Редиска — корисний овоч, який можна вирощувати і напровесні і восени. Поради нашого експерта допоможуть правильно посіяти та виростити редиску.
✔ Редиска має дуже короткий вегетаційний період — 25–45 діб. Але як тільки дозрівають коренеплоди, рослини зацвітають і дають насіння. Тому найкраще вирощувати редиску навесні в 3–4 «хвилі», тобто висіваючи насіння кожні 8–10 діб. Щоб свіжа редиска була на обідньому столі восени — посійте її в першій половині серпня (у південних районах — наприкінці серпня або на початку вересня). У спекотну погоду редиску вирощувати не рекомендують, бо коренеплоди погано формуються, м’якуш волокнистий, гіркий.
✔ Сіяти найкраще стрічковим способом — по 5–10 рядків у стрічці (відстань між стрічками — 45–60 см, а між рядками — 15 см). Глибина загортання — 2–2,5 см. На чистих від бур’янів ґрунтах редиску часто висівають суцільним способом врозкид, загортаючи насіння граблями. До і після сівби ділянку прикочують. Збирають урожай вибірково 3–4 рази через кожні 4–5 діб, коли коренеплоди досягнуть діаметра 1,5 см. Не запізнюйтеся, оскільки коренеплоди швидко трухлявіють, дерев’яніють і стають непридатними для споживання. Для літніх посівів частіше використовують ранньостиглі сорти. Дедалі більшої популярності набувають сорти закордонної селекції, які не утворюють пустот у коренеплодах і довго зберігають товарні властивості.
✔ Найбільший ворог редиски — хрестоцвітна блішка. Щоб її позбутися, на 3–4 добу після висівання редиски починайте посипати грунт попелом, сумішшю попелу з тютюновим пилом або тютюновим пилом із вапном (пропорція — 1:1).
Увага!
Хімічними засобами редиску обробляти заборонено!
✔ Також важливо чергувати культури, тобто не висівати на одному місці ранньовесняні і літні. Ефективним способом захисту редиски від шкідника є накриття її агроволокном. Оскільки шкідники заселяються і шкодять рослинам після того, як редиска сходить, накривати грядки потрібно одразу після висівання насіння.
В ексклюзивному інтерв’ю для «СонцеСаду» розповіла Ірина Бобось, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри овочівництва Національного університету біоресурсів і природокористування України
Рекомендовані товари!
У наявності
Редиска 18 днів (ЕРД-3)
10грн.
У наявності
Редиска Жара (ЕРД-2)
10грн.
У наявності
Редиска Червоний велетень за 2 г (ЕРД-10)
12грн.
У наявності
Редиска Сора (ЕРД-11)
10грн.
У наявності
Редиска Малага за 2 г (ЕРД-19)
8грн.
У наявності
Редиска Злата за 1,5 г (ЕРД-12)
10грн.
У наявності
Редиска Блискавка за 10 г (ЕРД-50)
24грн.
У наявності
Редиска Черрі Білл за 200 нас. (ЕРД-51)
14грн.
У наявності
Редиска Ніколь F1 за 2 г (ЕРД-45)
16грн.