірчичної, редис має приємний свіжий та гострий смак і виражені асептичні властивості. Поживна цінність (калорійність) у нього приблизно така ж, як у томатів, кабачків чи баклажанів, але більше білка.

Рослинні білки добре засвоюються й допомагають оновленню клітин в організмі. Крім того, в редисці багато вітамінів: С, РР і групи В, солей: магнію, фосфору, калію та кальцію.

Салат з бадилля редиски

⌂ Фото: Салат з бадилля редиски

Важливо знати!

Редис містить багато корисної клітковини, яка виводить зайвий холестерин з організму. Очищення судин від холестерину подовжує життя, знижує ризик їх стоншення й утворення атеросклеротичних бляшок.

Редис входить до числа овочів, що містять найбільшу кількість клітковини, таких як часник, білоголовкова капуста, томати, ріпа та редька. Регулярне вживання в їжу цих овочів знижує ризик розвитку атеросклерозу й виникнення інсультів та інфарктів.

 

Лікарські властивості редиски

Народна медицина радить вводити редиску в раціон людям, у яких проблеми з серцем чи су­динами, ожиріння, схильність до повноти чи уповільнений обмін речовин. Вважається, що регулярне вживання овочу запобігає цим хворобам. Також редис стимулює вироблення шлункового соку, поліпшуючи травлення.

Східна медицина високо цінує цей ефект, вважається, що він розігріває тіло й допомагає збе­регти молодість. Вітамін С, що входить до складу редису, чинить позитивний вплив на клітинні мембрани, поліпшуючи проникність їх стінок і засвоєння поживних речовин.

Спеціально для «СонцеСаду», Любов Дудченко, кандидат біологічних наук.

 

Поради від 

Чимало господарів обирають сприятливі дні для висівання редиски за місячним календарем. Радники «СонцеСаду» підготували для вас такий календар. Коли краще висівати редиску в березні, квітні, травні, червні 2022 року можна побачити у цій таблиці.

 

Місяць Сприятливі дні Несприятливі дні
Березень 19–26 1,2,27,28,31
Квітень 17–22 1,23,24,29
Травень 17,18,19,27,28 21,30
Червень 17,18,19,27,28 17,18,28

 

Купити насіння редиски

LinkedIn
WhatsApp
Telegram
Рекомендовані статті
Сіємо зелень восени
Деякі овочеві культури можна сіяти восени, під зиму. Тоді свіжа зелень, стійка до хвороб і шкідників, з'явиться на вашому столі на 10–15 днів раніше
Редиска — і навесні, і восени
Як правильно сіяти редиску. Поради фахівця
Редька на зиму
Існують переконливі аргументи для того щоб вирощувати зимову редьку, про які дізнаєтеся від фахівця
Соковитий лікар редиска
Секрети вирощування та користь редиски
Новорічний салат із свіжої домашньої редиски — це реально (журнал СонцеСад №4/2020)
Технології вирощування та зберігання редиски
Редиска — таємниця з хвостиком
Дехто вважає, що виростити редиску простіше простого. Це не зовсім так. Треба подбати про кілька важливих речей.

Рекомендовані товари!